Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38
  1. #1

    Domyślnie D2X - problemy z ekspozycją

    Witam, od dluższego czasu walczę z serwisem (W-wa), ponieważ D2X stale ma ogromne problemy z ekspozycją, Praktycznie wszystkie zdjęcia są niedoświetlone, Praktycznie caly czas trzeba robić na +1 a nawej +1,7, problem jest też z ekranem LCD ponieważ mimo ustawienia na najciemniejszy zdjęcia nadal są za ciemne. Czy ktoś również ma podobne problemy czy to tylko mój aparat jest taki, przez chwilę jak się popsul dostalem zastępczy D200 i przez chwilę zapomnialem o tym problemie.
    aparaty i obiektywy

  2. #2

    Domyślnie

    No to mały szok.
    Jeśli po serwisie jest dalej źle to czegoś tutaj nie rozumiem.
    Część twojej wypowiedzi też jest niezrozumiała.
    Piszesz:
    „ problem jest też z ekranem LCD, ponieważ mimo ustawienia na najciemniejszy zdjęcia nadal są za ciemne” ??? Jak to rozumieć?
    Tak mi przyszło do głowy – może ktoś uszkodził oprogramowanie przy update?
    Może masz defekt obiektywu? Czy z innym jest to samo?
    Zakładamy, że wyłączone są wszystkie korekcje.
    x

  3. #3

    Domyślnie

    Problem polega, że na wyświeltlaczu w aparacie zdjęcie wygląda OK natomiast na ekranie komputera (nie tylko mojego) jest za ciemne. Przy maksymalnym sciemnieniu ekranu w aparacie wciąż zdjęcia są za ciemne, nauczylem się już że wszystko co robię musi być za jasne ale to nie o to chodzi. Serwis mówi, że aparat spelnia normy producenta i nic mogą nie zrobić. Nie jest to defekt obiektówu, ponieważ z wszystkimi dziala tak sama a jak robilem D 200 bylo OK. Nie wspomnę, że z D 200 TTL dziala znacznie lepiej.
    aparaty i obiektywy

  4. #4

    Domyślnie

    W jakim trybie dokonujesz pomiaru ekspozycji w tych kontrowersyjnych sytuacjach? Korzystasz z manualnego pomiaru na drabince czy tylko z predefiniowanych? Aparat to tylko czesc fotografii, daj nam szanse na rzeczowa odpowiedz.

  5. #5

    Domyślnie

    robi200, jeśli dobrze zrozumiałem, oczekujesz zgodności tego, co widać na wyświetlaczu w aparacie z tym, co później widzisz na ekranie komputera?

    Jeśli tak, raczej wybij to sobie z głowy. Wyświetlacz LCD w aparacie wyświetla 5 kolorów na krzyż a i to nienajlepiej.

  6. #6

    Domyślnie

    Czornyj: przesadziłeś - wyświetla 3 kolory i stara się je jakoś pomieszać i no z tym mieszaniem to mu jakoś wychodzi. Bardzo zresztą jakoś.

    Pozdro

    Grzegorz
    ---------------------
    Co Cię nie zabije to Cię wzmocni...

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    Czornyj,
    pięć - zapomniałeś o białym i czarnym
    ja tam sie nie znam, ale czy to nie sa barwy?

  9. #9

    Domyślnie

    Ekspozycję muszę korygować we wszelkich trybach, (preselekcja czasu, przeslony) niezależnie od pomiaru światla. Jeśli chodzi o wyświetlacz to nie oczekuje że będzie pokazywal 100% ale robiąc ostatnio D200 nie mialem z tym problemu.
    aparaty i obiektywy

  10. #10

    Domyślnie

    U mnie w D2X naswietla ładnie raczej nie ma niedoświetlonych zdjęć no chyba że warunki
    są nie typowe to wtedy coś tam się nie uda. Jeżeli chodzi o wyświetlacz to pokazuje raczej
    dobrze i w 95% pokrywa sie potem z fotką na monitorze komputera. Przekłamuje troche
    w jasnych miejscach tzn. jesli na wyświetlaczu coś już zaczyna znikać w światłach to na monitorze jeszcze jest widoczne ale to jest do zaakceptowania bo przekłamuje minimalnie

    Jeśli chodzi o serwis to tragedia takiego traktowanie nigdzie nie spotkałem teraz jak odkleiły mi sie wszystkie gumy do połowy to pan z serwisu powiedział ze nie zrobią tego w ramach
    gwarancji tylko odpłatnie
    Dodatkowo mój egzemplarz miał BF po regulacji w serwisie na szczescie juz nie ma.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •