Close

Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 90
  1. #81

    Cool

    Jak to mówią "shit happens" przez 8 lat sprzedawałem karty pamięci i cyfrówki i nauczyłem się jednego - możesz słyszeć od 999 użytkowników kart firmy x, że są najlepsze, a Tobie trafi się zonk - różnie bywa, czasem to seria z innymi kośćmi, lub kombinacje producenta z poprawą czasu dostępu. Jak zwał, tak zwał - to że karta nie chodzi w jednym nikonie, wcale nie oznacza, że jest padnięta... Idealne rozwiązanie - pracować w sklepie foto, wziąć sobie coś do testów i jak będzie OK, to zostawić wiem, że to może być trudne do wykonania

  2. #82

    Smile Ad znikające zdjęcia

    Ja miałem problemy z zapisem w d-70 posłałem do serwisu skasowali mnie 350 zł wymienili port karty i teraz chodzi. Tez wymieniałem karty cudowałem . Może postaraj się skontaktować z serwisem póki masz gwarancje

  3. #83

    Domyślnie

    hehehe. ten typ tak ma. mi też znikały zdjęcia. zmiana jakości fotki na inną pomogła.....


    to chyba wina softu...... zawiesza się czy co ......?



    edit: dodam że nie zapisywał jpg-ów. przy rawach (nef) nie zdarzyło się :P
    Ostatnio edytowane przez bachol ; 08-02-2007 o 09:47

  4. #84

    Domyślnie

    Nie wiem czy to komus pomoze, ale:
    D200, dziala od mniej wiecej 9 miesiecy.
    Najczesciej 2 karty: Sandisk Ultra II 4GB i Kingston Elite Pro x50 2GB (swego czasu jeszcze 512MB - taki sam Kingston )
    Robie sporo, ostatnio reporterka, ale zboczenie jakosciowe swopodowalo ze caly czas robie w RAW'ach.
    Znikniecia zadnego nie bylo, a pare/parenascie/paredziesiat k zdjec juz poszlo.

    Czesto wylaczam aparat kiedy ten zapisuje serie, wtedy ladnie widac kiedy ja zapisze (znika obraz z gornego LCD).

    Za to podczas zapisu nie zmieniam szkiel - raz mi zastrajkowal, gdy dioda migala, a ja wypialem szklo i wpialem inne.

    W jpg'ach nie robie, wiec nic nie powiem :-/
    D3Hs, N50/1.2 G, SB-1000 + platynowy stołek

  5. #85

    Domyślnie

    witam ja korzystam z sandiska 2gb i toshiba 2gb i nigdy mi sie nic takiego nie dzialo przynajmniej przez ostatnie 4tys fotek
    "Cos" optymistycznego

    D200+ 18-200 VR i jakis tam filterek

  6. #86

    Domyślnie

    Nie wiem czy to ma znaczenie ale... nie jest to chyba problem tylko d200. Pstrykam D80 i mam to samo. Ale zauwazylem, ze nie wystepuje to z obiektywem kitowym, tylko jak podpinam VRa (nie wiem czy to ma znaczenie). Pytalem o to tez na dprewiev i w zalaczeniu odpowiedz (jak sie okazuje kolesia, ktory foci d70):
    Cytat!
    My D70 took 8000 pictures without problem until February of 2007. Then it developed the problem of broken exposure control. Nikon fixed the problem and upgraded firmware without charge.

    700 pictures later, the camera suddenly said it couldn't use the memory card. I bought a new one, set aside the old one, and took a few pictures. The camera stopped being able to use that card, either. I tried using the camera to format the card, but to no avail. I put the cards into a computer, and the computer said the cards needed formatting.

    I used image recovery on the cards and recovered most of the pictures, formatted both cards on a computer, checked each sector, and the camera worked just fine. For a few hundred pictures. Then, the same problem. Same workaround, about two hundred pictures, then the same problem. I introduced a new card into the mix when the problem happened after about 50 pictures. Same result ... the camera will not operate properly until it is given a card that has been formatted on a computer.

    I've used three cards from three different mainstream manufacturers, I never insert or remove a card when the camera is powered on, the pins are clean.

    The damage to the memory cards seems to be that bits are scattered at random through the file system. The file names show corruption of individual bits.

    I have reinstalled the firmware from the Nikon site, but the date on it is 2005, well before the "upgrade" this year which seems to have been the source of the disaster.

    Nikon service says that nothing about this problem is in their database. This means they have no way to test for it and no solution. Nonetheless, I will be sending the camera back to see if the factory will do something that tech support doesn't yet know about.

    If you are having this problem I strongly encourage you to go to the trouble of sending the camera in for repair.

  7. #87

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Hmmm... Kolejny argument, zeby nie zapisywac zdjec do JPG a do NEFa, jak "sugeruje" klasa tego sprzetu.

    przyznam ze nie odczytalem takiej sugesti...
    to raczej lekka herezja

  8. #88
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2005
    Miasto
    Jaworzno, Dominikowice
    Posty
    213

    Domyślnie

    Nawiązując do tematu głównego:
    D200 + Tokina ATX Pro II 270 Karta GoodRAM 2GB- zdjęcia w RAWach, nie zapisywał mi permanentnie zdjęć (jakieś 8 sztuk) i wydaje mi się, że winien jest właśnie obiektyw, bądź para (obiektyw bateria - oryginalna). Zdjęcia były robione w ten sposób, że następowało przeostrzenie blisko - daleko, i niestety po tej operacji nie udało się nic zapisać. Nie wiem czy przypadkiem pierścień przysłon nie obrócił się delikatnie (co w tokinach jest nagminne ze wględu na kiepską blokadę).
    Po zmianie obiektywu na 17-55 wszystko jest w porządku, nie udało mi się już osiągnąć tego zjawiska.
    Ogólnie to dobre Nikony
    F6,F5,F100,F80,F50,FM3a
    Hasselblad 503,905
    D6,D800E,D700,D70IR,Z6II


  9. #89

    Post

    Mam D40, karta SD GOODRAM 1GB- ten sam problem... Np. Usunęły mi się wszystkie zdjęcia zrobione dwa dni wcześniej, a następne już są:/ To na prawdę wkurza!

  10. #90

    Domyślnie

    Tytułowa wada wystąpiła u mnie dość dawno temu i tylko raz. Zestaw D200, San Disk Extreme III 4 GB. Plener i zdjęcia bez pośpiechu. Kontrast sceny duży, więc po pstryknięciu patrzę na monitor, a zdjęcia nie ma. Robię jeszcze raz i to samo. Po restarcie dalej pracował normalnie. Błąd nie powtórzył się dotąd nigdy, nawet na tej samej karcie.

Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •