Close

Strona 4 z 71 PierwszyPierwszy ... 234561454 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 702
  1. #31

    Domyślnie

    Napiszę trochę przewrotnie;
    obawiam się, że za 2-3 lata DX trudno będzie kupić a jeśli bawię się w ptaszyska to 400mm na DX to po cropie 600mm, do tego dużo lżejsze i znacznie tańsze .
    pozdrawiam Krzysiek

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Siupes Zobacz posta
    TrOn, wiec widzisz ze jak chcesz szpanowac to nie masz wyjscia. tylko fx. nawet nie wiesz jak kolesie z d40 beda sie pod ziemie zapadali ze wstydu jak podepniesz 24-70. nie lam sie ze nie umiesz zdjec robic tym co masz jeszcze, kiedys sie nauczysz. ja wlasnie ide pasek z d700FX zakladac, jak wogole moglem pomyslec zeby inny kupic, chyba bylem chory
    tak ci tylko chcialem strescic polowe postow. ciekawe czemu zawsze ci co nie kupuja najwiecej narzekaja
    z nowych zeczy dodam ci ze lightroom z tego 3200 eliminuje wiecej niz polowe szumow (cienie nadal skopane jednak, cudow nie ma).
    w końcu narzekanie to nasz narodowy sport, co ciekawe u mnie w sklepach D700 jest za 2400€ a D300 za 1699€ (D200+18-70 za 1799€ ), a płaca minimalna to 1600€ więc to szpanowanie inaczej wygląda - bez 2x D3 się nie da, a o szklarni nawet nie wspominam. Z D40 to tylko wypadają z autokarów masy Japończyków (a przynajmniej mali i żółci) po czym wciskają spust migawki i kręcą filmy. Pasek no cóż, z D200 nawet nigdy nie odpakowałem, pewnie z kolejnego aparatu też nie odpakuję - a dzisiaj widziałem gościa z D3 z niebieskim szerokim paskiem z napisem PRAKTICA . Zdjęć aparatem nigdy nie pomyślałem nawet żeby robić, żona się lansuje z nowymi butami, a ja aparatem, ale jakieś murki i tablice testowe czasem dla lepszego samopoczucia popstrykam

    Myślałem że będzie jak zawsze, w lipcu to podobno gdzieś jest, a nie kurka leży i czeka i to jeszcze przed urlopem. A wszystko przez ta żonę co przy premierze D300 powiedziała, że poczekaj na D700 i sobie kupisz. No i wykrakała

    A faktycznie czasem drażniące jest że jak ktoś chce coś kupić, zastanawia się jak zrobić i radzi się na forum to połowa postów że to szpan, wyrzucanie kasy itd. Po to się pracuje żeby spełniać swoje małe marzenia i zachcianki - po D70 jechałem 1000km jak w Polsce był zupełnie niedostępny, do dzisiaj wspominam jak gnałem żeby zdążyć na granicę zanim wybije północ i wejdziemy do Unii Europejskiej. Skoro po zakupie nie muszę głodować to dlaczego nie. Widzę że to forum to w połowie finansiści i księgowi bo świetnie liczą co się komu opłaca, ale paradoksalnie ja nigdy nie pytałem czy to się opłaca. Oczywiście do śmierci mogę patrzeć jak mi pieniądze na koncie rosną a umrę i tak goły jak przyszedłem na ten świat.

    Rozumiem że dla posiadaczy D300 przesiadka na D700 może być małoatrakcyjna, ale na forum są też posiadacze innych body i dla nich przesiadka z D70/D100/D200 to już może być wielka różnica w obrazie, na razie najwięcej widzę na forum głosów przeciw D700 wypowiadanych przez użytkowników D300

    PS. Zdjęcia może kiedyś się nauczę robić - obiecuję.
    PS 2. Siupes streściłeś też wątek perfekcyjnie tylko ja nie o tym chce dyskutować, ale parę sensownych wypowiedzi jest, podobnie jak w mailach - 80% to spam
    Ostatnio edytowane przez Tr0n ; 26-07-2008 o 16:36
    pozdrawiam Sebastian

  3. #33

    Domyślnie

    Jak masz kasę - to bierz, ja nie kupuję z czystego sknerstwa. Między D200 a D700 jest se mimo wszystko mała przepaść, na pewno fun factor tego ostatniego jest już na tyle duży, że będą to doskonale wydane pieniądze.

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Jak masz kasę - to bierz, ja nie kupuję z czystego sknerstwa...
    centuś krakowski

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    ...Między D200 a D700 jest se mimo wszystko mała przepaść, na pewno fun factor tego ostatniego jest już na tyle duży, że będą to doskonale wydane pieniądze.
    Niech Tr0n zostawi D200 i dokupi D700 - i będzie dobrze.

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzysiek29 Zobacz posta
    Napiszę trochę przewrotnie;
    obawiam się, że za 2-3 lata DX trudno będzie kupić a jeśli bawię się w ptaszyska to 400mm na DX to po cropie 600mm, do tego dużo lżejsze i znacznie tańsze .
    Spokojna Twoja głowa, będzie można.

    Co do kropów, to chyba nie wszyscy rozumieją o co chodzi. Na FX podpinając 400mm też masz 600mm, na dwa sposoby. Pierwszy - przełaczasz tryb na DX w aparacie i korzystasz z obrazu, z którego korzystałby system DX, czyli mniejszego (jakby po kropie), drugi - najzwyczajniej kadrujesz mniejszy obrazek z pełnej matrycy FX. A wszystko dlatego, że format DX wykorzystuje część obrazu FX.
    Nie wiem, czy wystarczajaco jasno.
    D90 + N35/2 + N50/1.8 + N18-200 VR + T12-24; SB-800, SU-800; NX100 + 20-50 + 20/2.8; cokin
    moja galeria: http://fotogalerie.pl/galeria/galeria_piotrw

  6. #36

    Domyślnie

    Tron - wogole nie wiem po co to piszesz wszystko, jak ci zona kazala po premierze d700 kupic to po co sie bedziesz klucil z tak blachego powodu
    jeszcze raz podkresle ze dla mnie przesiadka z d200 na d700 to krok milowy (iso,viewfinder nawet glupi wyswietlacz). pewnie gdybym mial d2x albo d300 to bym sie zastanowil bardziej, tak to zastanawialem sie tylko miesiac jakis. szybko poszlo
    Ostatnio edytowane przez Siupes ; 26-07-2008 o 16:47
    Andrzej

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Siupes Zobacz posta
    Tron - wogole nie wiem po co to piszesz wszystko, jak ci zona kazala po premierze d700 kupic to po co sie bedziesz klucil z tak blachego powodu
    O właśnie! Trzeba słuchać żony (oczywiście w granicach zdrowego rozsądku)

  8. #38

    Domyślnie

    Jak dla mnie FX ma sens jeśli chcemy mieć znacząco cięższy, znacząco droższy i w zakresie najwyższych czułości znacząco lepiej obrazuejący sytem dający ładniejszą plastykę (czasem ma to większe, czasem mniejsze znaczenie). W pozostałych przypadkach dobry DX jest wystarczający

    Ps. Dziś w czatowni zabrakło mi FXa bo przez pewnien okres 500tka x 1.5 było znacząco za długo i za wąsko. Ale swojego d300 bym nie zamienił Co innego dokupił do niego FXa
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  9. #39

    Domyślnie

    Tron tu naprawde nie ma sie nad czym zastanawiac
    idziesz do sklepu, kupujesz i cieszysz sie ze sprzetu to jest bardzo proste tylko zostaw sobie d200 jako przedluzacz

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Siupes Zobacz posta
    TrOn, wiec widzisz ze jak chcesz szpanowac to nie masz wyjscia. tylko fx. .
    Eeee... to szpanu wystarczy zwykly d40 90 % ludzi i tak tylko pyta ile to "cudo" ma megapixeli
    IMO wtedy jest najlepiej odpowiedziec ze 30 ...sami sprawdzcie reakcje ludzi

Strona 4 z 71 PierwszyPierwszy ... 234561454 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •