Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BugsBunny Zobacz posta
    Foto-Master Odrzańska ( poza skanami, są marne )
    laboratoria Czarneckiego, choć czytałem też negatywne opinie - http://www.pfczarnecki.wroc.pl/
    Na Odrzańskiej parę razy zamawiałam pliki cyfrowe i nie byłam zachwycona jakością - raz pojechali z kontrastem i to ostro (ale robiłam na ostatnią chwilę i tylko oni mieli czynne w niedzielę więc sama jestem sobie winna).
    Na Czarneckim zawiodłam się najbardziej - na jakości (zwykle robiłam tylko pocztówkowe formaty ale raz zrobiłam powiększenie i z zielonych ścian wyszły im żółtopomarańczowe).
    Pod Dachem dawałam do wywołania slajdy i czarno-białe negatywy - za każdym razem byłam zadowolona z jakości.
    Podsumowując - odbitki robię już tylko u siebie w Jeleniej Górze w laboratorium Kodaka (ostatnio usłyszałam nawet pochlebną opinię z ust jednego z fotografów z Łodzi o tym zakładzie), negatyw i slajd zleciłabym Pod Dachem.
    Pojawiam się i znikam...

  2. #12

    Domyślnie

    z Czarneckiego dawno nie korzystałem, ale zawsze się mówiło że to dobra firma - cóż, widać ludzie się zmieniają
    w Foto-Masterze nie miałem nigdy zastrzeżeń do odbitek czy wołania filmów, niestety skan ze slajdów ( "jakość profesjonalna" ) jest delikatnie mówiąc denny
    Fuji Olech - zawsze byłem zadowolony z jakości, różnie bywa z cenami i obsługą

    shaolin - sugeruję wywołać filmy w którymś z tych labów i kupić sobie własny skaner ( potem go sprzedasz z niewielką stratą ), jakiegoś używanego Coolscana albo nowego Plusteka OpticFilm ( świetne i niedrogie ) - wyjdzie Ci i taniej, i lepiej
    "Kiedy wszystkie sposoby zawiodą, należy przeczytać instrukcję obsługi" - Murphy

  3. #13
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Dzieki za wszystkie sugestie.

    Pierwszy plan byl taki - dac tylko do wolania, potem skombinowac sobie skanerek i zrobic reszte w domu.
    Drugi byl taki - dac do wolania i skanowania, ale skoro taki z tym problem [ze skanowaniem w labie] to chyba sobie odpuszcze
    Trzeciego planu w sumie nie bylo bo w gre wchodzily odbitki, ale aktualnie jestem bez kasy wiec odbitki poczekaja jak cos

    Moze na poczatku bedzie wygodniej pozyczyc od kogos skaner, zamiast w niego inwestowac. Chociaz z drugiej strony - moich rolek jest 40, ale mam dostep do wielu innych filmow, ktore mozna by zeskanowac zeby miec je w wersji cyfrowej... Musze sie zastanowic...

    Przejrzalem watki o skanerach na forum, zdania podzielone - oczywiscie najlepiej jakbym mial 5000ed, ale to przekracza moj budzet [tak ze 100x ]. Trzeba bedzie zrobic rekonesans...

    Dzieki za pomoc!
    Jakby ktos mial jeszcze jakies sugestie dotyczace labow w tych dwoch miastach [albo skanera ] to bardzo chetnie sie dowiem.
    Ostatnio edytowane przez shaolin ; 25-07-2008 o 08:14

  4. #14

    Domyślnie

    przejrzyj te oferty
    http://www.allegro.pl/9494_do_filmow.html

    ludzie często sprzedają skanery po małym przebiegu. Plusteki są podobno bardzo dobre, nawet te starsze 7200
    "Kiedy wszystkie sposoby zawiodą, należy przeczytać instrukcję obsługi" - Murphy

  5. #15
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Oferty przejrzalem... poki co, nic mi to nie mowi oprocz tego, ze bede musial przyszykowac troche kasy
    Bede musial cos poczytac bo w temacie skanerow jestem zielony...

    Do tego [zgodnie z Twoja sugestia] puscilem PW do Jarka [jchyra], zobaczymy co to bedzie

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •