Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2006
    Miasto
    Wawa-Bydg-Tor
    Posty
    64

    Domyślnie Sen mi z powiek spycha - sigma 30 1.4

    Lubię nastroje koncertowe i zastanawiam się poważnie nad rozszerzeniem mojego arsenału obiektywów (obecnie szt.1 ) o drugi.

    Potrzeby - ciemne klubowe pomieszczenia, kameralne niewielkie koncerty. Wczoraj w "ludziach" wrzuciłem tego typu zdjęcie, możecie kuknąć.

    Wymyśliłem sobie, że potrzebuję bardzo jasny obiektyw o maksymalnie uniwersalnej ogniskowej do focenia z 2-7 metrów.

    Po wstępnej weryfikacji wyszło mi że najlepiej wybrać sigmę 30 1.4 ale.... przeczytałem testy tego obiektywu i jakoś tam mocno został zjechany, poczytałem również na forum i opinie były mieszane. Cena jest dla mnie akceptowalna, ale trudno mi podjąć decyzję.
    Wielka prośba do posiadaczy:
    Wasze doświadczenie rośnie, czy warto uwzględniając moje potrzeby inwestować w ten obiektyw ???
    50tka, sb600, 18-200 + zwykle brak pomysłu, czasu i umiejętności ;o)

  2. #2

    Domyślnie

    Mialem to szklo przypiete przez kilkanascie godzin podczas jednych z warsztatow klubu Nikona. Bardzo mi sie podobalo. Podchodze do roznych testow z duza rezerwa. Mnie sobiscie bardzo przypadla do gustu ta pozycja. Zreszta najlepiej zrobisz jak sie sam przekonasz. Wejdz do Sigma Center i wypozycz ja sobie do testowania.

  3. #3

    Domyślnie

    nalezy pamietac o tym, ze Szanownemu Adminowi rowniez przypadl do gustu Tamron 28-70/f2.8

  4. #4

    Domyślnie

    I wciaz uwazam to szklo za znakomite. Uzywalem od momentu wejscia na rynek i pewnie nadal bym uzywal, gdyby nie to ze potrzebuje szerzej w standardzie.

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2006
    Miasto
    Wawa-Bydg-Tor
    Posty
    64

    Domyślnie

    Piotrze, dzięki bardzo za opinię. Rozumiem, że takie szkło wg Ciebie powinno mi sie sprawdzić .

    Może widzicie jakąś alternatywę do mojego pomysłu ??
    50tka, sb600, 18-200 + zwykle brak pomysłu, czasu i umiejętności ;o)

  6. #6

    Domyślnie

    Macie jakieś poglądowe foty z ekspozycją? Znalazłem je na necie po 1299 zeta...
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

  7. #7

    Domyślnie

    Właśnie sam myślę i dumam nad stałką 30-35mm i ta Sigma byłaby fajna, gdyby zobaczył foty testowe, których jak na lekarstwo w necie mało. Druga sprawa czytałem że AF róznie działa w tej Sigmie, ale za to ma HSM i pewnie szybko on działa jak SWM Nikkora.
    Ciekawe czy w tej cenie jest coś z Nikkora, ta Sigma ma jeszcze przełącznik MF/AF a Nikkory chyba nie.
    Czy ktoś ma w końcu jakieś zdjęcia żeby zobaczyć jej ostrość, bookeh i odwzorowanie kolorów ?

    Pozdrawiam
    Moshica
    Nikon i podróże ...


  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2006
    Miasto
    Wawa-Bydg-Tor
    Posty
    64

    Domyślnie

    O niezła cena Al liczę, że podzielisz się info o miejscu sprzedaży.
    Ja też tak po cichu liczyłem że użytkownicy się pochwalą ale jakoś tak bez euforii ;P, poza tym liczyłem, że pojawią się jakieś kontrpropozycje, a tu cisza.

    Może uda mi się wypożyczyć ten obiektyw na dzień lub dwa to dam Wam znać co z tego wynikło.
    50tka, sb600, 18-200 + zwykle brak pomysłu, czasu i umiejętności ;o)

  9. #9

    Domyślnie

    Rob28 Ty przynajmniej możesz potestować w Wawie, ja niestety nie....
    Mam nadzieję że opiszesz wrażenia, bo ja nie lubię kupować w ciemno, a dzięki forum Nikona dokonałem prawie wszystkich zakupów i chyba na stałce się zatrzymam, skoro nikt nie chce pomóc
    A swoją drogą to nie widzę entuzjazmu wokół stałek, albo jak ktoś już pisał, to zamknięty krąg userów, do których trudno trafić, ot hermetyczne środowisko

    Pozdrawiam
    Moshica
    Nikon i podróże ...


  10. #10

    Domyślnie

    Jasna sprawa:

    Cena dotyczy TEGO sklepu.

    Jednak po przeczytaniu testu tego szkła na optyczne.pl (dokładnie TUTAJ ) narazie daję na luz...
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •