Close

Strona 2 z 71 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 702
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dx2 Zobacz posta
    Masz na myśli wymianę 50/1.8 na 1.4 ? Przecież 50/1.8 też jest FF ?
    Pzdr.

    tak ale do d300 mam w planie dokupic sgme 30 1.4

    Na fx 50 juz by wystarczyła ale optycznie lepiej wypada 1.4 wiec kolejne koszty. mowie o nikkorach oczwiscie
    Ostatnio edytowane przez shaddixx ; 26-07-2008 o 11:33

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siedemczwartych Zobacz posta
    czasami czytajac wątki zastanawiam się, czy własciciele nikonów kupują je by mieć sprzęt, czy by fotografować?
    Wchodzi D200, to D80 nie robi zdjeć, wchodzi D300 to D200 do niczego sie nie nadaje !!!!!.
    Koledzy, nie dajmy sie zwariować.
    Może źle zrozumiałeś moją wypowiedź, ja się zastanawiam czy pozostać w formacie DX czy myśleć o powrocie do FX, D200 nadal robi zdjęcia i zawsze będzie robiło, znam ograniczenia tego body, znam zalety i ograniczenia nowych body. Waham się tylko która drogą iść i jaką drogą pójdzie Nikon
    pozdrawiam Sebastian

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pebees Zobacz posta
    E tam, wcześniej piszesz o podróżowaniu ze drugą połową, a tu Ci statyw zbędny? No tak, zawsze ktoś może zrobić Wam zdjęcie
    Bardzo dobry punkt - tak mi czasem doskwiera ten statyw na plecach, że zapominam że jest użyteczny
    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    W Twoim TRON przypadku jeśli użytkujesz D200 i czujesz, że Cię uwiera, że Ci nie wystarcza do realizacji fotograficznych i za mało Cię nobilituje powinieneś myśleć o zakupie D700. Strasznie Ci ulży, lepiej się poczujesz i nawet może z tego to powodu będziesz robił z większym zapałem jeszcze lepsze zdjęcia. A dobre samopoczucie to rzecz najważniejsza.
    Nobilitacja mi powiewa, ja nawet nie myślę o DX/FX jako o D300/D700, bardziej o przyszłości tych dwóch standardów
    Ostatnio edytowane przez Tr0n ; 26-07-2008 o 11:43
    pozdrawiam Sebastian

  4. #14

    Domyślnie

    Moje przemyślenia są takie. FX, to format docelowy i od najbliższych premier będzie formatem dominującym. Najbliższa premiera Nikona, to powinien być jednak aparat DX, zastępujący D80, a potem nastąpi spora przerwa w tym temacie.
    DX, to doskonały (i wystarczający) format dla amatorów, w zestawieniu z 18-200VR (16-85 VR) doskonała propozycja dla podróżników (tego FX nie jest w stanie zaoferować i nigdy nie będzie).
    FX, mino kompatybilności z DX jest systemem większym i cięższym (z uwagi na konstrukcję - większą mechanikę, większe lustra/pryzmat).

    Zatem co na przyszłość ? Przyszłość, na miarę potrzeb, chyba lepiej nie może być !
    D90 + N35/2 + N50/1.8 + N18-200 VR + T12-24; SB-800, SU-800; NX100 + 20-50 + 20/2.8; cokin
    moja galeria: http://fotogalerie.pl/galeria/galeria_piotrw

  5. #15

    Domyślnie

    dobrze, dobrze.
    Wiem, ze sie zastanawiasz czy FX czy DX, ja także.
    Ale nie ma co się tym dręczyć.
    Nawet jak teraz podejmiesz decyzję, ze idziesz w stronę FX i dzisiaj zamiast 17-55 f/2.8 DX kupisz 24-70 f/2.8, to i tak za rok, dwa będzie lepsze szkło i będziesz wymieniał.
    Wiec uważam, że skoro masz teraz DX to na tym sie koncentruj, a jak za rok, dwa, trzy będziesz zmieniał puszkę to i inne szkła będą.
    ____________________
    Nikoniki i nikkoriki... D4s, D750, D3200, rybka 16, 14-24, 70-200, 24 f/1.4, 35 f/1.4, 50f/1.4, 85 f/1.4 i na deser fuji X100
    www.stefanolszak.pl

  6. #16

    Domyślnie

    No cóż chciało by się (od zawsze) FF (FX), a się ma DX. Gdy nabywałem D70 wiedziałem że mi to nie wystarczy, jednak w tamtym czasie, nic innego nie było w mym zasięgu. Szkła kompletowałem z myślą o pełnej klatce, tylko szeroki kąt do DX dołożyłem. Później u nikona przez długi czas niewiele się działo w sprawie FX (przynajmniej oficjalnie). Człowiek jakoś przywykł do DX. Niedawno nabyłem D300, jedno D70 poszło do ludzi, a drugie robi za backup. Z perspektywy czasu trochę się wpuściłem w maliny, bo dziś miałbym FX. Nie należę do osób które zmieniają body/systemy jak rękawiczki, więc pozostanę przy tym co mam, przez parę lat (chyba). D300 mimo że nie fullframe, daje radę. Przez czas w który D300 zasłuży na emeryturę, sytuacja formatów w DSRL będzie już bardziej jasna. Osobiście sądzę że w półce amatorskiej będzie DX, w semiprofi będzie "fifti/fifti", a profi FX, z może jakimiś rodzynkiem DX do szybkiej reporterki.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  7. #17
    Gaduła Awatar wlopis
    Dołączył
    07 2006
    Miasto
    Swarzędz koło Poznania
    Posty
    1 198

    Domyślnie

    DX czy FX ? Oczywiście źe FX, argumenty ze ciężko itd. nie przekonują mnie, kiedyś przecież była pełna klatka, w analogu . Mam D80, poczekam z wymianą na FX, dla mnie w tej chwili to tylko kwestia ceny, która na wiosnę będzie na poziomie dzisiejszej ceny D300, spokojnie.
    SLR/FX/DX/ N/24/35/50/85/SB800/SB600/NX2

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wlopis Zobacz posta
    DX czy FX ? Oczywiście źe FX, argumenty ze ciężko itd. nie przekonują mnie, kiedyś przecież była pełna klatka, w analogu .
    Ale kiedyś jedyną alternatywą były dalmierze (mniejsze, bardziej kompaktowe), a w tej chwili, co kto lubi. DX nie jest skazany na porażkę, ma szansę żyć swoim życiem i wydaje mi się, że tak będzie.
    D90 + N35/2 + N50/1.8 + N18-200 VR + T12-24; SB-800, SU-800; NX100 + 20-50 + 20/2.8; cokin
    moja galeria: http://fotogalerie.pl/galeria/galeria_piotrw

  9. #19

    Domyślnie

    Czy my troszke nie przesadzany z tymi zakupami

    Jak zauwazyłem po postach wiele osob kupuje sprzet na wyrost, nie korzysta z jego mozliwosci ( rozumie maja kase, chca sie pokazac ) ale czy naprawde tego potrzebuja.

    Mam osobiści D300, D700 czy D3 kusi jednak czy baprawde potrzebuje takiej puszki, bardzo zadawalajace efekty otrzymuje z D300, nie jestem jakims szumofobem, czesto korzystam z wysokich czułości rzędu 800-1600 czy wyższych, na odbitkach wielkości 21*15 ISO 1600 nawet forsowane o 2/3 EV jest bardzo akceptowalne.

    Ja zostaje przy formacie DX moze za 2-3 lata przejde na FX ale na dzien dzisiejszy nie czuje takiej potrzeby, D300 to wspaniały aparat, tylko trzeba umiec z niego korzystac ( sam jestem amatorem )
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!
    Blog

  10. #20

    Domyślnie

    Ale kiedyś jedyną alternatywą były dalmierze (mniejsze, bardziej kompaktowe), a w tej chwili, co kto lubi.
    Nie rozumiem. Przecież dalmierze to też był format... hm, "FX". A teraz właśnie brakuje mi dobrego, sensownie wycenionego, cyfrowego dalmierza. Może być nawet DX czy APS-H.

    DX nie jest skazany na porażkę, ma szansę żyć swoim życiem i wydaje mi się, że tak będzie.
    Wiadomo. Wybór, etc., etc. - to zawsze dobra sprawa. Choć zabawnie trochę się spogląda na fakt, że to APS-C/DX stał się nowym 'standardem' fotografii małoobrazkowej (w czasach filmu się to nie udało ), a o FF dyskutuje się prawie jak o średnim formacie...

Strona 2 z 71 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •