Close

Strona 12 z 253 PierwszyPierwszy ... 210111213142262112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 2526
  1. #111
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie Odp: Doświetlanie postaci w plenerze (zdalnie, z parasolką)

    Cytat Zamieszczone przez theQ Zobacz posta
    ...ze swojej strony do wyzwalania polecilbym radio - ot chocby to najtansze z ebay`a (np takie) tyle ze wzbogacone o odpowiednie "DIY" modyfikacje (zewnetrzna antena do nadajnika i zmiana zasilania odbiornikow) - 1/500 a jak trzeba to i 1/800 mozna na nich spokojnie wyciagnac
    tak, szczególnie osiągniesz tą 1/500 z migawką szczelinową.
    masz body z hybrydową - nie dawaj takich rad "bezwzględnie" bo się ludzi na nich przejadą.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #112

    Domyślnie Odp: Doświetlanie postaci w plenerze (zdalnie, z parasolką)

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    tak, szczególnie osiągniesz tą 1/500 z migawką szczelinową. masz body z hybrydową - nie dawaj takich rad "bezwzględnie" bo się ludzi na nich przejadą.
    Pytanie: które Nikony poza D70 (cyfrowe) mają hybrydową migawkę? Tak z ciekawości. Czasem mi to 1/250 (czy cuś) w Fuji nie wystarcza.
    "The more gear you carry, the less likely you are to make a good photograph" - B. Jensen

  3. #113
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie Odp: Doświetlanie postaci w plenerze (zdalnie, z parasolką)

    Cytat Zamieszczone przez hedgehog Zobacz posta
    Pytanie: które Nikony poza D70 (cyfrowe) mają hybrydową migawkę?
    Migawkę hybrydową mogą mieć tylko aparaty cyfrowe
    D70, D70s, D50, D40 (bez x). Nie zapowiada się by były następne modele z hybrydowymi migawkami.

    Przy okazji: Nie ma chyba żadnej hybrydy w innych systemach opartej na CMOSie ?
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #114

    Domyślnie Odp: Doświetlanie postaci w plenerze (zdalnie, z parasolką)

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Migawkę hybrydową mogą mieć tylko aparaty cyfrowe


    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    D70, D70s, D50, D40 (bez x). Nie zapowiada się by były następne modele z hybrydowymi migawkami. Przy okazji: Nie ma chyba żadnej hybrydy w innych systemach opartej na CMOSie ?
    Czyli wniosek jest taki, że do czasu przejścia na średni format z migawką centralną nie mam se co dupy zawracać.
    "The more gear you carry, the less likely you are to make a good photograph" - B. Jensen

  5. #115
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie Odp: Doświetlanie postaci w plenerze (zdalnie, z parasolką)

    Cytat Zamieszczone przez hedgehog Zobacz posta
    Czyli wniosek jest taki, że do czasu przejścia na średni format z migawką centralną nie mam se co dupy zawracać.
    tak. Ale migawki centralne często kończą sie na 1/400, 1/500, (rzadko 1/800 i 1/1000s) i nie ma tam krótszych czasów. Zreszta krótsze czasy mogły by juz obcinać błysk na pełnej mocy, który (w zalezności od lampy) potrafi trwac dłużej niz 1/1000 s.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #116

    Domyślnie Odp: Doświetlanie postaci w plenerze (zdalnie, z parasolką)

    Była mowa o filtrach (foliach) korekcyjnych do lamp.
    Ale gdzie do cholery je kupić w Polsce ???
    Wsłałem maile chyba do 3 firm, które miały w ofercie filtry Rosco ... i cisza przez miesiąc.
    NIKON Coolpix S510

  7. #117

    Domyślnie Odp: Doświetlanie postaci w plenerze (zdalnie, z parasolką)

    Temacik bardzo ciekawy a co do lamp to znalazłem takie 2 sztuki na alledrogo.pl http://www.allegro.pl/item368300560_...n_pz_400_.html Myślę, że cena dobra a przy odrobinie pomajsterkowania przerobi się je na gnaizdka synchro i domontuje blaszeczkę jako stropkę.
    E-3,ZD14-54,ZD40-150,S30,FL50,FL50R,FL36R + trochę gratów... i oczywiście F65

  8. #118

    Domyślnie Odp: Doświetlanie postaci w plenerze (zdalnie, z parasolką)

    A czy zamiast majsterkowania nie można po prostu kupić kostki?

  9. #119

    Domyślnie Odp: Doświetlanie postaci w plenerze (zdalnie, z parasolką)

    A są kostki z minoltowskim mocowniem? Nie spotkałem takowych, ale jeśli są to nic tylko brac
    E-3,ZD14-54,ZD40-150,S30,FL50,FL50R,FL36R + trochę gratów... i oczywiście F65

  10. #120

    Domyślnie Odp: Doświetlanie postaci w plenerze (zdalnie, z parasolką)

    właśnie, o co chodzi z tym mocowaniem Minolty?
    mam Vivitara 636 który dawno temu był używany z Minoltą, jak kupowałem do niej fotocele dowiadywałem się czy będzie pasować, bo czytałem, że Mionolty mają jakieś inne mocowanie... ale nie widzę różnicy... :/

    A teraz odkopałem swoją Minoltę (Maxum 7000) i nie widzę większej różnicy w budowie sanek...
    Pewnie wychodzę na ignoranta, ale czy ktoś może mi to wyjaśnić?
    jeden nowy Nikon i kilka starych Minolt

Strona 12 z 253 PierwszyPierwszy ... 210111213142262112 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •