Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie adapter m42 -> nikon

    witam, mam takie pytanie (nie spotkałem się z nim na forum - ale prawdę mówiąć nie szukałem zbyt dużo ) a przechodząc do rzeczy:
    czy jest dostępny na rynku, jeśli jest to gdzie
    adapter z gwintu m42 na nikonowy bagnet (nie chodzi mi o nikon/m42 - tylko o odwrotny)
    z góry dzięki za odpowiedzi
    D70 + 18-70 + kilka innych, pomniejszych akcesoriów

  2. #2

    Domyślnie

    Znaczy się chcesz jakiegoś nikkorka do zenka zapodać ?
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  3. #3

    Domyślnie

    hmm, można tak to rozumieć
    dokładniej to chodziło mi o zamontowanie między D70 a 18-70 pierścieci pośrednich (pomijam tutaj całkowicie fakt iż nic z tego nie będzie - bo nie będzie działać przesłona itp.) chodzi mi tylko o sam fakt - a raczej o fakt istnienia takiej przejściówki.
    D70 + 18-70 + kilka innych, pomniejszych akcesoriów

  4. #4

    Domyślnie

    Rozumiem że chęć zastosowania pierścieni pośrednich od systemu M42 miast takich z bagnetem F, ma podłoże ekonomiczne. W takim wypadku wyważasz chyba otwarte drzwi. Interesującej Cie przejściówki chyba nie ma. Widziałem natomiast pierścienie pośrednie, które były właśnie taką "chińską" kombinacją. Jeden pierścień był z bagnetem do body, drugi z bagnetem do szkła, a reszta gwintowana. Feler był taki że trzeba było stosować min. dwa pierścienie i oczywiście zero jakiejkolwiek komunikacji szkła z body. Zaleta kosztowało to grosze cirka tyle co pierścienie do M42. Z kitem pożytku z tego byś nie miał, ale z jakimś szkłem wyposażonym w pierścień przysłon już można by powalczyć.
    Na aledrogo to widziałem kiedyś.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  5. #5

    Domyślnie

    chęć zrodziła się z ciekawości. Mam kilka obiektywów m42, mam pierścienie, mam zwykłą przejsciówkę no i po prostu sobie czasem lubię pokombinować. A ekonomia oczysićie - wystarczy zobaczyć ceny pierścieni przenoszących automatykę
    hmm, na aukcjach nic takiego niestety nie widziałem... no a z KITem to wiem, że nic ciekawego by z tego nie wyszło ale nie mam innego obiektywu, co wcale nie zmiejsza mojej ciekawości i chęci posiadania ww. przejściówki...
    D70 + 18-70 + kilka innych, pomniejszych akcesoriów

  6. #6

    Domyślnie

    Tu jest chyba ten wynalazek
    http://tinyurl.com/n724z
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  7. #7

    Domyślnie

    hmm - gdyby chodziło mi o efekt to te pierścienie rozwiązywałyby sprawę w zupełności (no i oczywiście było by mniej problemowe). Tyle, że one z obu stron maja bagnet a mnie chodzi o coś z gwintem m42. Nie wiem czy takie coś komukolwiek było potrzebne a tym bardziej czy produkowane na jakąś większą skale - ale jeśli są zwykłe adaptery to co szkodzi zrobić odwrotny ?
    dzięki za znalezienie aukcji - zastanowie się czy na coś mi sie to moze przydać...(ale już się kiedyś nad tym zastanawiałem...)
    D70 + 18-70 + kilka innych, pomniejszych akcesoriów

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Yez
    ale jeśli są zwykłe adaptery to co szkodzi zrobić odwrotny ?
    Ano to że bagnet F ma większą średnicę niż gwint M42 Przy montażu szkieł M42 ich gwint chowa sie w bagnecie, a i tak są problemy z ostrzeniem na 00 (to tylko jeden z powodów).
    W drugą stronę nie da się tak zrobić. Zawsze tak przejściówka działała by jako pierścień pośredni.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  9. #9

    Domyślnie

    hmm, jeśli założymy, że hipotetyczny adapter ma służyć do zdjęć makro to jego troszkę większa grubośc nie powinna przysparzać zbyt wielkich problemów...
    D70 + 18-70 + kilka innych, pomniejszych akcesoriów

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2006
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    12

    Domyślnie

    Witam
    Temat jest mi znany (podobno przejściówka pasuje do aparatu firmy K.....M..... cyfrowego). Produkuje je koleś u nas w kraju. Sam mam jeszcze kilka obiektywów z Zenita i Praktiki - w tym jeden jasny 1,8 na szkle Zeissa . Osobiście sam zastanawiam się na kupnem takowego elementu. Jednakże z przejściówką tylko sam manual i nic więcej.

    oto link : http://www.foto-akcesoria.com.pl/ind...i=produkt&nr=1

    Sam jestem ciekaw czy to działa (np. z D50)
    Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •