Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27
  1. #1

    Domyślnie Fuji Velvia 50 i Ilford Delta 100

    Jak w temacie. Mam mozliwosc zakupienia 'resztek' ze sklepu. Nie znam sie jednak za specjalnie na negatywach bo dopiero zaczynam ta zabawe Ilford oczywiscie B&W.

    Jakie sa wasze doswiadczenia z tymi filmami? Czytalem, ze Velvia 50 daje swietne odwzorowanie barw i jest super do krajobrazu. Jak to sie ma do waszych doswiadczen?

    Z kolei o Ilfordzie czytalem, ze ma przyjemne drobniutkie ziarno. Tez nie wiem jak to w praktyce.

    Mam jakis podklad toretyczny ale bardzo bym prosil o opinie o tych dwoch negatywach. Nie wiem czy brac te resztki czy nie

    Pozdrawiam
    Buculus
    D50+ Nikkor AF-S DX 18-55 ED + Nikkor 35-135 AF + Tamron 28-300 +SB20 + SanDisk Ultra II 1 GB+Lowepro TL+UV52+ Velbon CX660 + F50 + Nikkor 35-70 AF + kilka klisz i szukam dalej...

  2. #2
    anwas1970
    Gość

    Domyślnie

    VELVIA jest świetna do krajobrazu z tym że to pozytyw a nie negatyw jak napisałeś...

  3. #3
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    fakt, Velvia to slajd a nie negatyw.
    z tym, że kolor ona ożywia, "podbija", jest bardzo wysycony jak sie odpowiednio oswietli/naswietli.
    natomiast wierność oddania koloru (porównując do oryginału - sfotografowanego motywu) to najsłabsza strona tego materiału.
    Ale gdy trzeba mieć ładny, mocny kolor - to własnie ona.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #4

    Domyślnie

    Ilford 100 jest bardzo dobrym materialem, w sumie do wszystkiego, ja z nim czasem na ulice wychodze, ostatnio nawet widoczki w Mysłakowicach na nim robilem- jak sie postarasz podczas naswietlania to ziarenko bedzie prawie niezauwazalne. Takze polecam ten material
    pozdrawiam
    JELO
    F100 /F50 /D90 /NIKKOR 35-80,18-105, 20, 50, SIGMA 100-300

  5. #5

    Domyślnie

    Dziekuje wszystkim za odpowiedzi Z ta Velvia to sie popisalem Mam nadzieje, ze dla labu nie bedzie to wieksza roznica, zeby wywolac i zeskanowac na CD. Czy moze jest to problem? Nie wiem jak sie wola slajdy i jak to sie je Wiem za to, ze ostatnio na B&W czekalem 2 tygodnie Powalcze z Ilfordem Mam nadzieje, ze efekty beda ciekawe

    Jak mozecie to napiszcie prosze, czy dla labu jest roznica (a raczej problem) w wolaniu slajdu.

    Dziekuje i pozdrawiam
    Buculus
    D50+ Nikkor AF-S DX 18-55 ED + Nikkor 35-135 AF + Tamron 28-300 +SB20 + SanDisk Ultra II 1 GB+Lowepro TL+UV52+ Velbon CX660 + F50 + Nikkor 35-70 AF + kilka klisz i szukam dalej...

  6. #6
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    jest, bo to proces E-6 a nie jak negatyw C41.
    mało kto to wywołuje, najczęsciej procedura jest taka, że punkt usługowy (lab, sklep) zbiera, ale wysyła do obróbki gdzie indziej, z kim ma umowe.
    Ma to takie konsekwencje, że obiór jest często za kilka dni.
    w małych miasteczkach na 90% tak będzie. W większych ośrodkach spróbuj dowiedzieć się, gdzie jest ta maszyna co wywołuje E-6, tam termin odbioru będziesz miał krótki.
    sa to generalnie te bardziej profesjonalne laboratoria, albo rzemieślnik który sie w tym "specjalizuje"
    do niedawna wywoływałem sam E-6 swoje i zebrane "z miasta"
    U nas były 2 takie laboratoria w prawie 400 tys miescie (nie liczę punktów np Rossman czy Joker, gdzie tylko zbierają i odwożą je jednak gdzie indziej)
    Ja zrezygnowałem, teraz jest jedno laboratorium. Ilość slajdów drastycznie spadła w ostatnich 2 latach. Dawniej więcej robili zawodowcy niż amatorzy, a dziś zawodowcy przesiedli sie na cyfre bo ich klientowi odpadło skanowanie.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #7

    Domyślnie

    No to mnie nie pocieszyles Na szczescie na probe wzialem tylko jedna rolke Bedzie pewnie to samo co z B&W - skasowali 15 € za wolanie i skan na CD i do odbioru po 2 tyg Musze poszukac jakiegos porzadniejszego labu w Dublinie Cos sie pewnie znajdzie

    Dzieki za informacje i podpowiedzi

    Pozdrawiam
    Buculus
    D50+ Nikkor AF-S DX 18-55 ED + Nikkor 35-135 AF + Tamron 28-300 +SB20 + SanDisk Ultra II 1 GB+Lowepro TL+UV52+ Velbon CX660 + F50 + Nikkor 35-70 AF + kilka klisz i szukam dalej...

  8. #8
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    a tak sie zastanawialem co znaczy to IRL, jaka to miejscowość
    w Dublinie powinno coś być.
    Tylko (wszędzie) punkty zbierania filmow niechetnie mowia dokąd to wędruje, bo jak tam zaniesiesz to stracą na swoim pośrednictwie.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #9

    Domyślnie

    Cos sie znajdzie Mam juz jeden nowy punkt na oku Dzieki za porady

    Pozdrawiam
    Buculus
    D50+ Nikkor AF-S DX 18-55 ED + Nikkor 35-135 AF + Tamron 28-300 +SB20 + SanDisk Ultra II 1 GB+Lowepro TL+UV52+ Velbon CX660 + F50 + Nikkor 35-70 AF + kilka klisz i szukam dalej...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Buculus
    Bedzie pewnie to samo co z B&W - skasowali 15 € za wolanie i skan na CD i do odbioru po 2 tyg
    Chyba trzeba będzie się poważnie zastanowić, czy aby nie warto by jakiegoś punktu wołającego srebro i E-6 tam otworzyć
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •