Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie brak flasha w d40

    witam. mam problem z wbudowanym flashem w nikonie d40. flash sie otwiera ale nie blyska.. przy robieniu nastepnego zdjecia znowu slychac jak odblokowuje flasha (chociaz jest otwarty...) nie wiem czy takie zachowanie jest wlasciwe (mam go dopiero od tygodnia). w ciemnych miejscach zamiast wlaczenia lampy daje dluzszy czas naswietlania (tak jakby mial zamknietego flasha). w ustawieniach mam wlaczony flash (jak wezme na redukcje czerwonych oczu jest to samo). co to moze byc?

  2. #2
    seth
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez -=JaNeK=- Zobacz posta
    witam. mam problem z wbudowanym flashem w nikonie d40. flash sie otwiera ale nie blyska.. przy robieniu nastepnego zdjecia znowu slychac jak odblokowuje flasha (chociaz jest otwarty...) nie wiem czy takie zachowanie jest wlasciwe (mam go dopiero od tygodnia). w ciemnych miejscach zamiast wlaczenia lampy daje dluzszy czas naswietlania (tak jakby mial zamknietego flasha). w ustawieniach mam wlaczony flash (jak wezme na redukcje czerwonych oczu jest to samo). co to moze byc?
    jak to slychać jak odblokowuje flasha skoro jest odblokowany? przecież to dzwięk "mechaniczny". w jakim trybie robisz zdjęcia? na auto (zielony)? może sprobuj go na początek zrestartować i daj znać.

    pozdr

  3. #3

    Domyślnie

    Na pewno otwiera się do końca? Jeśli jest odblokowany ale nie do końca otwarty to aparat rozpoznaje go jako zatrzaśnięty i próbuje otworzyć ponownie.. Może coś się w mechanizmie zblokowało.
    Pozdrawiam
    Paweł

  4. #4

    Domyślnie

    a wiecie moze gdzie jest czujnik otworzonego flasha? otwiera sie raczej do konca... no i wlasnie te mechaniczne pykniecie slychac (widac zreszta tez..). robilem w trybie auto, manual i innych (wszedzie to samo)

  5. #5

    Domyślnie

    Najprawdopodobniej jest to jakaś awaria palnika. Ja mam u siebie to samo po tym, jak mi puszka poleciała na glebę... Walnęła akurat zamkniętą lampą o beton. Skutek jest taki, że np. w trybie AUTO, gdy potrzebny jest flesz, aparat odblokowuje lampę, ta normalnie wyskakuje, ale tak, jakby aparat nie wiedział, że się otworzyła i przy każdej próbie wyzwolenia, próbuje otworzyć ją ponownie. Słychać wtedy ten taki "klik" otwierającej się blokady. Na wyświetlaczu nie ma też żadnych oznak włączonej lampy. W moim przypadku najprawdopodobniej podczas upadku poleciał jakiś czujnik otwarcia lampy, albo może coś się z układem ładowania stało, może nawet sam palnik się wstrząsnął. I aparat po prostu nie wie, że lampa jest otwarta i teoretycznie gotowa do pracy.

  6. #6

    Domyślnie

    mam wlasnie te same objawy co kolega wyzej :/ tyle ze moj chyba nie upadl... chyba

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez -=JaNeK=- Zobacz posta
    mam wlasnie te same objawy co kolega wyzej :/ tyle ze moj chyba nie upadl... chyba
    a próbowałeś ją manualnie otworzyć (guziczkiem z boku) i w jakims trybie manyualnym błyskać? Czy też nie działa?

    Jeśli nie - coś się sypneło i pomoże tylko serwis
    | D80 | T17-50 |SB 800 |

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Miden Zobacz posta
    a próbowałeś ją manualnie otworzyć (guziczkiem z boku) i w jakims trybie manyualnym błyskać? Czy też nie działa?

    Jeśli nie - coś się sypneło i pomoże tylko serwis
    normalnie sie otwiera tylko nie blyska i zachowuje sie jakby sie nie otworzyl... napisalem to w 1 poscie

  9. #9

    Domyślnie miałem tak w d60

    siemka
    miałem to samo w D60(cały czas chciał podnoić lampę - prztykał) , nówka sztuka , oddałem do serwisu nikona, trwało to dwa tygodnie "podobno miałem szczeście ze tak krótko" - naprawili , diagnoza- naprawa połączen górnej części lampy.
    Jeśli masz na gwarancji wal do serwisu..

    pozd

  10. #10

    Domyślnie

    a moglby mi ktos wyslac zdjecie gwarancji? bo na swojej pewnie nie mam wszyskich wpisow (daty sprzedazy itp a chce wiedziec co wpisac)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •