Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13
  1. #11
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    ja poszedłem do kuchni i sprawdziłem na stalowym garnku. tez działa. nie zrobiłem zdjęcia tylko popatrzyłem przez sam filtr.
    powtarzam co wyczytałem o metalu to było stwierdzenie w ksiązce umieszczone tam bez podparcia teoretycznego. czemu jest to wyjatek (czy jest faktycznie???) powinienem zapytac autora (leciwej juz) książki - wiadomo raczej że nie będę miał tej mozliwości.
    nie przerabiałem tematu praktycznie - mówie o fotografii metalu - krajobrazy i inne to inna sprawa, robie czasami z polarem.
    co do teorii polaryzacji - nie obaliłeś jej. jak pisałem praktyka polaryzacji jest słabsza od teorii.
    Trzeba patrzeć na efekt koniecznie obracając filtrem. Widać ze efekt obracania jest raz słabszy raz wiekszy.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #12
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    Chyba chodzilo o to, że niektóre metale nie polaryzują światła, i wtedy filtr by się nie nadał. Ale to tylko domniemanie

  3. #13

    Domyślnie

    Dziekuje za rozwiniecie watku. Poprzedni filtr uzywalem z F75, mialem go dosyc krotko bo zmienilem pozniej obiektyw. Moja wiedza o tym filtrze zamykala sie w suchych faktach opisujacych koncowy efekt, nie zas zasade dzialania i uzywania. Pogoda jak narazie nie sprzyja testom w plenerze co mnie interesowalo najbardziej. Dzieki wielkie za pomoc i zrozumienie. Pozdrawiam.
    D800, D750 i Z6 + Tokina 17-35/4, Z50/1.8, Tamron 28-75/2.8, Nikkor 85/1.8, Samyang 135/2.0, Tamron 70-210/4, SB900, Godox 685 i 350 i zawsze za malo czasu...

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •