Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: kutry

  1. #1

    Domyślnie kutry

    Korzystając z wakacyjnego pobytu nad morzem wybrałem się do portu rybackiego, ale że droga zajęła mi czas to zachód przegapiłem

    kutry w porcie



    pozdrawiam!
    D750 l 24 1.4 l 35 1.8 l 50 1.4 l 85 1.4 l 180 2.8

  2. #2

    Domyślnie

    Komentuję to zdjęcie bo denerwuje mnie jak ktoś umieszcza fotkę, a inni przechodzą obok niezauważając jej. Koledzy naprawdę wiem, że jesteście profesjonalistami i niejeden ma duszę artysty ale skoro ktoś zamieszcza tu fotę to tym bardziej liczy na wskazówki lub jakąś radę więc... pomóżmy koledze. A teraz pytanie do Ciebie DUCA: czy to są kutry?, a może jakaś stacja radarowa, a może dach jakiegoś bloku bo ja nie wiem. Owszem widzę, że pora jest "na chwilkę po zachodzie słońca", że zdjęcie zrobione w porcie ale wszystkie Twoje kutry to jedna wielka czarna plama. Popracuj trochę nad obróbką tej foty i spróbuj z niej wydobyć jakieś szczegóły. Odnośnie samej foty to .... bez rewelacji, nie ma w niej nic ani nastrojowego ani klimatycznego ani wreszcie ciekawego. Pozdrawiam i życzę udanych fotoposzukiwań
    ____________________________________________
    NIKON

  3. #3

    Domyślnie

    nie zgadzam się z przedmówcą.
    gdyby obciąć ten brzeg bez kutrów (po prawej stronie) czy cokolwiek to są , zdjęcie byłoby bardzo fajne... i kolory i kompozycja.


    p.s.
    troszkę się tylko kaszani, pixele widać, zbyt drobny detal, trzeba to poprawić.
    "Nie można w życiu zakosztować wszelkiego dobra. Treba wybrać rzecz upragnioną, którą łatwiej przyjdzie zapumnieć."

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ghost Dog Zobacz posta
    ... pytanie do Ciebie DUCA: czy to są kutry?, a może jakaś stacja radarowa, a może dach jakiegoś bloku bo ja nie wiem. Owszem widzę, że pora jest "na chwilkę po zachodzie słońca", że zdjęcie zrobione w porcie ale wszystkie Twoje kutry to jedna wielka czarna plama. Popracuj trochę nad obróbką tej foty i spróbuj z niej wydobyć jakieś szczegóły. Odnośnie samej foty to .... bez rewelacji, nie ma w niej nic ani nastrojowego ani klimatycznego ani wreszcie ciekawego. Pozdrawiam i życzę udanych fotoposzukiwań
    odpowiadam na Twoje pytanie: to nie jest ani dach bloku, ani stacja radarowa, to są kutry w porcie, a jeśli nawet Twoje skojarzenia nie doprowadziły Cię do tego, to widocznie nie miałeś okazji być w porcie rybackim o zachodzie słońca. Moje kutry to wielka czarna plama, i tak miało być, to był mój cel i przy robieniu zdjęcia(resztki słońca prześwitujące przez kutry i ich maszty, tworzą jedynie zarys jednostek portowych i tak to wygląda w rzeczywistości) jak przy obróbce. To tyle gwoli wyjaśnienia.

    Przyjmuję krytykę ale jednak się nie zgadzam z Twoim komentarzem aby to co na zdjęciu miało być dachem pełnym anten lub stacją radarową, bo temat zdjęcia nie jest aż tak ciężki w odbiorze imho
    D750 l 24 1.4 l 35 1.8 l 50 1.4 l 85 1.4 l 180 2.8

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez galu44 Zobacz posta
    nie zgadzam się z przedmówcą.
    gdyby obciąć ten brzeg bez kutrów (po prawej stronie) czy cokolwiek to są , zdjęcie byłoby bardzo fajne... i kolory i kompozycja.


    p.s.
    troszkę się tylko kaszani, pixele widać, zbyt drobny detal, trzeba to poprawić.
    faktycznie pixele nie dają rady w pewnych momentach.

    ten brzeg bez kutrów to mierzeja portowa z betonowymi falochronami, a bez niej wygląda to tak:


    D750 l 24 1.4 l 35 1.8 l 50 1.4 l 85 1.4 l 180 2.8

  6. #6

    Domyślnie

    kolega Ghost Dog się troche nabijał z tymi dachami
    nie przejmuj się i rób dalej zdjęcia

    to drugie lepsze wg mnie kompozycyjnie, czysto, jasno i na temat. ale pixele to tylko kwestia kompresji czy coś podobnego.... to możesz łatwo naprawić, no chyba ze to 3% crop ze zdjęcia wielkiej wody i jeszcze większego nieba z malutką linią brzegu gdzieś w środku...
    "Nie można w życiu zakosztować wszelkiego dobra. Treba wybrać rzecz upragnioną, którą łatwiej przyjdzie zapumnieć."

  7. #7

    Domyślnie

    Nie jest to crop, uciąłem jedynie wąski pasek góry, ale za to obróbka zjadła dużo a dłubałem w jpg bo niestety zapomniałem w nefach zapisać.

    Dzięki za koment
    D750 l 24 1.4 l 35 1.8 l 50 1.4 l 85 1.4 l 180 2.8

  8. #8
    Piotr_ek
    Gość

    Domyślnie

    minimalnie się wysiliłeś robiąc to foto...
    jestem na nie
    ćwicz dalej

  9. #9

    Domyślnie

    W duzym stopniu zgadzam sie z Ghost Dog. Za duze zageszczenie "glownych motywow" eksponuje w gruncie rzeczy chaos.
    Nie ma tragedii, ale...
    seek & destroy
    Tyle masz talentu, ile zdolasz go udzwignac...

  10. #10

    Domyślnie

    Mi osobiście podoba się to zdjęcie, autor miał jakiś zamysł i wyszło całkiem ciekawie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •