Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Sigma 24-70mm f/2.8 EX vs. Tamron SP 28-75mm f/2.8

    Chciałbym zapytać forumowiczów o opinie na temat porównania Sigmy i Tamrona, wymienionych w temacie. Szukam standardu pod aps-c (d80). Cena szkieł podobna, zakres też (chociaż sigma jeszcze troszkę 'szerokości' ma...), obydwa pod FF (szerokość straci niestety), ale opinie bardzo podzielone. Do sigmy nie skłania mnie jedyie cena filtrów na fi82mm, ma jednak solidniejszą budowę i AF. Z drugiej strony w tamronie kusi ilość soczewek asferycznych i niskodyspresyjnych. I cóż tu zrobić...? Proszę o opinie i porady, szczególnie na temat mechaniki, bf/ff oraz aberracji chromatycznej, (najlepiej użytkowników tychże słoików), i jakieś sample w miarę możliwości. Z góry dziękuję.

  2. #2

    Domyślnie

    szukajka
    S5 Pro | S 24-70 f/2.8 | N 85 f/1.8 Sb-800 | LP D300AW |cos tam w planach..

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez the-k Zobacz posta
    szukajka
    To się Waść wypowiedział...
    D80, T12-24, 50, 55-200, sb-600

  4. #4
    wojteh
    Gość

    Domyślnie

    dobry Tamron jest ostry jak brzytwa od 2,8 - nie zamieniłbym na nic innego ... no może na nikora24-70/2,8

  5. #5

    Domyślnie

    Tamron wypada lepiej pod względem optycznym a Sigma jest lepiej wykonana. Posiadałem Tamrona, moja sztuka była naprawdę ostra przy f/2.8. Zdjęcia wychodziły bardzo ładne ale zauwazyłem ze ten obiektyw ma tendencje aby zdjęcia wychodziły minimalnie przeżółcone. W interncie gdzieś o tym czytałem więc chyba nie byłem jedyny.

  6. #6

    Domyślnie

    a ja mam Sigme, i jest ostra od 2,8. Naprawde fajne szklo, bardzo dobrze zbudowane. Mialem kiedys tamrona i oby nigdy wiecej, to byla najgorsza porazka jaka mialem jesli chodzi o obiektywy.

  7. #7

    Domyślnie

    Tamron nie jest rewelacyjnie zbudowany, ale ostry już od f/2.8 - potwierdzam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •