Close

Strona 70 z 71 PierwszyPierwszy ... 206068697071 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 691 do 700 z 702
  1. #691

    Domyślnie

    Cześć Panowie i Panie. Nie chcąc zakładać nowego wątku zapytam tutaj.
    Jak pewnie dużo amatorów mam chęć spróbowania pełnej klatki. Teraz w dobrych pieniądzach można kupić i D800 i D610. Kusi mnie D800 ponieważ bardzo podoba mi się jego ergonomia, i wygląd. Taki czołg. Pliki 36Mpx nie są problemem.
    Głównie fotografuję portrety, małe dzieci, noworodki. Jakieś tam bezpłatne sesje dla znajomych u których obrodziło i obrodzi w tym roku, kalendarz zapełniony do marca. Nie są to profesjonalne sesje, tylko bardziej nastawione na doskonalenie warsztatu. Teraz mam D7200 z 35mm 1.8G DX, 50mm 1.8G i 85mm 1.8G. 85mm to moje ulubione szkło ale na DX trochę za długie. Wiem że 35mm DX będę musiał wymienić ale to nie od razu. Doświetlam małym strobosem 36 na gorącej stopce lub reporterem 200TTL w softboxie.
    Wysokie ISO mnie nie interesuje, rzadko wychodzę poza 1600. Czy odczuje różnice wymieniając D7200 na D800?

  2. #692
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli wymienia ci ten aparat bezpłatnie w ramach promocji to nie ma na co czekać. A jeśli musisz wywalić parę tysięcy żeby robić bezpłatnie zdjęcie a innym to jaki jest sens? Darmochę możesz i na d3400 klepać.

  3. #693

    Domyślnie

    To że teraz robię za darmo nie oznacza że kiedyś nie będę na tym zarabiał. Oczywiście że mogę klepać na D3400,. Ale mogę również na jakimś kompakcie co nie zmienia faktu że na d7200 jest wygodniej i zastanawiam się czy na d800 nie było by jeszcze bardziej komfortowo

  4. #694

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez beduin17 Zobacz posta
    Wysokie ISO mnie nie interesuje, rzadko wychodzę poza 1600. Czy odczuje różnice wymieniając D7200 na D800?
    Odczujesz przede wszystkim zmianę GO. Słynna plastyka. Przy portretach zwykle pożądana. Jeśli nie wychodzisz na wysokie ISO, to niekoniecznie odczujesz mniejsze szumy. Za to w D800 odczujesz większą detaliczność. Polecam zatem ten aparat. Jest teraz w doskonałych cenach.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  5. #695

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź. Prześpię się z pomysłem kilka dni i zadecyduje.

  6. #696
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Rozczaruje cię. Żadna osoba której dziś robisz za darmochę nie zapłaci ci w przyszłości. Bo po co skoro przyzwyczaisz ich do darmowego brania? A jak nie ty to pewnie znajdzie się kolejny kolega robiący za darmochę. I to tyle w temacie budowania rynku przez fotografów.
    To coś jak dziennikarstwo obywatelskie. Znaczy po co płacić fotografom i dziennikarzom jak za darmochę zrobi to setka osób. Ale znowu ktoś powie że się czepiam.

    Ale co najważniejsze udało mi się nie napisać niczego w tym wątku o Sigmie i o "stricie"

  7. #697

    Domyślnie

    Możesz mieć racje. Ale nie mając portfolio i w sumie nic za sobą oprócz tego że ktoś wie że interesuję się fotografią jak mam żądać od ludzi pieniędzy? To że pokaże im duży aparat z trzema obiektywami nie znaczy od razu że będą zadowoleni z mojej pracy.
    A tak to popstrykam, zbuduję portfolio, i w następnym roku będę mógł oczekiwać zapłaty. Na razie na życie mi nie brakuje więc do hobby mogę trochę dołożyć

  8. #698

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez beduin17 Zobacz posta
    A tak to popstrykam, zbuduję portfolio, i w następnym roku
    ...znajdzie się ktoś inny, kto będzie chciał zbudować portfolio. Tak to działa już od lat.

    Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
    FF (Fuji + Fuji)

  9. #699
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli chcesz mieć lepszy aparat bo to twoje hobby to kupuj najdroższy. Ale jeśli myślisz w kategorii biznesu kupuj taki który ma najlepszy stosunek jakości do ceny. Nie musi to być zaraz drogi sprzęt. Czy najdroższy. Chodzi o to by się zamortyzowal w sensownym terminie. Natomiast ktoś kto nie zarabia a robi zdjęcia bo lubi może sobie ominąć kwestie opłacalności. Pozostaje kwestia budżetu i wypłaty
    Fotograf to jedyny zawód w którym trzeba wyłożyć dużo pieniędzy a można dostać za darmochę coś co fotograf musi zaplcic. Najgorsze że fotografowie zamiast budować społeczna świadomość począwszy od swojej rodziny i przyjaciół i znajomych to sami ich uczą darmochy.

  10. #700
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Dlaczego pomijasz D750, optymalny cenowo i chyba to co najbardziej powinno cie interesować to dobre af i iso.

    Spotkałem się z tą darmochą u fotografów, którzy po etapie łudzenia się że to świetny pomysł na zbudowanie doświadczenia i portfolio zaczęli etap drugi czyli robienie za grosze, wtedy był już problem bo wielu potencjalnych zleceniodawców podchodziło z dystansem i "dlaczego tak tanio" albo "boję się zlecić swój ślub takiej osobie" itd, potem etap trzeci czyli wyższe stawki i tu problem bo polecani klienci byli zdziwieni że "podniósł się" że "drogo" itd.
    Nie działam w takich usługach ale polecam więcej szacunku dla siebie i swojej pracy.

Strona 70 z 71 PierwszyPierwszy ... 206068697071 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •