Close

Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789
Pokaż wyniki od 81 do 85 z 85
  1. #81
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Porada dotyczy trybu LV w D700.

    Normalne włączanie tego trybu jest trochę denerwujące. Musimy wybrać tryb LV na kółku i wcisnąć spust migawki, po zrobieniu zdjęcia chcąc ponownie włączyć LV znowu musimy wcisnąć spust. Dodatkowo trzeba zerknąć na górę aparatu aby sprawdzić czy faktycznie ustawiliśmy kółko na tryb LV.

    Można jednak przypisać tryb LV do przycisku podglądu GO lub FN. Wtedy z chwilą wciśnięcia tego przycisku, LV odpala od razu i po zrobieniu zdjęcia aparat sam powraca do trybu LV. Dodatkowo nie musimy widzieć góry aparatu aby upewnić się że prawidłowo ustawiliśmy kółko na LV. Ponowne wciśnięcie przycisku GO lub FN (w zależności pod co podpięliśmy LV) przywraca aparat do normalnego trybu.

    Ustawiłem sobie LV pod przyciskiem podglądu GO. W sytuacji kiedy nie mogę użyć wizjera (np. aparat ponad głową) jednym przyciskiem włączam LV i mogę ocenić pole kadru.

  2. #82

    Domyślnie

    Może ktoś skorzysta, profil koloru z D700 do ACR i LR.
    Pobrać można z mojego bloga: klik

    Profil robiony na zewnątrz w słońcu, taki profil od robionego w cieniu czy pomieszczeniu nie wiele się*zmienia.
    Co daje, oprofilowanie koloru twojego aparatu z ACR lub LR.
    Jak sam nie zobaczysz, to nie będziesz wiedział
    Warto poszukać w necie co daje ColorChecker, filmow na YT jest co nie miara.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 22-10-2013 o 23:26
    :::WEB:::BLOG:::ANALOG:::INSTA:::
    YouTube::: FB:::Strony przyjazne mobilnym!

  3. #83

    Domyślnie

    używam CC od 2 lat i szczerze nie zawsze jest widoczna różnica miedzy tym co daje jego pomiar sceny od tego co daje np wbudowany w ACR profil Camera Standard...

  4. #84

    Domyślnie

    To ciekawe co piszesz, ja mam zdecydowanie odwrotnie i jestem zadowolony z efektów!
    Mam zrobione trzy profile z CC i między nimi nie ma różnicy, ale od standardowych z Adobe jest już widoczna.
    Napisałem jeśli ktoś chce to jest dostępny, jak ktoś uważa że to zbędne czy coś innego jego wola!
    Ostatnio edytowane przez biegly ; 22-10-2013 o 15:43
    :::WEB:::BLOG:::ANALOG:::INSTA:::
    YouTube::: FB:::Strony przyjazne mobilnym!

  5. #85

    Domyślnie

    Też zrobiłem sobie profile CC i różnicę widzę, głównie jeśli chodzi o tony niebieskie i fioletowe (może nawet zwłaszcza fioletowe). Nie zawsze jednak podoba mi się bardziej obrazek z zastosowanym własnym profilem - czasem lepszy efekt daje profil z Adobe Wniosek - trzeba próbować i testować (albo użyć Capture NX )

Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •