Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Mazury we mgle

  1. #1

    Domyślnie Mazury we mgle

    Po raz pierwszy wrzucam tu moje fotki i proszę o parę rad i komentarzy Zdjęcia zostały zrobione podczas rejsu majowego na Mazurach. Photoshop został użyty jedynie w celu zmniejszenia rozmiaru zdjęć.

    1.
    2.
    3.
    4.

  2. #2

    Domyślnie

    zdjecia sa strasznie chaotyczne, nie wiadomo na co zwracac uwage - ot takie walniete przypadkiem, jedyne które troszke mi podchodzi to 3ka - fajnie wyglada ten kanal w porannej mgle... ale niestety technicznie kulawe sa wszystkie strasznie
    boli mnie kolano czasem

  3. #3

    Domyślnie

    A mogę prosić o doprecyzowanie wad technicznych? Bo nie zależy mi na ocenie "fajne,niefajne" Także dziękuję za krytykę,ale chcę wiedzieć,co poprawić na przyszłość...
    Czyli wg Ciebie to kadrowanie u mnie kuleje i za mało czasu poświęconego na przemyślenie zdjęcia...co jeszcze?

  4. #4

    Domyślnie

    klimat fajowy nie we wszystkich !!
    d700 d3 14-24 28 35 50 85 135

  5. #5

    Domyślnie

    przede wszystkim kadr:
    1. co chcialas na tym zdjeciu pokazac - osobe na decku czy moze wstajace slonce czy moze mgle ?
    2. zblizenie łodzi ktora widac na 1ce - ale po co i dlaczego - ta porecz z lewej wyjatkowo rozwala odbior zdjecia - jakby jej nie bylo - byloby pewnie lepiej - slonce - uciete w polowie - albo cale pokazac albo moze wcale - drzewa po prawej - to po prostu galezie ktore wystaja z boku zdjecia
    3. no tu juz w miare cos gra - chociaz spory chaos na zdjeciu ale widac ze to łajba i widac ze plynie w kanale i ze mgla jest - moze kadr bardziej w prawo albo bardziej z dziobu bylby lepszy ?
    4. to po prostu chyba przypadek - zle ze sa liny i ta cala reszta ktora jest na zdjeciu - moze lepiej byloby zrobic zdjecie samej mgly, sameg kanalu - bez tych rzeczy w kadrze ???
    no tak - za malo zastanawiasz sie nad samym zdjeciem, nad jego trescia - do kazdego Twojego zdjecia mozna zadac pytanie - ale o co chodzi - kadrowanie - rzecz bardzo wazne - tez pomysl, unikaj kadrow centralnych, no chyba ze akurat chwila teo wymaga, cos jest strasznie symetryczne i nalezaloby to pokazac...
    boli mnie kolano czasem

  6. #6
    Oszczędny w słowach Awatar piotrowm
    Dołączył
    04 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    102

    Domyślnie

    Goldi ma w pełni rację, co do wad technicznych i śą to rady praktyka. Zdjęcia mają
    rewelacyjny nastrój i klimat. Co z tego, jeżeli te zbędne elementy ( gałęzie, relingi,
    liny i inne) burzą go, a co najmniej zakłócają Najbardziej podoba mi się 2 ale i tutaj
    zlapałeś niepotrzebne rzeczy. Musisz na to zwrócić uwagę już w chwili kadrowania.
    Wprawdzie można to usunąć w PS ale wymaga to znacznego nakładu pracy, a efekt nie
    zawsze jest zadawalajacy

  7. #7

    Domyślnie

    in minus za duzy chaos
    in plus za klimat mgły
    D70|18-70|70-300|50|ZENIT TTL|HELIOS 55/2|

  8. #8

    Domyślnie

    Dziękuję za konkretne rady Idę sobie poszukać jakiejś książki o kadrowaniu
    Małe sprotowanie: relingi,szoty i tego typu elementy przeszkadzające zostały ujęte specjalnie (nie dotyczy to połowy słońca i gałęzi-to akurat błędy niezaplanowaneJakoś tak kanał bez pokazania,że zdjęcie zrobiono z łódki wydawał mi się trochę banalny...no ale jak widać to tylko przeszkadza,więc obiecuję poprawę

  9. #9

    Domyślnie

    w necie jest sporo materialow na ten temat
    D70|18-70|70-300|50|ZENIT TTL|HELIOS 55/2|

  10. #10

    Domyślnie Nie tyle kadrowanie, co widzenie

    Może inaczej rozumiem "kadrowanie", ale tu chodzi o "spostrzeganie niepotrzebnych elementów w zdjęciach".
    Jak już masz aparat przyłożony do oka, musisz zeskanować całe pole widzenia, żeby się upewnić, że nic niepotrzebnego nie włazi w kadr, że tło jest OK (albo że rozmyte), że horyzont nie leci z góry w dół - różne drobiazgi, które w jakimś momencie sprawdzasz automatycznie, prawie o nich nie myśląc.
    W cyfrze jest dodatkowy luksus sprawdzenia tego samego na ekraniku już po naciśnięciu spustu.
    Typowym "niepotrzebnym elementem" np. w 2. jest ta poręcz czy coś tam w z lewej strony zdjęcia, albo we 4. ta gruba krecha w prawym górnym rogu klatki.
    Jeden ruch zoomem albo jeden krok do przodu i zupełnie inna rozmowa.

    Bardzo mi się podoba kolorystyka zdjęć.
    Fiat Lux

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •