Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Jakie filtry.

  1. #1
    axton
    Gość

    Domyślnie Jakie filtry.

    Kupilem ten oto aparacik http://allegro.pl/item400582139_niko..._katowice.html , i za cholere nie wiem jakie filtry chodzi o wymiar, czy 52mm czy 55mm ?

  2. #2
    autograf
    Gość

    Domyślnie

    52mm

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez axton Zobacz posta
    Kupilem ten oto aparacik http://allegro.pl/item400582139_niko..._katowice.html , i za cholere nie wiem jakie filtry chodzi o wymiar, czy 52mm czy 55mm ?
    Podpowiedź numer 2: Producenci na oryginalnych zatyczkach obiektywów (od wewnętrznej strony) piszą ich rozmiar TAMRON i NIKON napewno.

    Co do filtrów to kupuj dobre z powłokami MC np. HOYA HMC , HTMC etc.
    Pozdrawiam Marcin

    [D70s , S5pro ,D7000 kilka szkieł, METZ..

  4. #4
    axton
    Gość

    Domyślnie

    zamowilem na allegro FILTR POLARYZACYJNY HOYA SHMC 55 mm i tak mnie jakos cos kurde nie pokoilo :P ze rozmiar nie ten :P bo sugerowalem sie czyms innym heheh ale juz napisalem zeby wymienili na 52mm

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez axton Zobacz posta
    zamowilem na allegro FILTR POLARYZACYJNY HOYA SHMC 55 mm i tak mnie jakos cos kurde nie pokoilo :P ze rozmiar nie ten :P bo sugerowalem sie czyms innym heheh ale juz napisalem zeby wymienili na 52mm
    Jak za duży o 1 rozmiar to zawsze lepiej niż za mały. Są dostępne adaptery aby go zamocować na mniejszej średnicy.

    Ale zwykle lepiej trafić "w punkt"
    Pozdrawiam Marcin

    [D70s , S5pro ,D7000 kilka szkieł, METZ..

  6. #6
    axton
    Gość

    Domyślnie

    Mam nadzieje ze bedzie dobrze i oko sie bedzie cieszyc Dzieki za informacje.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez axton Zobacz posta
    Mam nadzieje ze bedzie dobrze i oko sie bedzie cieszyc Dzieki za informacje.
    Niestety z fotografią jest tak,że jak oko sie za bardzo cieszy to .... portfel już trochę mniej.
    Pozdrawiam Marcin

    [D70s , S5pro ,D7000 kilka szkieł, METZ..

  8. #8
    axton
    Gość

    Domyślnie

    W zyciu jest tak ze jak nie kupisz nie zobaczysz, to po smierci juz tego nie zobaczysz. Trzeba korzystac z zycia ;] jutro juz moze byc koniec.

  9. #9

    Domyślnie

    Myslę, że do tego obiektywu nie ma sensu inwestować w filtr, stosowanie dodatkowej przejściówki może spowodować że na szerokim kącie będzie winietować
    D2H,D700, SB800, Jupiter 37A 135, PCS ARSAT H 35 F2,8, Nikkor AiS 28 F2,8, Nikkor 80-200 F2,8, Nikkor 24-70 F2,8, Nikkor 55 F1,2, Nikkor 105 2 DC, Sigma 50 F1,4.

  10. #10

    Domyślnie

    na obiektywie tez zawsze pisze rozmiar, na dole jest tabliczka znamionowa :P
    posiadam kuku na muniu, poszukuje wspólnika z fiksum dyrdum

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •