Close

Strona 5 z 71 PierwszyPierwszy ... 345671555 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 702
  1. #41
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tr0n Zobacz posta
    Jakość obrazu - ta sama ilośc informacji zapisana na większej powierzchni musi być lepszej jakości niz zapisana na mniejszej powierzchni wobec czego obraz z matrycy FX powinien dawać większe możliwosci niż z matrycy DX i powinien mieć lepszą jakość. Wynik 3:3
    hm, nie kapuje tego plusa dla FX. Piksel to piksel. Lepsze czułości ująłeś gdzieś indziej, inną GO też.

    Cytat Zamieszczone przez Tr0n Zobacz posta
    Nie chcę jednak mieć dwóch aparatów.
    jesli kupisz D300, to trzymanie D200 ma mniejszy sens. Ale gdy kupisz D700 to ma spory sens. Wycięcie cropa z D700 da tylko 5 MPx, trochę mało. Gdyby FX miał 24 MPx to co innego - D200 mozna opylić. Tylko D3x będzie pewnie niestety ciut drogi.

    Cytat Zamieszczone przez Tr0n Zobacz posta
    Może muszę kolejnym punktom przyporządkować wagi procentowe aby zmienić wynik?
    pewnie tak

    Cytat Zamieszczone przez Nikopol Zobacz posta
    Cena akcesoriów, obiektywów do FX zależy bardziej od praw rynku, niż od rozmiaru matrycy - więc nie jest to moim zdaniem silny argument na rzecz DX. Im więcej puszek FX będzie na rynku tym większa produkcja dedykowanych im szkieł, tym niższe koszty produkcji - to prawo starsze niż grawitacja
    za analoga produkowano tylko szkła dla FX. No i nie pamiętam, by Nikkor 600/4 był tani.

    Cytat Zamieszczone przez Nikopol Zobacz posta
    Najsilniejszym argumentem na rzecz DX jest chyba przede wszystkim to, że "wydłuża" ogniskową - ale jeśli dziś po włączeniu "cropa" w d3, d700 mamy do dyspozycji te circa 5 mln pikseli, to za 2 lata będziemy zapewne mieli 10. I kolejny punkt na rzecz FX - po prostu będzie on oferował bardzo przyzwoity, opcjonalny a nie obowiązkowy crop znany z DX.
    widać, że nie interesują cię skrajności, czyli np jasne tele. D3x będzie pewnie wcześniej niz za 2 lata. Tylko co chcesz zaproponować amatorowi zamiast DX? Żeby kupił D3x, bo sobie z niego wytnie 10 MPx ze środka? D3x to tez nie będzie tanie rozwiązanie.

    Cytat Zamieszczone przez grudzinsky Zobacz posta
    dlaczego chce FF? proste. za rodzielczosc obrazu.
    Dlaczego zakładasz, że 12 MPx z FF ma większa rozdzielczość niż 12 MPx z DX ? Tak nie jest. Piksel jest piksel. To to samo.

    Cytat Zamieszczone przez grudzinsky Zobacz posta
    TrOn nie zastanawiaj sie, nie wahaj tylko kup FF, ale D200 sobie zatrzymaj jako przedluzacz do tele
    Przejściowo to najlepsza z opcji. Przejściowo, tzn dość długo - zanim matryce 24 MPx będa tanie.
    Używka D200 to około 2 tys. Lepiej sobie go zostawić. To dobre body
    Prawdopodobnie ja wybiorę takie rozwiązanie.

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Ja np. na chwilę obecną centralnie olewam FX. Różnica w jakości obrazowania - aptekarska, różnica w cenie - olbrzymia.
    to by chyba wymagało doprecyzowania. Aptekarska w jakich zastosowaniach? Krajobrazie, portrecie itd? ja bym chyba jednak nie generalizował w tym miejscu.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 28-07-2008 o 14:02
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    to by chyba wymagało doprecyzowania. Aptekarska w jakich zastosowaniach? Krajobrazie, portrecie itd? ja bym chyba jednak nie generalizował w tym miejscu.
    W moich zastosowaniach Efektywna rozdzielczość, ostrość rysunku jest praktycznie taka sama, za to DR jest lepsza. AF stał się mniej wygodny, za to lepszy jest wizjer i telewizor, w dodatku z LV. Oczywiście - szumy to wogóle nie ta bajka, ale ten aspekt pomijam, bo dla mnie ma to w praktyce stosunkowo marginalne znaczenie.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Jak masz kasę - to bierz, ja nie kupuję z czystego sknerstwa. Między D200 a D700 jest se mimo wszystko mała przepaść, na pewno fun factor tego ostatniego jest już na tyle duży, że będą to doskonale wydane pieniądze.
    i tak zrobiłem ,nie pchałem się na siłę w D300 bo po przesiadce z D70s na D200 stwierdziłem ze mimo wielu wyimaginowanych mz.narzekań to naprawdę fajna puszka - zamiast tego zainwestowałem w szkła i prawdopodobnie jutro podepnę D700

    mz. marketing wyprze z rynku DX-a wczesniej czy pózniej, bo jak ktoś słusznie zauważył po co sprzedawać taniej skoro mozna drożej ,ja sadzę ze za parę lat a moze nawet nw niedalekiej przyszłosci zobaczymy zaawansowany kompakt z FX-em

    ponadto zawsze rynek będzie się dzielił na amatorski, semi i pro ,sadzę że FX zawita również do modeli niższych i zaistnieje ze szkłami ciemniejszymi ,będzie podobnie jak do niedawna z wielkością matrycy D40 dostał 10mln

    niestety wysoka pólka zawsze będzie w cenie bo to w niej zawsze będzie ta naj technologia - a chyba nie sadzicie
    ze rozwój wszystkiego co zwiazane jest z fotografia zarzyma się w miejscu

    dlatego miedzy innymi jestem za FX-em - piszę miedzy innymi bo przesiadka jak to napisał Czornyj z D200 na D700 w moim przypadku jest dla mnie argumentem nie do przeskoczenia

  4. #44

    Domyślnie

    Witam,niedlugo zostane posiadaczem D80
    W dalszej lub blizszej przyszlosci D700,moze D3
    Zastanawiam sie teraz czy moge kupic do D80 szkla pod Fx-a,
    (o ile jest to mozliwe) czy zostac przy Dx?
    Do tej pory myslalem o: Nikon Af-S 70-200/2.8 Vr Ifed G Nikkor i Nikon AF-S DX Nikkor 17-55mm f/2.8G IF-ED
    Teraz mam ambaras

  5. #45

    Domyślnie

    Pielgrzym, wydaje mi się że wszystko zależy po co kupujesz ten sprzęt. JEśli jesteś kolekcjonerem, to kupuj od razu pod FXa - czyli zamiast kup sobie 24-70 a zamiast 70-200 sigmę 120-300f2.8 ( boirę pod uwagę zakres ogniskowych który podałeś i DXowego cropa puszki do której będziesz je przez jakiś czas podpinał). A jeśli do robienia zdjęć, to zastanów się jakie ogniskowe Ci są potrzebne i wtedy dokonaj właściwego wybory. Powodzenia....
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  6. #46

    Domyślnie

    Jak pomyślę,że miałbym sprzedać d300 i dołożyć co najmniej czwórkę do d700 to mi się słabo robi. A jak bym miał zostawić sobie d300 w zapasie i wyłożyć ósemkę to mnie mdli. Pełna klatka nie zmieni nic w moim foceniu. Największym problemem w tej chwili jest brak czasu. Gdybym miał czasu pod dostatkiem, mógłbym do usr...nia robić fajne lub nie fajne fotki za pomocą d300. Następne body będzie FX, ale to raczej kwestia czasu niż ciśnienia na parametry/ jakość, których teraz mi nie brakuje.
    Pzdr
    D800

  7. #47

    Domyślnie

    Ja chwilowo zostaję w dx. Po d2h jestem rozbestwiony, klawiszologia weszła w palce musiałbym więc kupować d3, na który mnie jeszcze nie stać (może za 2-3 lata cena spadnie do poziomu akceptowalnego). Za niedługi czas dokupię sobie d2xs, bo cena stała się atrakcyjna a wysokie iso prawie i tak nie używam więc nie boję się szumu i utraty detali .

    Pozdrawiam
    Ulv
    www.stegierski.com -- fujica gs645 pro/nikon d7000, d200/fuji x-e1/voigtländer bessa/artiflex 45

  8. #48

    Domyślnie

    Postawiłem na FX. Chodziło o to aby nie mieć dylematów, których dotyczy ten wątek.

  9. #49

    Domyślnie

    O żesz. Widzę, że Ci jedno zero przybyło w stopce

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zbigniew Zobacz posta
    O żesz. Widzę, że Ci jedno zero przybyło w stopce
    Do swojej też dopisz zero. Zaraz pojawi się tasiemcowy wątek o Nikonie D2000.
    Jacek

Strona 5 z 71 PierwszyPierwszy ... 345671555 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •