Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 34 z 34
  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gmoszkow
    No bez przesady

    Jak chcę mieć zdjęcie w formacie A4 to powiększam do A4. Jakość będzie wporządku należy bowiem pamiętać o jednym istotnym elemencie. Otóż im większe zdjęcie tym z większej odległosci je oglądasz. Więc o ile 300 ppi jest potrzebne przy zdjęciu 10x15 to przy formacie A4 240 ppi w zupełności wystarczy.

    Grzegorz
    Przepraszam Cię gmoszkow, ale w zacytowanym powyżej Twoim poście pojawiło się wczoraj na końcu, napisane czerwoną czcionką, coś takiego: "lubię cię aldus - zdziwiony???" czy jakoś tak. Stąd moja odpowiedź. Z Twojej reakcji wnoszę, że nie Ty byłeś autorem tych słów; czy więc ktoś urządza sobie niewczesne żarty? Dzisiej już tego czerwonego dopisku nie ma.
    A wracając do treści postu, czy nie zdarzy się tak, że dostarczony do labu plik o rozdzielczości 240 ppi zostanie i tak przekonwertowany przez laboludka do 300 ppi? Inaczej mówiąc: czy jeśli zastrzegę w labie, że ma być 240 ppi, to rzeczywiście otrzymam odbitkę w takiej rozdzielczości, czy też lab automatycznie przekonwertuje do jakiejś swojej domyślnej rozdzielczości (np. 300 ppi)?

  2. #32

    Domyślnie Witam !

    Miałem takiego plug-in'a do PS-a "Geniune Fractals".Można było powiększać zdjątka ( różne opcje ) i efekt końcowy nie był taki zły. Robiłem kiedyś A3 ze starego OLYMPUSA C2500L o rozdz.2,5 MPx i całkiem nieżle to wyszło, może tym spróbuj.
    Link do Genuine - http://www.altamira-group.com/.
    Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

    ______________________________

    Piotr


    F90X | 35-70/2,8 | 80-200/2,8 | 300/4 | MF 80-200/4,5 | SUNPAK 5000AF
    stary Olek C2500L | już niedługo D70...

  3. #33

    Domyślnie

    To wniosek jest taki, że albo Alkohol zdemaskował fałszywych guru od PS
    albo trzeba zrobić test experymentalny, ale w takich warunkach dla których wg mnie
    skalowanie po kroku ma zastosowanie.

    Bierzemy zdjęcie 3-4 Mpix, powiększamy do formatu A4 obiema metodami i obserwujemy wyniki.. najlepiej na odbitce.

    Jeśli to nie wyjdzie, to osobiście napiszę do pana Kelby'ego
    Tomek
    <strike>D90</strike> | <strike>18-200</strike> | <strike>35/1.8</strike> | <strike>S 10-20</strike>

  4. #34

    Domyślnie

    Kilkoro tutaj juz to robilo na monitorze....Mysle ze wyniki mowia same za siebie.
    | N D200 | | 28-70/2.8 | | 70-200/2.8 VR| | SB-800 |

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •