Close

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 79
  1. #1

    Domyślnie Sigma vs Tamron - zoom uniwersalny

    Witam
    Zastanawiam sie juz od jakiegos czasu nad wyborem obiektywu 17-50 /2,8 tych dwoch firm.
    Byly juz porownania w roznych watkach ktore czytalem, jednak nie rozwiewa to watpliwosci.
    Nie chce abyscie za mnie podejmowali decyzje co kupic ale licze na kilka opinii.
    Glownie chodzi mi o trwalosc - jak bedzie wygladal Tamron po 2 latach uzytkowania ( sporo osob narzeka, ze jest plastikowy - zbudowany z kiepskich materialow ) Tutaj sigma sprawia lepsze wrazenie, ale czy warto doplacac okolo 300 pln do tego 'wrazenia'? Czy jest w niej jeszcze cos ( co moze pominolemm ) dlaczego jest drozsza? Tym bardziej, ze kilka osob twierdzi, ze jest mniej ostra ( jak z tym jest )?

    Licze, ze kilka Waszych wypowiedzi pomoze sie zdecydowac i rzuci swiatlo (prawie takie, ze mozna by zdjecia robic) na ten 'problem'

    pozdrawiam
    Świnka Maciorka w Betoniarce
    k5photoproject.wordpress.com

  2. #2

    Domyślnie

    faktycznie, sporo osób twierdzi, że sigma jest deczko mniej ostra od tamrona - ja tego nie widzę, szczerze mówiąc. Imho to są bardzo podobne szkła.
    sigma ma HSM, tamron chyba nie. Na sigme masz gwarancje 3+2 i przyzwoity serwis, czego nie da sie powiedziec o tamronie. sigma ładnie rysuje, a tamron nie. Jak kupisz sigmę, nawet z BF/FF to wystarczy wysłać do serwisu razem z body i pare dni później masz naostrzony obiektyw do twojego body. tamron nie ma takiej regulacji i albo kupisz ostry albo trzeba wymieniać obiektyw.
    D700 | N16-35/4 | N50/1.4G | N85/1.8D

  3. #3

    Domyślnie

    Twoje wątpliwości biorą się prawdopodobnie z tego, że te obiektywy niczym szczególnym się nie różnią. Ja mam Tamrona i jestem zadowolony, znam takich co mają Sigmę i też są. Zaletą sigmy faktycznie jest sensowny serwis gwarancyjny. Co do Tamrona, to mam go prawie rok i jakoś nic się z nim nie dzieje mimo plastikowości. Zdecyduj może na podstawie tego które logo Ci się bardziej podoba

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dame Zobacz posta
    faktycznie, sporo osób twierdzi, że sigma jest deczko mniej ostra od tamrona - ja tego nie widzę, szczerze mówiąc. Imho to są bardzo podobne szkła.
    sigma ma HSM, tamron chyba nie. Na sigme masz gwarancje 3+2 i przyzwoity serwis, czego nie da sie powiedziec o tamronie. sigma ładnie rysuje, a tamron nie. Jak kupisz sigmę, nawet z BF/FF to wystarczy wysłać do serwisu razem z body i pare dni później masz naostrzony obiektyw do twojego body. tamron nie ma takiej regulacji i albo kupisz ostry albo trzeba wymieniać obiektyw.
    Dokladnie tak. Tamron nie ma HSM zdecydowanie, sa jedynie wersje ze zwyklym silniczkiem. W Tamronie generalnie kusza dwie rzeczy: cena i ostrosc (choc ta w dobrze wybranej Sigmie jest naprawde ok).
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  5. #5

    Smile

    Spróbój zrobić sigmą zdjęcie delikatnie pod światło - bardzo rzadko uda ci się zrobić fotkę bez ładnych kolorowych kółeczek, na tamronie skolei rzadko uda ci się taki efekt uzyskać
    Pozdrawiam-Rajmund
    Dwie puszki, dwie lampy i trochę szkła
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  6. #6

    Domyślnie

    co masz na myśli pod światło? żeby słońce było w kadrze? dużo robię zdjęc, ale efektu o ktorym mowisz nie zauwazylem. poprzyj przykladem
    D700 | N16-35/4 | N50/1.4G | N85/1.8D

  7. #7

    Domyślnie

    W tejchwili moich testów w tym temacie nie otrzymasz oba obiektywy testowałem rok temu ale podobne efekty dotych z optyczne.pl były normą
    Pozdrawiam-Rajmund
    Dwie puszki, dwie lampy i trochę szkła
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  8. #8

    Domyślnie

    a ja bym poprosiła (skoro taki wątek się pojawił) o "kilka" solidnie zrobionych sampli z nowej sigmy hsm. Nie muszą to być laboratoryjne kadry ani testy - mogą być autentyczne foty popełnione tym szkiełkiem - byle bez wyostrzania i byle było wiadomo na co fotograf ostrzył. Chetnie jakiś portrecik celowany na oczy, albo jakieś makro celowane na pręcik kwiatka - zresztą wiadomo o co chodzi

    Sigma mi się z kilku powodów podoba, jednak przed zakupem wstrzymuje mnie fakt, że jeszcze nie widziałam przyzwoicie ostrego foto na 2,8. Nie musi być żyleta - ale powinno być mocno akceptowalne ( z naciskiem na mocno)

    Byłoby całkiem odlotowo, gdyby ktoś miał te szkiełka oba jednocześnie (nienormalny jakiś?) i zapodał te same kadry/ustawienia z jednego i drugiego
    Ale zejdźmy na ziemię - sample z samej sigmy (najchętniej tej hsm!) bardzo chętnie obejrzę. Myślę, że nie tylko ja...

    Pomożecie...?
    "Nie istnieje takie zdjęcie, którego nie można było zrobić lepiej" - ja
    Mój niekomercyjny link

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dame Zobacz posta
    faktycznie, sporo osób twierdzi, że sigma jest deczko mniej ostra od tamrona
    sigma ma HSM, tamron chyba nie. ... sigma ładnie rysuje, a tamron nie. Jak kupisz sigmę, nawet z BF/FF to wystarczy wysłać do serwisu razem z body i pare dni później masz naostrzony obiektyw do twojego body. tamron nie ma takiej regulacji i albo kupisz ostry albo trzeba wymieniać obiektyw.
    1. Tamron jest ostrzejszy,
    2. Jest HSM ale nie jest szybciej niż Tamron nonHSM
    3. Nie wiem o co chodzi z tym "ładniej rysuje"..
    4. Już niedługo tak będzie, wg mojej wiedzy od sierpnia i Tamron będzie miał możliwość "ostrzenia" obiektywów

    Podsumowanie:
    Nie ważne jaki obiektyw się kupie zawsze będzie dobrze jedyne co jest pewne można mieć obiektyw na S lub T

  10. #10

    Domyślnie

    Ja mam tamrona. Jak trafisz na ostrą i dobrą sztuke - będziesz zadowolony

    Rozdzielczość rzeczywiście powala. (Nawet od f.2.

    Rysuje może nie tak ładnie jak N80-200 - ale to troszke inne szkło do trochę innych zastosowań.

    Nie wydaje mi się plastikowe - ba - nawet dobrze i solidnie wykonane (po 1,5roku używania - zero luzów)

    ps.Przyzwyczaj się do okropnego "bzzz" focusa
    | D80 | T17-50 |SB 800 |

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •