Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bienias Zobacz posta
    Ok w przypadku Młodych to mozesz zapomnieć o f1.4 nawet na 30mm, ale jak chcesz "zrobić kogoś" z gości z pierwszej ławki to F1.4 da się, ale trzeba uważać, żeby po złapaniu ostrości nie przemieścić aparatu bo wyjdzie nieostro, a niektórzy zaczną doszukiwać się FF/BF.
    zupełnie nie rozumiem stwierdzenia, że Młodych na 1.4 to nie da rady robić. Na niepełnej klatce na 30mm i 1.4 z odległości 3m GO wynosi ponad pół metra - tyle chyba wystarczy żeby było ok.
    Mamiya + Sony

  2. #12

    Domyślnie

    a moze by poprostu postawić statyw? przy czasach rzędu 1/10-1/15 sek nie będę widać poruszen; slub jest imprezą doscyć statyczną.
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

    D700 + 35 + 85 i po co więcej?

  3. #13

    Domyślnie

    a chwilach ciezkich ,kiedy jest sie nie pewnym, a zdjecie musi byc nieporuszone , zawsze pozostaja zdjecia seryjne ktores wyjdzie dobrze. Albo podciagać iso, z drugiej strony mlodzi mogliby narzekac na jakosc, ale z drugiej miec ladne zdjecia a nie miec ich wogole?

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arturjb Zobacz posta
    a moze by poprostu postawić statyw? przy czasach rzędu 1/10-1/15 sek nie będę widać poruszen; slub jest imprezą doscyć statyczną.
    Nie obawiasz sie, ze jeden statyw to za malo ?


  5. #15

    Domyślnie

    absolutnie nie. sam tak robię i chwalę sobie tę metodę, chociaż początkowo podchodziłem do niej z dystansem
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

    D700 + 35 + 85 i po co więcej?

  6. #16

    Domyślnie

    co do zdjęć z długimi czasami naświetlenia czyli 1/20, 1/30 sek to spokojnie można utrzymać z ręki. Ja dosyć często używam właśnie zdjęć seryjnych w trybie CH (D300). Wtedy nie ma opcji by przy zrobieniu 4 zdjęć nawet na czasie 1/10 sek nie wyszły 2 poprawnie ostre.
    Co do przesłony. Jeszcze nigdy nie użyłem w kościele więcej niż f/4. Przecież powyżej tego to tak jakby strzelić lampą na wprost... czarne tło i paskudne cienie.

    Przeważnie reportaż robię z użyciem 17-55 f/2.8, czasami S 30/f1.4 lub N 50/f1.8. Po to są jasne szkła by z tego korzystać.

    A nawet jak uda ci się na ogniskowej 50 mm i przesłonie f/1.8 strzelić ostrą pannę młodą a pan młody będzie wyraźnie rozmazany to jest to ładne zdjęcie. Nie wszystkie zdjęcia muszą mieć ostre wszystkie plany. Jeśli zależy ci na takim efekcie to ja polecem kompakta. Tam promień rozproszenia światła jest zupełnie inny i wręcz nie zrobisz rozmycia tła.

    Pozdrawiam.
    2xD700, 2xSB910, Z 16 2.8, S20 1.8, T28-75 2.8,N 35 1.8, N50 1.4, 85 1.8, S 150 2.8
    NAKMUAY BLOG

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez thor88 Zobacz posta
    co do zdjęć z długimi czasami naświetlenia czyli 1/20, 1/30 sek to spokojnie można utrzymać z ręki.
    Potwierdzam. W kościele bardzo często takie czasy się zdarzają.

    Cytat Zamieszczone przez thor88 Zobacz posta
    Co do przesłony. Jeszcze nigdy nie użyłem w kościele więcej niż f/4. Przecież powyżej tego to tak jakby strzelić lampą na wprost... czarne tło i paskudne cienie.
    Niestety to prawda. Dla mnie światło powyżej 2.8 już jest niedopuszczalne... Dlatego kupiłem stałki

    Cytat Zamieszczone przez thor88 Zobacz posta
    Przeważnie reportaż robię z użyciem 17-55 f/2.8, czasami S 30/f1.4 lub N 50/f1.8. Po to są jasne szkła by z tego korzystać.
    Ja też

    Cytat Zamieszczone przez thor88 Zobacz posta
    A nawet jak uda ci się na ogniskowej 50 mm i przesłonie f/1.8 strzelić ostrą pannę młodą a pan młody będzie wyraźnie rozmazany to jest to ładne zdjęcie. Nie wszystkie zdjęcia muszą mieć ostre wszystkie plany.(...)
    Dokładnie tak - trzeba tylko wiedzieć jaki efekt chce się osiągnąć...
    D7000, N 17-55, N 35, SB, MB-D11, EIZO, EPSON, VELBON, NNJ

  8. #18

    Domyślnie

    1/10 f/4 400 ISO:


    1/10 f/3,5 560 ISO:


    metoda ze statywu, moze jak się wrszcie dorobię jasnych szkieł (sigma przy 2.8 jest bezuzyteczna) to zostawię statyw...

    waznym jest ze na 2 zdj wpływ na ekspozycję miał halogen 500W postawiony przez pana z kamerą
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

    D700 + 35 + 85 i po co więcej?

  9. #19
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    Hmm.. ja myslałem raczej o monopodzie, targać statyw do kościoła jakoś mi się nie widzi ..

  10. #20

    Domyślnie

    powiedzcie jak zrobić zdjęcie dobre w kościele nikonem d200 z dosyć ciemnym obiektywem 18-200, 3.5-5.6G? Mam jeszcze lampe sb-800. Jakie ustawienia dać? Nie mam doświadczenia w robieniu zdjęć w kościele.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •