Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Zdjęcia na stadionie

    Witam

    Jako kibic a także świeży posiadacz D40 mam do Was pytanie o zdjęcia na stadionie. Zdjęcia nie zawodników ale tzw opraw robionych przez kibiców. Coraz częściej zdarza się że meczą towarzyszą różnego rodzaju oprawy w postaci flag sektorowych, rac czy choreografii kartonowych. Ponieważ w większości mecze rozgrywane są przy sztucznym świetle wiec warunki oświetleniowe są trudne no i same sceny trwają na tyle krótko że musi wyjść za pierwszym lub drugim razem

    Chodzi mi o np takie zdjęcie.
    Było wykonane z przeciwległej trybuny, przy sztucznym oświetleniu.
    Zdjęcie wyszło jednak nie ostre.

    Niedługo sam ruszę i będę eksperymentował natomiast moje pytanie do Was na co zwrócić uwagę:
    - fotografować z preselekcją przesłony. Przesłona wystarczy na 11 czy większa
    - oczywiście statyw
    - balans bieli no właśnie stadionowe światło to światło żarówkowe czy "biurowe"

    Może Ktoś z Was zajmuje się taką fotografią i może udzielić kilku rad.?
    Z góry dziękuję za każdą pomoc
    Pozdrawiam Dawid
    https://www.dawidszczech.pl/
    D7100, D700, S 70-200 2.8, S 100-300 4.0, N 50 1.8, N 17-70, T 17-55 2.8

  2. #2

    Domyślnie

    Przyslona to spokojnie starczy 5,6 zalezy od obiektywu jakiego uzyjesz jeszli to szerszy kat lub w okolicach statndardu glebia bedzie na tyle duza ze wszystko bedzie ostre.
    Druga sprawa to jakosc tego obiektywu i czy nie trzeba go jeszcze mocniej domknac ale przyslona 11 to troszke za duzo.
    Czas to taki jaki jestes w stanie utrzymac na danej ogniskowe.
    WB to bardziej kolo 5000-5500 stopni ( ja moge powiedziec jak jest u mnie na stadionie ( LUBIN ) innych stadionów nie znam ) Rob NEF zawsze balans delikatnie zmieniesz i kolejnym razem bedziesz wiedział jak ustawic

    Statyw bym odpuscil chyba ze masz delirke
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!
    Blog

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mancini Zobacz posta
    WB to bardziej kolo 5000-5500 stopni ( ja moge powiedziec jak jest u mnie na stadionie ( LUBIN ) innych stadionów nie znam ) Rob NEF zawsze balans delikatnie zmieniesz i kolejnym razem bedziesz wiedział jak ustawic
    Czy możesz wyjaśnić jak ustawić WB w D40 aby miało 5000-5500 stopni i co to znaczy "Rób NEF".?
    A stary stadion w Lubinie robi wrażenie byłem kilka razy na nim to tak na marginesie
    Pozdrawiam Dawid
    https://www.dawidszczech.pl/
    D7100, D700, S 70-200 2.8, S 100-300 4.0, N 50 1.8, N 17-70, T 17-55 2.8

  4. #4

    Domyślnie

    a jeszcze jedno iso 400 wystarczy
    Pozdrawiam Dawid
    https://www.dawidszczech.pl/
    D7100, D700, S 70-200 2.8, S 100-300 4.0, N 50 1.8, N 17-70, T 17-55 2.8

  5. #5
    autograf
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez malyd77 Zobacz posta
    Czy możesz wyjaśnić jak ustawić WB w D40 aby miało 5000-5500
    Z tego co pamiętam, to w D40 nie można w body ustawić tej opcji. W D80 w WB jest ostatni program o nazwie K, czyli ustawianie temperatury barw w Kelwinach.

    Cytat Zamieszczone przez malyd77 Zobacz posta
    co to znaczy "Rób NEF".?
    Kolega miał na myśli, abyś zapisywał zdjęcia w formacie NEF (znane też jako RAW). Wtedy w programie (np ACR) możesz wywołać to zdjęcie z ustawianiem m.in. WB.


    Cytat Zamieszczone przez malyd77 Zobacz posta
    a jeszcze jedno iso 400 wystarczy
    Powinno wystarczyć. Jeśli się okaże że nie - to wtedy czeka Cię zmiana obiektywu. Powyżej ISO 400 jest widoczny szum.

  6. #6

    Domyślnie

    Ustaw Wb na lampe błyskowa, lub PRE z kartki reszte korekt zrobisz w PS lub innym programie do wołania NEF albo na bierząco skorygujesz na stadionie

    Bez przesady z tym ISO ze na 400 szumi, spokojnie mozesz uzywac do 800 nie popadajmy w skrajnosc

    Mysle ze przysłona 5,6 czas kolo 1/50 - 1/80 i ISO bedzie nie wiecej niz 400

    Juz stadionu w Lubinie nie ma ( tego starego ) nowy buduja piorunowo )
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!
    Blog

  7. #7

    Domyślnie

    Jak będzie potrzeba spokojnie możesz użyć iso 800 w d40 zdjęcia przy takim iso są naprawdę dobre .

  8. #8

    Domyślnie

    Ja niemam z tym problemów, takie same warunki jak na boisku tylko skracam troche czasy np. z 400 do 200 i jest dobrze ISO, przesłona, balans bez zmian i sa takie oto efekty:


    Chyba, że chcesz zrobic jakieś bardziej "artystyczne fotki" to wtedy inna sprawa

    Cytat Zamieszczone przez Mavok Zobacz posta
    Jak będzie potrzeba spokojnie możesz użyć iso 800 w d40 zdjęcia przy takim iso są naprawdę dobre .
    Życze powodzenia w szukaniu w Polsce stadionu gdzie da sie zejśc do ISO 800

  9. #9

    Domyślnie

    Życze powodzenia w szukaniu w Polsce stadionu gdzie da sie zejśc do ISO 800

    Jak to przecież nasz rząd obiecał,że niedługo Polska będzie krajem pięknych,nowoczesnych stadionów to i pewnie oświetlenie zrobią takie ze przy iso 100 spoko będzie można robić zajefajne fotki.Tylko mam nadzieję,że nie obudzimy się z ręką w nocniku .

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mavok Zobacz posta
    Życze powodzenia w szukaniu w Polsce stadionu gdzie da sie zejśc do ISO 800
    .
    Mam wymieniac?
    D750 : D800 : D500 : D7200 : AF-S 16-35 4 VR : AF 24-120 4 VR : AF 20 2.8 : AF-S 80-200 2.8 : AF-S 400 2.8 : AF-S 500 4 VR : SB900 : SB800 : WT-4 : UT1
    www.mjagielski.pl www.photoaction.pl

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •