Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Canon A85 i problem z niebem...

    Otoz mam takie pytanie, i prosbe zarazem...mam kompakcik, juz leciwy, kupilem do niego polarka Hoya no i wlasnie...

    na pomiarze swiatla Evaluative wogole praktycznie nie widac roznicy jak sie kreci polarkiem...na centralnie wazonym juz widac roznice, ale ciagle to nie to.

    Na jakiej przyslonie najlepiej robic niebo ? I jak zrobic zeby pozostale obieky byly jasne, bo jak sie skupiam na niebie, bo przykladowo co innego jest niedoswietlone

  2. #2

    Domyślnie

    A dlaczego światło miałoby Ci się zmieniać? Polar służy do likwidacji refleksów a nie przyciemniania Wykręć go, zaznacz jak ma być ustawiony i dopiero nakręć bo inaczej nie zobaczysz różnicy na LCDku...
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

  3. #3

    Domyślnie

    Al Bundy...czyli wg Ciebie polar nie zjada swiatla, tak...?

    Postawilem statyw na biurku, otworzylem okno i obrazjue o co mi sie rozchodzi. Obie fotki robione w trybie "AV" czyli preselekcji przyslony, pomniejszone z oryginalow do 640x480, Iso 100, f=2,8, balans bieli automatyczny, pomiar swiatla centralny

    1 - z polarem - migawka byla 1/800


    2 - bez polara - migawka byla 1/1250 (na takich samych ustawieniach)



    I rozchodzi mi sie o to, ze z polarem blok jest ciemniejszy niz bez...i jak na to zaradzic...to tak z grubsza o co pytam

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Al Bundy
    A dlaczego światło miałoby Ci się zmieniać? Polar służy do likwidacji refleksów a nie przyciemniania
    http://www.photofilter.com/hoya_factor.htm
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  5. #5

    Domyślnie

    Może źle się wyraziłem lub żle mnie zrozumiałeś albo ja Cię źle zrozumiałem.

    Miałem na myśli zmiany czasu po kręceniu polarem a nie to ze po nakręceniu go nic się nie zmieni....

    Jeśli chodzi o foty to prawdopodobnie złapał Ci pomiar na drugiej fotce z budynku (większa częsć pomiaru) niż z nieba...
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

  6. #6

    Domyślnie

    Czyli problem powininien zniknac jak podniose ekspozycje o 2...no sprawdze to, ale jak sie niebo rozpogodzi.

    Al Bundy - jasne ze jak sie kreci polarem to czasy sie zmieniaja, mi chodzilo juz o maxymalne ustawienie filtra
    D5100

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •