Close

Strona 87 z 87 PierwszyPierwszy ... 3777858687
Pokaż wyniki od 861 do 865 z 865
  1. #861

    Domyślnie

    No tak...
    ISO 100, wiecej Mpix. Jacku, mysle ze takim posunieciem Nikon zaspokoil by potrzeby zarowno fotografow studyjnych, jak i bardziej wybrednych pejzazystow.

  2. #862

    Domyślnie

    no... ciekawe co nikon pokaże w klasie wysokorozdzielczej; coś zgodnego z obecną szklarnią, czy jednak coś z większą powierzchniąm matrycy ?
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  3. #863

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    sęk w tym, że studyjnego nie robi.


    Nikon niby firma jak najbardziej dla profi, ale właśnie dla pracujących w studiu nic specjalistycznego nie ma. Sądzę, że rynek profi studyjnych jest większy niż profi krajobrazowcy.
    Niby w studiu idzie robic wszystkim, ale by sie przydał FF (ze względu na GO) i ISO 100. To tak niewiele, a nie ma tego w ofercie. Dużo MPx też wskazane dla pewnej części studyjnych.
    "C" kuszenie jest wielkie. Jednak przejście na "c"iemną stronę mocy jest warte ognia piekielnego i będzie srogo potępione jak "N" jasność nastanie - choć jeszcze nie teraz, jeszcze nie teraz.
    Cierpliwi i wierni będą nagrodzeni i tymi niebiańskimi mpx, iso i nową stało-jasnością olśnieni.
    Ostatnio edytowane przez nikomisiaki ; 13-10-2008 o 22:09 Powód: kor.
    D750_N17-35/2.8_N24-70/2.8_S35/1.4_N70-180micro_N80-200AFS

  4. #864
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2008
    Miasto
    Trójmiasto
    Posty
    212

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Szermujesz tym niby-profesjonalizmem, a pokaż mi profesjonalistę, który D3, czy D700 używa do krajobrazowych HDRów. To są aparaty przeznaczone na rynek profesjonalny, ale REPORTERSKI, a reporterzy jakoś nie ganiają po górkach i nie robią bracketingowych HDRów. Jeśli już to robia, to raczej prywatnie, dla zabawy, a nie dla zarabiania kasy. Jak ktoś takie cuda robi dla kasy i na dodatek jest profesjonalistą, to do takich zadań (landszafty HDRowe) dobiera zupełnie inny sprzęt. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić profi fotografa, który krzyczy do Premiera: "Panie Tusk nie ruszaj się Pan przez chwilę, bo muszę zrobić trzy fotki z bracketingiem do HDRa".
    A wnętrza z ludźmi chodzącymi w te i we wte? A architektura? A po co te szkła tilt-shift? No daj spokój!

    Jacek_Z pisze, że w D200 też było tylko 1 EV, ale tam to miał sens. W D700 jest auto ADL, które świetnie wykonuje swoją robotę, ale czasami rozpiętość jest zbyt wielka; mam całkiem sporo takich zdjęć.
    "Nikon's DX size sensors are perfect; there's no reason to make them the archaic size of the old 35mm film frame." Ken Rockwell
    Znawca odnaleziony.

  5. #865

    Domyślnie

    Myślę, że wszystkie "pierwsze wrażenia" na temat D700 już dawno zostały tu omówione.
    Czas chyba na rzeczowe dyskusje w innych wątkach.

    Zamykam.
    Jacek

Strona 87 z 87 PierwszyPierwszy ... 3777858687

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •