Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie problem z instalacją CS2

    Może ktoś się z tym problemem zetknął? Otóż kiedyś kupiłem CS, potem CS2 jako update. Kłopoty były od początku, bo trzeba było skopiowac oprogramowanie CS2 na dysk twardy i instalowac z dysku twardego. Ale się instalowało. Teraz zmieniłem komputer i kupa (XP SP3 ten sam). Zainstalował się Photoshop i dalej stop - instalator domaga się wlożenia CD, a jak włożę CD, to je wypluwa z powrotem. Nie mówiąc o tym, że nie powinien się CD domagac, skoro instaluje z dysku twardego.
    Bedę dźwięczny za wszelką pomoc!
    Pozdrówka!
    suchanek108

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli masz oryginalne płyty instalacyjne, to nie powinno być kłopotów z instalacją.

    Instalator PSa chyba zawsze najpierw zrzucał pliki instalacyjne na HDD, a dopiero później automatycznie uruchamiał instalację samego programu.

    Masz kłopot tylko z upgrade do CS2, czy też z CS?

  3. #3

    Domyślnie

    Mam oryginalne, legalne płyty CS i CS2. Chodzi o to, że update do CS2 (wersja Pl) od początku, według zaleceń dystrybutora (Wimal) należało przeprowadzać w sposób, jak opisałem: tzn. skopiować zawartość wszystkich 4 CD z CS2 na HDD (z pierwszego CD tylko katalog CS2) i dopiero z HDD uruchamiać instalację (inaczej się nie dało; ten update to była od początku wg mnie kupa).
    CS zainstalował się bez problemu.
    I na poprzednim komputerze (który niestety zwiądł, czteroletni staruszek...) nie miałem problemów z taką instalacją update CS2 wg tej procedury. Wimal powtarza to samo, póki co nie proponuje nic nowego. A ja się wkurzam. Wg mnie, gdyby to były jakieś błędy konfuguracji sprzętowo-programowej komputera, to by się nie zainstalował CS. No a poza tym zainstalował się Photoshop CS2... Ja się na tym nie znam i nawet nie bardzo chcę się znać - ale może jest jakiś knif, żeby to ruszyło. Nie chce mi się wykłócać z Wimalem; poza tym oni to mają generalnie w d... A ja w zasięgu nie mam nikogo, kto by się w tym orientował.
    Nie mam i nigdy nie miałem nawet pół programu "pożyczanego", a teraz się zaczynam zastanawiać, czy sobie nie skombinować jakiejś wersji "pożyczanej".
    Pozdrówka!
    suchanek108

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli zainstalował Ci się CS2, to nie rozumiem w czym problem, że nie masz spolszczenia?

    To zaciągnij je sobie z netu, przecież PSa masz "szczepionego", to problemu nie widzę,

  5. #5

    Domyślnie

    Sorry, może jestem niekomunikatywny... Tu nie chodzi o spolszczenie etc. I CS i CS2 mam w wersji Pl.
    Jeszcze raz. CS instaluje się bez problemów. CS2 (wersja: update do CS) od początku trzeba była instalować wg opisanej wyżej procedury, czyli: skopiować zawartość wszystkich 4 CD z CS2 na HDD (z pierwszego CD tylko katalog CS2). I tak też zrobiłem. Niestety zainstalował się tylko Photoshop CS2, po czym instalator zaczął domagać się kolejnej płyty CD (a nie powinien, bo instalacja miala iść z HDD, a nie z płyt CD), a po jej włożeniu, wywalał ją (wysuwał kieszeń CD) i ponawiał żądanie - i tak w koło Macieju.
    I stąd mój post - w nadziei, że może ktoś spotkał się z takim problemem i znalazł jego rozwiązanie.
    Pozdrówka!
    suchanek108

  6. #6

    Domyślnie

    Przebrnij dokladnie czytajac, analizujac i postepujac wg wskazówek przez ten watek. Tyczy sie on co prawda instalacji CS3, ale (tez go swego czasu przerabiajac) jest blizniaczo podobny do Twojego. Mi na pewno pomoglo odinstalowanie wtyczki Flasha, posprzatanie w rejestrze (jakims narzedziem MS) i kilka "fiki-miki" wg wytycznych specjalistow z Adobe (zabiegi niekoniecznie w takiej kolejnosci). Wszystko dokladnie jest w podanym wyzej watku.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  7. #7

    Domyślnie

    Ostatnie podejście.

    Czy komunikat żądający podania płyty zawiera opcję podania innej lokalizacji?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez suchanek108 Zobacz posta
    Sorry, może jestem niekomunikatywny... Tu nie chodzi o spolszczenie etc. I CS i CS2 mam w wersji Pl.
    Jeszcze raz. CS instaluje się bez problemów. CS2 (wersja: update do CS) od początku trzeba była instalować wg opisanej wyżej procedury, czyli: skopiować zawartość wszystkich 4 CD z CS2 na HDD (z pierwszego CD tylko katalog CS2). I tak też zrobiłem.
    Jeżeli instalujesz CS a następnie CS2 to nic nie trzeba kopiować na dysk.
    Instalujesz CS a następnie normalnie z CD instalujesz CS2.
    Nie jest to dobra metoda bo niepotrzebnie instalujesz na dysku poprzednią wersję. Rozmawiałem kiedyś z Adobe USA i powiedzieli, że w przypadku upgardu instaluje się w następujący sposób.

    Kopiujesz na dysk do jednego katalogu najnowszą wersję programu.
    Nie trzeba kopiować całego CD wystarczy jeden katalog.
    Wyciągasz CD-Rom z najnowszą wersją wkładasz do napędu CD w Twoim przypadku CS. Jeżeli program instalacyjny CS zastartuje trzeba z niego wyjść.
    Startujesz instalację CS2 z dysku. W pewnym momencie program zapyta się o weryfikację pierwotnej wersji. Podajesz że znajduje się na CD i program po weryfikacji kontynuuje instalację.
    Nie jest zalecana instalacje CS2 i później podmiana CD na CS do weryfikacji licencji bo bywają z tym kłopoty.
    Windows czasami nie rozpoznaje, że w między czasie CD zostało podmienione i nie można kontynuować dalej instalacji.
    Sposób zalecony przez Adobe stosuję od dawna i nigdy nie było problemu.
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  9. #9

    Domyślnie

    Do ADAM1'a - komunikat nie zawiera żadnych opcji.

    Do Stig'a - dzieki piękne za wątek, ale to dla mnie za trudne

    Do Władcy Pixeli - piszesz: "Jeżeli instalujesz CS a następnie CS2 to nic nie trzeba kopiować na dysk.
    Instalujesz CS a następnie normalnie z CD instalujesz CS2."

    Niestety, nigdy tak nie było u mnie. Zawsze musialem zainstalować całego CS'a, a potem dopiero CS2 z HDD.
    Spróbuję według Twojej recepty Wladco - dam znać, czy tak poszlo.
    Pozdrówka!
    suchanek108

  10. #10

    Domyślnie

    Niestety. Ani tak, ani siak. Za podpowiedzi - dziękuję. Może ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?
    Pozdrówka!
    suchanek108

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •