Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie jaki analog do 1000zł za body

    Witam wszystkich serdecznie!

    Przymierzam sie do zakupu lustrzanki - Nikon oczywiście
    Dostałem kuszącą ofertę cenowa od znanego tu wszystkim dostawcy sprzętu na F75 + szkła.
    Wszystko było jasne do czasu awarii domowego sprzętu agd znanej firmy Ardo (made in makaron), która to awaria spowodowała nagły zwrot akcji w serialu "Układ z Żoną"

    Budżet został uszczuplony, serce nadal ciagnie do aparatu, lecz sumienie nie pozwala na "głupie" wydatki...

    Meritum sprawy:
    1. Dzięki uprzejmości kolegi Królasa z krotoszyńskiego labu Kodaka miałem możność pobawienia się różnymi aparatami Nikona i ... F75 przepadł w przedbiegach z powodu zbyt wątłej budowy - maleństwo bogate w funkcje, lecz ubogie w ciało...
    2. F65 wygodniejszy, lecz brakuje mi kilku funkcji, w tym najbardziej spota pod kciukiem...
    3. F100 - $...
    4. F60 za grosze (nowy z zapomnianego magazynu) za ciężki...
    5. F80 - to jest to! Nowy niestety jest dla mnie nieosiągalny z powodu zbyt duzych zaległości w praniu spowodowanych awarią włoskiej pralki wg designu Pinninfariny

    Mam więc pytania do Szanownych Forumowiczów:
    W jakiej cenie można ustrzelić używane F80 - koniecznie czarne sprawne w 100%?
    Gdzie szukać tego aparatu i jak sprawdzić jego sprawność?
    Czego się wystrzegać kupując używany aparat?

    Dodam na koniec, że starsze aparaty raczej nie wchodza w grę. Nadal planuję zakup u "znanego wszystkim dostawcy sprzętu" obiektywu AF 50mm 1.8 plus ewentualnie inne bambetle, jeśli małżonka przymknie oko na saldo bankowe na czas jakiś...

    Pozdrawiam wszystkich, Jakub Kaczmarczyk

  2. #2

  3. #3
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    Hmm....F75 z gripem jest calkiem sympatyczny, acz rowniez polecam F80...pozostaje szukac na Allegro. Mocno potanialy ostanimi czasy.

  4. #4

    Domyślnie

    Dokładnie. Za 1k idzie wyrwać F80. Ja bym zwrócił uwagę jeszcze na F90x, też za tą kwotę powinienes spokojnie wyrwać. Korpus nieco starszy niż F80, ale pożądny i bardziej masywny.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  5. #5

    Domyślnie

    Ja bym sie przychylał do F90X. Jeśli coś lżejszego to F801s lub 601. F80 miałem pare razy w dłoni, ale bardzoej spasował mi 90X.
    Dziwi mnie to zdanie że aparat jest za ciężki. Ja zawsze wolałem (w odróżnieniu od mojej żony ) cięższy aparat bo mi łatwiej takim robić zdjęcia z ręki. Ale cóż, najlepiej jak się weźmie aparat przed zakupem do łapy bo to jest bardzo ważne, jak leży czowiekowi w dłoni.

  6. #6

    Domyślnie

    ja bym radził w tej kolejności
    f90x
    f70
    f801s
    wszystkie konstrukcje pancerne w porównaniu z F75...każda ma swoje wady i zalety i każdą mozesz kupić na allegro -ceny
    1000-1200
    600-1000
    600-1200
    w klejności jw
    wszystkie są cięższe, ale to zaleta, a nie wada
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  7. #7

    Domyślnie

    Nikon FM2 (bez n) albo FE2 w dobrym stanie z 50/1.8 powinien sie znalezc. Nie bede mowil o cacku FA czy FM3a bo to ok 1500 zl i wiecej.

  8. #8

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za sugestie!
    Ostatnie trzy wieczory przeznaczyłem na czytanie archiwum Forum i chyba coś tam wymyśliłem

    Otóż mając na uwadze zakup w ciągu roku-dwóch DSLR-a postanowiłem (chyba...), że jeśli juz uzbieram odpowiednia sumkę, kupię:

    1. F80
    2. AF Nikkor 70-210mm f/4-5.6D
    3. AF 50mm 1.8

    Oczywiście wszystko używane i mam nadzieję, że sprawne...

    Jeśli już nauczę się korzystać z tego i tamtego, pomyślę o wymianie tele na 80-200 2.8
    co do szerokiego kąta, to na razie nie jest mi chyba potrzebny, poza tym mam od kogo pożyczyć jakąś sigme 28-80 (ogniskowych nie jestem pewien, ale zaczyna się od 28

    Dziękuję jeszcze raz za pomoc i życzę wszystkim słońca na święta!
    Jakub Kaczmarczyk
    dwie puszki, kilka słoików, świeczka i... scyzoryk

  9. #9

    Domyślnie

    Rozsadne podejscie... Mimo wszystko doradzalbym wydanie jeszcze 150 zlotych na 28-80/3.3-5.6G. Tanio a calkiem znosnie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •