Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23
  1. #11

    Domyślnie

    ALF, szukaj bliżej. Sony robi aparaty cyfrowe, a w swoim D50 masz co? Matrycę SONY.
    Jacek

  2. #12

    Domyślnie

    JK, tylko, ze tu sytuacja jest odwrotna...firma markowa, korzysta z wyrobu innej markowej firmy...o dzisiaj jest wyscig formuły 1...na silnikach ferari jeżdża 2 ekipy, ale tylko jedna wygrywa...która?
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  3. #13

    Domyślnie

    Oczywiście ta, która dostała lepsze silniki.
    Jacek

  4. #14
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2005
    Miasto
    WLKP-Krotoszyn
    Posty
    54

    Domyślnie

    ALF- ja nie widze zadnej roznicy w czyszczeniu

    Przy okazji chciałbym Ci zadac kilka pytan ale to juz na PW

  5. #15

    Domyślnie

    Gwoli scislośi. Mam filtry Marumi WPC, ale nie jest to firma bardziej "markowa" niż Hoya - powiedzialbym że jest odwrotnie, szczególnie na największym europejskim rynku - niemieckim, gdzie Hoya jest uznawana za dobry solidny wyrob, podczas gdy Marumi praktycznie nie istnieje.
    Poza tym Hoya nie jest wcale tańsza od Marumi - porównajmy ceny - Marumi WPC slim i Hoya pro1 (slim), oraz Hoya SHMC i Marumi MC - Hoya jest droższa.
    Hoya jest to firma należąca do Tokiny - uznanego producenta optyki, Marumi to coś w rodzaju Cosiny - oprócz własnej produkcji średniej klasy sprzętu również producent OEM dla wielu innych, ale czy przez to bardziej markowy.
    Pozdrawiam:
    Andrzej

  6. #16

    Domyślnie

    Smurf, marumi MC można porównywac z hoyą HMC, a nie SHMC, bo ją należy porównywac z WPC...
    to, że w europie nie jest popularna to nie jest argument...podobnie jest z firmą tiffen...robi świetne filtry, a w europie jest mało popularna
    myślę, że to kwestia marketingu...oraz europejskiej tradycji, która kedyś faktycznie miała zastosowanie ,bo zeis robił najlepsze szkła na świecie, ale obienie wyroby azjatyckie nie ustępują wyrobom niemieckim...
    wynika to też z faktu, ze europejskie firmy mają na ogół dłuższą tradycję niż japońskie, z racji tego, że po II wojnie światowej japońskie molochy zostały zdekartelizowane i zdecydowana większość firm ma historię kilkudziesięcioletnią...np marumi optical ma 50 lat
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  7. #17

    Domyślnie

    Słuchajcie, ale skoro to Marumi robi szkło do Hoya SHMC, to musi być, to szkło stosowane w Marumi UV MC a nie w WPC. Filtry WPC mają 10 powłok, a SHMC 12 (czyli tyle samo, co MC Marumi). Dobrze myślę?
    Canon 40D + 17-40L f/4 + 70-200L f/4 + 580 EX II
    fanaberiafoto.eu

  8. #18

    Domyślnie

    Witam
    Skoro ju zwszyscy sa przy filtrach... uzywal ktos nikonowskich??

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ALF
    Smurf, marumi MC można porównywac z hoyą HMC, a nie SHMC, bo ją należy porównywac z WPC...
    to, że w europie nie jest popularna to nie jest argument...podobnie jest z firmą tiffen...robi świetne filtry, a w europie jest mało popularna
    myślę, że to kwestia marketingu...oraz europejskiej tradycji, która kedyś faktycznie miała zastosowanie ,bo zeis robił najlepsze szkła na świecie, ale obienie wyroby azjatyckie nie ustępują wyrobom niemieckim...
    wynika to też z faktu, ze europejskie firmy mają na ogół dłuższą tradycję niż japońskie, z racji tego, że po II wojnie światowej japońskie molochy zostały zdekartelizowane i zdecydowana większość firm ma historię kilkudziesięcioletnią...np marumi optical ma 50 lat
    Alf, zwróć tylko uwagę, że filtry Marumi WPC sa filtrami slim, tak jak Hoya PRO1 i te nalezaloby porównywac i tu Hoya jest zdecydowanie droższa i chyba lepsza (np. ze względu na grubość szkła). Hoya SHMC ma 12 warstw przeciwodblaskowych tak jak PRO1, ale występuje tylko w wersji "tradycyjnej".
    Hoya robi poza tym filtry serii ULTRA - ponoć jeszcze lepsze niż PRO1.
    Tiffen jest w Europie niezwykle szanowaną i uznaną firmą, a Zeiss chyba jednak nadal jest niedoścignionym dla azjatyckich producentów wzorem w produkcji wysokiej jakości optyki, nie pisze tu oczywiście o obiektywach z kompaktów Sony, ktore z prawdziwym Zeissem nie maja wiele wspólnego.
    Tak na marginesie - mam w chwili obecnej dwa filtry Marumi WPC, jeden Marumi MC i jeden Hoya SHMC. Nie widzę różnicy pomiedzy Marumi WPC i Hoyą SHMC (poza grubościa oprawy oczywiście)

    [ Dodano: Nie 14 Maj, 2006 ]
    Cytat Zamieszczone przez M.Szabelski
    Słuchajcie, ale skoro to Marumi robi szkło do Hoya SHMC, to musi być, to szkło stosowane w Marumi UV MC a nie w WPC. Filtry WPC mają 10 powłok, a SHMC 12 (czyli tyle samo, co MC Marumi). Dobrze myślę?
    Mylisz się - Marumi MC ma 8 warstw przeciwodblaskowych, a nie 12.
    Poza tym jak wczesniej napisałem - to według firmy Rays Foto z Poznania - Marumi robi filtry dla Hoyi - ja mam co do tego wątpliwości - szklo w tych filtrach wizualnie innaczej wygląda.
    Niemniej świadczy o tym , ze Hoya nie jest gorsza. Zreszta nawet właściciel firmy Rays Foto, z którym miałem okazję wielkorotnie osobiście rozmawiać podkreśla, że filtry Marumi dorównują filtrom Hoyi (poza PRO1)- nigdy nie pokusił sie o stwierdzenie że są lepsze.
    Pozdrawiam:
    Andrzej

  10. #20

    Domyślnie

    Być może, że się mylę. Swoją wiedzę oparłem na cenniku Rays...
    Canon 40D + 17-40L f/4 + 70-200L f/4 + 580 EX II
    fanaberiafoto.eu

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •