Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie d300 Nikkor 85 1,8 czy Tamron 90 2.8

    Witam ponownie.

    Klolejny temat który zainicjuę. Czyli teraz chciałbym dobrać przyzwoite szkło do D300 ale teraz jako obiektyw portretowy.
    Cena Nikkora 85 1,4 jest dla mnie miażdząca choć i mozliwosci zapewne adekwatne do ceny. Wg mnie podobne "osiągi" ma Nikkor 85 1,8 http://www.skapiec.pl/site/cat/47/comp/83795 ,co na ten temat sądzicie, a może warto zainteresować się Tamron SP AF 90 mm f/2.8 Di Macro http://www.skapiec.pl/site/cat/47/comp/84149
    Jak te szkła współdziałają z pelną klatką?


    Proszę o podpowiedź

    Pozdr
    Ostatnio edytowane przez rafi127 ; 04-08-2008 o 15:42

  2. #2
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    odpowiedź jest bardzo prosta - do portretu jaśniejsze i portretowe 85/1.8
    do makro - Tamron.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #3

    Domyślnie

    85mm 1.8 naprawde fajne szklo, 1.4 jest plastyczniejsza ale za to ciezsza no i 2x tyle kosztuje
    Contax 645, Zeiss 80mm f/2

  4. #4
    Gaduła Awatar wlopis
    Dołączył
    07 2006
    Miasto
    Swarzędz koło Poznania
    Posty
    1 198

    Domyślnie

    No cóż sam sobie odpowiedziałeś, za przedmówcami, jak do portretu to obiektyw portretowy, jak do makro to obiektyw dedykowany do makro. Ze względu na cenę kupiłem 85/1,8 fajne szkiełko, polecam.
    SLR/FX/DX/ N/24/35/50/85/SB800/SB600/NX2

  5. #5

    Domyślnie

    miałem Tamrona i nie jest prawdą że nie nadaje się do portretu, moim zdaniem jest ok, Nikkora 85 F1,8 trzeba trochę przymykać więc różnica w przesłonie nie istotna, Tamron jest zdecydowanie ostrzejszy i jednak bardziej uniwersalny (co nie znaczy że do niczego) zrobisz nim świetne macro i co najmniej dobry portret

    tu masz portret robiony Tamronem 90

    Ostatnio edytowane przez Gawronnek ; 04-08-2008 o 18:07
    pozdrawiam Piotr


  6. #6
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gawronnek Zobacz posta
    miałem Tamrona i nie jest prawdą że nie nadaje się do portretu,
    A ktoś tak napisał?
    Zostańmy przy opinii, że do portretu jest lepsza portretówka, a do makro - makro.
    To, że portrety można robić innymi obiektywami to wiadomo. Począwszy od 10,5 mm do 600 mm, tylko, że to o niczym nie świadczy.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 04-08-2008 o 18:28
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #7

    Domyślnie

    Coś się zmieniło? W opowieściach o D300 widzę na pewno 3 wątki z działu obiektywy? Teraz tak robimy?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    A ktoś tak napisał?
    Zostańmy przy opinii, że do portretu jest lepsza portretówka, a do makro - makro.
    To, że portrety można robić innymi obiektywami to wiadomo. Począwszy od 10,5 mm do 600 mm, tylko, że to o niczym nie świadczy.
    nie kwestionuje Twojego zdania, jednak jeśli ktoś chce się bawić w jedno i drugie Tamron jest lepszym wyjściem, bo gołą 85 macro nie zrobisz, Tamron 90 to w sumie jedyny obiektyw którego sprzedaży żałuje
    pozdrawiam Piotr


  9. #9
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gawronnek Zobacz posta
    .. jednak jeśli ktoś chce się bawić w jedno i drugie Tamron jest lepszym wyjściem,...
    tak, ale autor pytania wcale nie napisał, że chce robić makro.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #10

    Domyślnie

    Od czasu do czasu potrafię wybrać się do różnych znajomych i cykać im fotki slubne. w zasadzie obiektywy te poprosiłem o porównie właśnie kątem portretu i pracy w takich warunkach jak kościół, slub czy chcrzest

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •