Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
  1. #1

    Domyślnie Problem z brakiem dynamiki na zdjęciach

    Czy możecie mi doradzić w jaki sposób zwiększyć dynamikę zdjęć robionych motocyklom, ptakom, czyli obiektom ruchomym?Fotografuję od niedawna Nikonem D70 i korzytam na razie przeważnie z funkcji automatycznych: sport i z autofocus. Wiele osób zarzuca mi,że na moich fotkach jest za mało ruchu, a ptaki wyglądaja jak zawieszone pod niebem.

  2. #2

    Domyślnie

    Co do ptakow to Ci icek pewnie pomoze.Jak zawsze z czasami.CIekawe ujecie tez oddaje dynamike.Gdzie na forum jest fotka czlowieka na rowerze.Zdjecie bardzo dynamiczne.Przez to wlasnie zawieszenie.Wiem ze jak robie w klubie staram sie wyciagnac czas coby wszystko powyciagane lekko bylo...
    | N D200 | | 28-70/2.8 | | 70-200/2.8 VR| | SB-800 |

  3. #3

    Domyślnie

    Dominiko

    Po pierwszej witaj na forum.

    Jeśli zaś chodzi o dynamikę na zdjęciach, tam gdzie wykorzystujesz lampę ustaw błysk na 2 lamelkę (opcja rear w lampie - nawet tej wbudowanej).

    To też czasem jest fajne

    Dynamika na zdjęciu jest jednak w dużej mierze wynikiem kompozycji zdjęcia, tego co się na nim dzieje, jak jest to pokazane. Popatrz na zdjęcia Iczka z meczy koszykówki.

    Pozdrawiam

    Grzegorz
    ---------------------
    Co Cię nie zabije to Cię wzmocni...

  4. #4

    Domyślnie

    Pokaż zdjęcia.

  5. #5

    Domyślnie

    Wlasnie pokaz fotki.Moze CI co komentuja CI dogryzaja.Juz ja znam takich zazdrosnikow co gadali takie cuda i bluzgi a jak sie pozniej okazalo robili to z przekory
    | N D200 | | 28-70/2.8 | | 70-200/2.8 VR| | SB-800 |

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adik
    Co do ptakow to Ci icek pewnie pomoze.
    No i dziad też ma doświadczenia w tej dziedzinie ale on raczej bardziej statyczne "zbliżenia"
    D70|N AF-S18-70DX|N AF50/1,8D|SB-800|ML-L3|CF 1GB|Sherpa 600n|TLZ 2|MC MTO-11C A
    ŻONA to luksus - APARAT to konieczność!!!

  7. #7

    Domyślnie

    Czyli ptaka za szyje o chodnik i fota??Czy jak??
    | N D200 | | 28-70/2.8 | | 70-200/2.8 VR| | SB-800 |

  8. #8

    Domyślnie

    Raczej - "czy jak"

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adik
    Czyli ptaka za szyje o chodnik i fota??Czy jak??
    ojjj...to by bolało
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  10. #10

    Domyślnie

    Dominiko, moja rada to rezygnacja z programow tematycznych i eksperymenty z innymi, manualnymi ustawieniami. Zwracam uwage na zaleznosc czas /przeslona. Ona jest kluczem do Twojego problemu (i fotografii generalnie)...

    Witaj na forum!

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •