Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Lampa studyjna a SB 600

    Tak sobie myślę że pewnie jest jakiś sposób na wyzwolenie lampy sb 600 za pomocą lampy studyjnej .Mam lampkę Funsportu o mocy 100 W i brakuje mi innej lampki do doświetlenia np. tła czy włosów.Oczywiście można kupić kolejną lampę ale chciałbym jeżeli jest taka możliwość wykorzystać to co mam.Jeżeli ktoś z was wie jak to zrobić to proszę o małą pomoc
    Fotogacek
    Matryca,szkiełka i inne bibeloty
    Fotografia ślubna Poznań Zdjęcia dzieci

  2. #2
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    dobrze ci to wychodzi jak widze zdjecia w działach akt i ludzie.
    Kup kostkę z synchro. Wtenczas mozesz wyzwolić jakąkolwiek lampkę błyskową.
    Lampa w trybie manualnym, masz podział mocy.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #3

  4. #4
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    tak, o tego typu.
    bywają tańsze, te sa dość solidne jak widze i o dość dużym zasięgu.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #5

    Domyślnie

    Tak się zastanawiam czy sb 600 nie da się wyzwalać bez fotoceli .Przecież ma opcję wyzwolenia zdalnego za pomocą flesza w aparacie.Nie mam instrukcji do lampy może można to jakoś ustawić żeby reagowała w trybie SLAVE
    Fotogacek
    Matryca,szkiełka i inne bibeloty
    Fotografia ślubna Poznań Zdjęcia dzieci

  6. #6

    Domyślnie

    Poczytaj w instrukcji swego D70. w D70 ustawiasz lampe w trybie Commander. A SB600 w trybie remote. I aparatem będziesz ja wyzwalał.
    Na zdrowie!!! Dawaj mi tu na FEJS
    Gram w Totolotka i nie zawaham się wygrać!!!

  7. #7
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    damianus - napisałes najpierw że chodzi ci o wyzwalanie jej lampą studyjną. no to napisałem synchro.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #8

    Domyślnie

    Spoko spoko Jacku bardzo ci dziękuję za info na temat kostki, tylko jak sam zauważyłeś trochę drogie usrtojstwo, kosztuje tyle co żarówka z wbudowaną fotocelą więc interes z dziurką .
    Dlatego zacząłem kombinować (może błądzę we mgle ) żeby jakoś uruchomić sb 600 stojącą na statywie za pomocą lampy studyjnej bez użycia drogiej kostki z fotocelą . Kombinację swoją opieram na tym że skoro odpala się za pomocą wbudowanej lampy w aparacie (bez dodatkowych kostek) to być może da ją się odpalić tak samo za pomocą lamy studyjnej coś tam mieszając w jej ustawieniach .
    Może coś mieszam ale robie to całkowicie nieświadomie i próbuję coś wykombinować tańszego niż kostka za przeszło 100 zł.
    Fotogacek
    Matryca,szkiełka i inne bibeloty
    Fotografia ślubna Poznań Zdjęcia dzieci

  9. #9

    Domyślnie

    Nie, nie odpalisz za pomoca lampy studyjnej. SB600 nie ma fotoceli. SB800 ma fotocele. Komunikacja SB600 z aparatem odbywa sie bodajże drogą radiową (ale pewien nie jestem).
    Na zdrowie!!! Dawaj mi tu na FEJS
    Gram w Totolotka i nie zawaham się wygrać!!!

  10. #10

    Domyślnie

    Kundzior, nie ma siły, to musi być radio Erewań.
    Jacek

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •