Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Zdjęcie do paszportu

    Hej

    Kolega mnie zapytał czy bym nie był w stanie zrobić mu zdjęcia do paszportu.

    Proszę o wszystkie uwagi czy to poprawić (i jak?) czy w kosz i od nowa.


    Wynik:
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  2. #2

    Domyślnie

    Jak koledze nie przeszkadza, że w paszporcie będzie wyglądał jak zbrodniarz, to czemu od razu kosz?

    Ale jakbyś chciał poprawić, to parę mozliwości do poprawy się rysuje...

    Zależy, co jest ważne, to znaczy jakie są wymagania, na przykład czy tło musi być białe, czy może być lekko szare. Ale tak czy tak - nie musisz kupować blendy, żeby jej używać; zastąp ją kawałem białego kartonu - wtedy nie będziesz musiał walić światłem symetrycznie na wprost (jeśli wymagane jest koniecznie białe tło, trezeba je będzei czymś doświetliuć). Jak nie będziesz walił światłem na wprost, to koledze wyjdzie twarz mniej płaska i będzie wyglądać trochę lepiej.

    Po drugie ujęcie ma być en face, ale stopień pochylenia głowy góra/dół możesz troszeczkę regulować, na przykłąd wysokością krzesła na jakim siedzi model, albo wysokością statywu. Teraz kolega wygląda trochę jak poborowy po komendzie baczność! A przecież mógłby wyglądać bardziej jak cywil - chyba, że o ten ogólnowojskowy wygląd chodziło.

    Po kolejne, ja rozumiem, ze zdjęćie ma być bez retuszu, ale to nie oznacza, że koniecznie ma być ze wszystkimi pryszczami (to jest facet, więc mówię jak jest bez owijania w bawełnę, mam nadzieję, że się nie obrazi jak panienka). Pryszcze, które dziś są, a za tydzień ich nie będzie możesz mu zlikwidować. Możesz nei ruszać co większych pieprzyków, które ma i będzie miał dożywotnio, ale cerę to bym mu jednak poprawił. Wiem, że to nie jest zdjęcie do serwisu randkowego, ale niechże wygląda trochę jak człowiek.

    I jeszce co do miny - oczywiście nie ma być uhahany, to oczywiste, ale nikły uśmieszek, taki tyci malutki uśmieszunio mógłby jednak być, żeby nie wyglądał jak Ponury Żniwiarz na przerwie śniadaniowej.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  3. #3

    Domyślnie

    Ohoo sam docent opinię wyskrobał - super!

    Co do światła to było nim słońce wpadające przez okno rozproszone chmurką, tło to faktycznie karton poprawiony później w photoshopie.
    Co do góra/dół to rzeczywiście mogłem go lekko z góry sfotografować i powiedzieć aby się z deka uśmiechnął.
    Z tego co się jeszcze dowiedziałem to głowa powinna być lekko większa (za dużo białego tła).
    Co do syfków to jeszcze tego nie robiłem ale mam zamiar pousuwać.

    To była tylko taka pierwsza próba. Co prawda jemu to zdjęcie się podoba ale spróbuję go jeszcze namówić na powtórkę i wtedy może wyjdzie lepiej
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  4. #4

    Domyślnie

    Ja nei mówiłem o tle zrobionym z kartonu, tylko o kartonowej blendzie.

    Podstawy są takie: światło od przodu - twarz jak patelnia: płaska i niedobra. Dwa światła padające nie wprost tylko z boku (lub jedno, a drugie to odbite od blendy) - to twarz bardziej ludzka, trójwymiarowa, ze światłem i cieniem, co nadaje plastyki rysom.

    Jak walniesz czymkolwiek w przodu (lampą, oknem, żarówą), będzie patelnia. Jak dasz dwa światła, porobią się cienie, które pokaża jak twarz układa się w przestrzeni, to znaczy pokażą jej trójwymiarowość.

    Tło może być czymkolwiek, kartonem tez, ale ja mówiąc o kartonei myślałem o użyciu go jako blendy doświetlającej (fill light) z drugiej strony, nie jako tła.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #5

    Domyślnie

    Aaa takie cuda.
    Ok to następnym razem już będę wiedział ocb

    Dzięki wielkie!
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  6. #6

    Domyślnie

    Najlepiej to przeczytaj uważnie to:

    https://obywatel.gov.pl/documents/10...3-9dc533c1f56f

    Jak widać z kreatywnością w tej dziedzinie ostrożnie.

    Pozdro
    Wiesiek

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    Hej

    Kolega mnie zapytał czy bym nie był w stanie zrobić mu zdjęcia do paszportu.

    Proszę o wszystkie uwagi czy to poprawić (i jak?) czy w kosz i od nowa.


    Wynik:
    jest swietnie , chociaz ja bym na te okazje ubral garnitur od co najmniej armandiego:


    Ostatnio edytowane przez Nican ; 12-02-2016 o 11:32

  8. #8

    Domyślnie

    Haha
    Nastepnym razem zrobie takie cos
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  9. #9

    Domyślnie

    wymazano
    Ostatnio edytowane przez Nican ; 12-02-2016 o 13:04

  10. #10

    Domyślnie

    popracuj nad świecącym czołem-mogą się przyczepić.
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

Podobne wątki

  1. [ Przyroda ] Zdjęcie do paszportu
    By walsodar in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-04-2015, 23:32
  2. Jak nałożyć zdjęcie na zdjęcie w celu przycięcia
    By rosak in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-05-2013, 12:19
  3. Oglądanie zdjęć - zdjęcie kontra zdjęcie
    By korsarz in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-05-2011, 21:16
  4. zdjęcia do paszportu
    By moro in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-04-2010, 23:23
  5. Zdjecia do dowodu i paszportu
    By jezikk in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 27-08-2007, 01:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •