Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 46
  1. #1

    Domyślnie Bateria en-el4a i zbyt szybkie "zuzycie"

    D3 kupilem nowe, uzywam go okolo dwa tygodnie i z dwa razy wykonalem kalibracje baterii - Mialem duze zlecenia pod rzad i wolalem aby akumulator rozladowal sie i naladowal ponownie. Wczoraj zauwazylem, ze "charge life" nowego akumulatora nie jest juz na poziomie NEW tylko NA 1 [w menu battery info]
    WTF?!;]

    No i pytanie co sadzicie o zamiennikach ktorych pelno? Brac oryginal czy np dwa zamienniki?
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 11-08-2008 o 10:59 Powód: połączyłem

  2. #2

    Domyślnie

    EN-EL4a to akumulator nuklearno-termojądrowy i praktycznie nie sposób wyczerpać go w czasie jednego zlecenia, chyba że filmy kręcisz. Kalibracja służy poprawnemu wyskalowaniu pojemności akumulatora, jak jest już trochę zużyty, by wartości naładowania baterii podawane w procentach były poprawne - możliwe, że nie jest zbyt zdrowe przeprowadzać ją nagminnie, w EN-EL4 przeprowadzałem ją po kilku tysiącach pstryków, a wskaźnik spadł mi na 1 po ponad 10K ekspozycji. Tak czy owak nie ma raczej sensu ciąć się z tego powodu, bo nawet na "1" moje EN-EL4-ki nie sprawiały specjalnie wrażenia mniej pojemnych.

    Na twoim miejscu kupiłbym drugą EN-EL4a - nie wyobrażam sobie, by było możliwe wyczerpać w jeden dzień dwa takie akku, więc masz wtedy całkowity spokój. Zamienników nie próbowałem, bo mnie z powodzeniem wystarcza jedna taka bateria - nie wykonuję więcej niż 500-1000 zdjęć w czasie jednej sesji, co nie jest dla EN-EL4 specjalnym wyzwaniem.

  3. #3

    Domyślnie

    hmm no 10tys ekspozycji to juz dawno zrobilem na tej baterii... rozumiem wiec, ze przy takiej ilosci zdjec to bedzie norma?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez WujekX Zobacz posta
    hmm no 10tys ekspozycji to juz dawno zrobilem na tej baterii... rozumiem wiec, ze przy takiej ilosci zdjec to bedzie norma?
    W moim D2H i D2X pow. 10 tysiów bateria siadła na "1", więc raczej norma.

  5. #5

    Domyślnie

    nie rozumiem za bardzo dlaczego wykonales w ciagu 2 tygodni od kupienia dwa razy kalibracje, o ile dobrze pamietam instrukcje do tejze, kalibracje nalezy wykonywac w momencie jak aparat ci sam o tym powie. Ja swojej nie kalibrowalem jeszcze a jestem juz ostro powyzej 10 kafli a bateria trzyma bardzo dlugo. W d2x kalibracje robilem moze ze dwa razy w zyciu tez.
    5 more minutes Turkish!

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    W moim D2H i D2X pow. 10 tysiów bateria siadła na "1", więc raczej norma.
    Hmmm... Ja na kazdym D3 mam juz ponad 20 tysiecy i na zadnym aku nie "siadlo" na "1".
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  7. #7

    Domyślnie

    W sobotę zrobiłem na sesji ponad 500 zdjęć i mam około polowy aku. Ale cześć sesji był również z Lampa ( w egipsko ciemnych podziemiach - uprzedzajac pytania a po co lampa ) i często gęsto używam wyswietlacza analizując wyniki a to zjada baterie.

    A co do kalibracji to chyba jak podłączysz do ładowarki, to na niej zapali się lampka kalibracji jeśli będzie on niezbędna? Chyba, że coś mi się pomyliło?

    Pozdrawiam,
    AMI
    D3,D750,D80,N14-14,N24,N24-70,N70-200VRII,N50,Z16,S85,SB-80,800,900
    www.mariuszlinkiewicz.pl (w przebudowie)

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Hmmm... Ja na kazdym D3 mam juz ponad 20 tysiecy i na zadnym aku nie "siadlo" na "1".
    Tylko ja robiłem na EN-EL4, a EN-EL4a jest znacznie większa i nowsza, pozatym ciągle doładowuję nierozładowaną (zwykle ma z 40-50%), a możliwe, że to też nie jest dla baterii najlepsze.

  9. #9

    Domyślnie

    Ja mam drugą baterie EN-EL4a jako zapasową. Na pierwszej robię tyle zdjęć ile się da i potem zamieniam z drugą bateria, a pierwsza idzie do ładowarki jeśli w pobliżu jest jakieś gniazdko.

  10. #10

    Domyślnie

    Trochę off-topic ale ja na D200 zrobiłem 50tys zdjęć na jednej baterii i cały czas jest 'new'

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •