Close

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 69
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gawronnek Zobacz posta
    oczywiście że tak, ale od tego są szkoły, kursy i inne temu podobne przedsięwzięcia, ogłoszenie nie brzmi: "zrobię za darmo ślub jako drugi fotograf w celu zdobycia doświadczenia i stworzenia portfolio"
    A wziąłbyś kogoś jako drugiego fotografa? Mało kto się na takie coś decyduje bo: "po co mi on", "będzie mi przeszkadzał" itd. Jeśli młodzi chcą kogoś takiego to co komu to przeszkadza? Ich sprawa. Zdarza się, że ślub jest mały, dla najbliższej rodziny i młodzi nie chcą wydawać pieniędzy na dobrego fotografa. W mojej rodzinie już tak było - młodzi zaprosili tylko swoich rodziców, świadków i mnie z rodzicami.
    Pozdrawiam.
    Darek Bagiński.
    Blog

  2. #12

    Domyślnie

    chodziłem jako drugi fotograf i nie miałem problemu ze znalezieniem fotografa, który by mnie ze sobą zabrał, nie widzę też nic zdrożnego w zrobieniu usługi na potrzeby rodziny, która jest świadoma braku u mnie doświadczenia w danym temacie, sam też kiedyś pierwszy raz tapetowałem mieszkanie, naprawiałem malucha itp. sobie i najbliższym,

    nie zamierzam nikogo pouczać, jednak na zdrowy rozsądek łatwiej zrobić portfolio jako drugi fotograf niż od razu startować jako główny i nie chodzi mi tylko o śluby, ale o jakiekolwiek zlecenie

    a wracając do samego ogłoszenia, to chyba bardziej by pasowało na forum ślubne
    Ostatnio edytowane przez Gawronnek ; 07-08-2008 o 00:43
    pozdrawiam Piotr


  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gawronnek Zobacz posta
    nie zamierzam nikogo pouczać, jednak na zdrowy rozsądek łatwiej zrobić portfolio jako drugi fotograf niż od razu startować jako główny i nie chodzi mi tylko o śluby, ale o jakiekolwiek zlecenie
    I z tym się zgadzam. Sorry, inaczej na początku odebrałem Twoją wiadomośc. Tylu teraz ludzi za wszelką cenę odradzających innym focenie ślubów...
    Pozdrawiam
    Pozdrawiam.
    Darek Bagiński.
    Blog

  4. #14

    Domyślnie

    daleki jestem od odradzania czegokolwiek i komukolwiek, ja tylko napisałem, że zatrudniając kogoś chcemy zobaczyć jakiś jego dorobek, i nie ma znaczenia czy chodzi o fotografię, kładzenie glazury, czy pieczenie ciasta, dlatego większość nawet za darmo nie zatrudni nowicjusza w danej branży
    pozdrawiam Piotr


  5. #15
    Oszczędny w słowach Awatar qer
    Dołączył
    06 2008
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    119

    Domyślnie

    źle to ująłem, macie rację. temat do zamknięcia.

  6. #16

    Domyślnie

    ee, pierwszy ślub zrobiłem w ciemno, u znajomych znajomych, którzy mieli pakiet "VIDEO + 20 odbitek". koleżanka w niegdysiejszej pracy naraiła temat, zaproponowałem, że pójdę za free - poszedłem, zrobiłem zdjęcia, młodzi byli bardzo, bardzo zadowoleni, do dziś są. ja na ów czas też, choć była to tęga kicha na tym weselu poznałem sympatycznego kamerzystę, od którego dostałem kilka kolejnych zleceń. i rozkręciło się.

    jakoś trzeba zacząć. z tym, że jednak jak myślę, największym błogosławieństwem jest złapanie "praktyki" u kogoś kto jest już mocno zadomowiony na rynku i weźmie delikwenta pod skrzydła. możliwość zdobywania doświadczenia, zdjęć do folio, podglądania technik, zachowań, kolejności i zasad działania na zleceniu oraz tego, co się dzieje z plikami już po - bezcenne. także, a może przede wszystkim dlatego, że pozwala na pewien skrót choćby z cenami - nie trzeba przedzierać się rok w rok na ledwie o kilka procent lepszy pułap. to jest pułapka. jak zaczniesz robić za 500 pln, to bardzo cięzko wskakuje się wyżej, bo zwykle poruszasz się w tej samej grupie klinetów (polecenia), tych samych możliwościach i oczekiwaniach. ile razy przerabiałem historie z rozczarowanymi potencjalnymi klientami - znajomymi pary z przed roku - którzy na wieść, że ceny uległby poczwórnemu zwiększeniu odbierali to jako żart.
    Ostatnio edytowane przez Adam Trzcionka ; 07-08-2008 o 09:15

  7. #17
    Oszczędny w słowach Awatar qer
    Dołączył
    06 2008
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    119

    Domyślnie

    dzięki Adamie . Będę nadal szukał praktyki. W końcu sie uda .

  8. #18
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Puławy/Wawa
    Posty
    122

    Domyślnie

    Powiem tak: jeśli kogoś stać na wynajęcie fotografa to na pewno nie będzie chciał usługi za darmo bo najzwyczajniej w świecie nie będzie mieć zaufania do osoby bez doświadczenia.

    Ale

    Są tysiące par młodych, dla których zapłacenie jakiejkolwiek kwoty za ślubne zdjęcia jest ponad ich siły - biedni ludzie też się żenią. Jeśli ktoś w takiej sytuacji jest chętny zrobić zdjęcia za free to czemu nie. Przecież śmiało możemy przyjąć, że zdjęcia Qera będą na wyższym poziomie niż fotki wujka Krzyśka z małpeczką. Rynku w ten sposób nikt nie psuje. Jeśli natomiast są pary, które decydują się na darmowego fotografa bez portfolio pomimo tego, że stać ich na doświadczonego zawodowca to już ich problem.

  9. #19

    Domyślnie

    Ech jak na razie trudno jest zalapac sie jako drugi fotograf.Dałem pare ogłoszeń, wysłałem kilka zapytań z propozycją do tych lepszych i najlepszych fotografów ślubnych.Dostałem kilka odpowiedzi, jedne bardziej sympatyczne inne mniej np:
    "Też chcialem u Yervanta, ale on nie chciał..."
    "jak masz wiedzę fotograficzną to rób sam"

    albo te bardziej sympatyczne np:
    Witam,

    Ciesze się że sie fotki podobają, choć za mistrza zupełnie się nie uważam - też mam przed sobą daleką jeszcze drogę

    Co do asystowania już coś takiego trenowałem i szczerze mówiąc mam na tyle złe doświadczenia, ze raczej nigdy się na to nie zdecyduje... Nie chodzi o złą wolę drugiego fotografa, czy też brak umiejętności - po prostu troche mi przeszkadza, gdy muszę unikać w kadrze kogoś (najczęściej dośc dużywm wyzwaniem jest kamerzysta ). Być może nie wszystkim fotografom to przeszkadza - mnie często psuje to ujęcia, które trwają często ułamekj sekundy.

    Moja rada: polecam cykl filmów 'Masters of wedding photography' - można sporo się dowiedzieć i sporo podpatrzeć, jednocześnie poznając różne style i podejścia do tematu.

    Jeśli chodzi o praktykę, to najlepiej porozmawiaj ze znajomymi którzy zatrudniają już fotografa na ślub, i poproś o zgodę na fotografowanie razem z nim. Najczęściej nie ma problemu a i zobowiązań nie ma... Jeśli masz już praktykę fotograficzną, a brak Ci tylko praktyki ślubnej, to myślę że po 3 takich ślubach będziesz miał i praktykę i portfolio...

    pozdrawiam serdecznie "

    Nejlepsi nie odpisują (zresztą nie dziwie się , bo chyba z braku czasu).
    Masters of wedding photography przerobiłem dwa razy (dwie części).
    Gdyby moi znajomi czy znajomi znajomych brali ślub (niestety ale jak na razie się na to nie zapowiada) i miał bym okazje się załapać, to raczej nie umieszczał bym ogłoszeń typu drugi fotograf......
    Najtrudniejsze jest dojście ale jak sie już taka okazjaj nadarzy to sie ją wykorzystuje na max, ale kiedy sie nadarzy ?
    Zauwarzyłem że dużo fotografów ślubnych swoją przygode zaczeła od robienia zdjęc znajomym np. Kalina (KalinaStudio) ale nie wszyscy mają taką możliwość (czy szczęście) lub liczną grupe znajomych, dlatego łapią sie innych sposobów np. jako drugi fotograf a ci bardziej zdesperowani dają ogłoszenia w stylu: zdjecia za free dla młodej pary (bo nikt do nich wcześniej ręki nie chciał wyciągnąć a pozniej ataki że robią za free i niszczą rynek i koło się zamyka)
    Obecnie przebywam na pomorzu.Obskoczyłem 6 zakladów (Łeba i Lębork) i nikt nie chciał na taki układ pójść (jako drugi fotograf) usłyszałem tylko że to wykluczone no i oczywiście teksty w stylu poproś znajomych !!!. Boją się, rynek mały, konkurencja rośnie ,cyfra zdominowała rynek, ceny lustrzanek cyfrowych spadaja , wszyscy prawie cykają fotki.2 lata temu brali za śluby 800zł teraz biorą podobno 600 zł (w Lęborku, zresztą wyczytałem to na forum Nikona).
    No nic trzeba dalej próbować na początku września będe u braciszka w Krakowie a pozniej u ojca w Nowym Sączu obskocze pare zakładów i zobacze może jakis fotograf sie zgodzi, chociaz mam coraz większe wątpliwości.

  10. #20

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •