Close

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 109

Wątek: Ile za ślub?

  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar szedar1
    Dołączył
    08 2007
    Miasto
    50° 56' N 21° 24' E
    Posty
    47

    Domyślnie Ile za ślub?

    Mam pytanko. Kolega fotograf robiś ślub ale jak zawsze bywa tak że czasami coś się nie sprawdzi i wyszło że ma 2 śluby o tej samej porze. Poprosił mnie bym mu zrobił ślub (tylko cały repotrarz ślubny). Moje pytanie brzmi ile powinienem za to skasować kasy?

  2. #2

    Domyślnie Odp: Ile za ślub?

    Zacznij od tego jakie masz doświadczenie, sprzęt..i może lepiej spytaj kolegi ile proponuje wziąśc za tą robotę
    E-3,ZD14-54,ZD40-150,S30,FL50,FL50R,FL36R + trochę gratów... i oczywiście F65

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar szedar1
    Dołączył
    08 2007
    Miasto
    50° 56' N 21° 24' E
    Posty
    47

    Domyślnie Odp: Ile za ślub?

    Sprzęt mam dobry bo by mnie o to nie prosił no i swój oczywiście. Doświadczenie narazie słabe. A zanim zapytam chcę wiedzieć mniej więcej ile można krzyknąć.

  4. #4

    Domyślnie Odp: Ile za ślub?

    Krzyknąć, to możesz dużo, powiem nawet, że możesz krzyczeć ile chcesz. Pytanie tylko, czy ci tyle da i czy mu roboty nie spartolisz?
    Jacek

  5. #5
    Oszczędny w słowach Awatar szedar1
    Dołączył
    08 2007
    Miasto
    50° 56' N 21° 24' E
    Posty
    47

    Domyślnie Odp: Ile za ślub?

    Już mu kiedyś robiłem komunie. A ile ty krzyknąbyś?

  6. #6

    Domyślnie Odp: Ile za ślub?

    a ile on bierze od mlodych, zebys nie krzyknal mu wiecej niz mlodzi mu dadza heh. swoja droga mlodzi beda chyba wkurzeni ze ich foto sie nie pojawi. Mysle ze nikt ci raczej nie powie ile mozesz wziasc bo ciezko tak poprostu napisac. Podaj mu kwote ktora w/g ciebie ocenia wartosc twojej pracy. co wchodzi w sklad tego reportazu ile godzin, czy oddajesz tylko jpgi czy sam siedzisz nad obrobka.
    emeryt

  7. #7

    Domyślnie Odp: Ile za ślub?

    jak to sailor zdaje się kiedyś wyliczył, branie za ślub mniej niż 1700 zł netto to nieporozumienie i miał świętą rację
    moja kapela
    d50 f60 28-80(ciemny) / 50-150 2.8 / 50 1.8 / sb800

  8. #8

    Domyślnie Odp: Ile za ślub?

    tyle weź ile tamten bierze, jak spartolisz to będąsię po nim wozić, że kogoś takiego polecił
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  9. #9

    Domyślnie Odp: Ile za ślub?

    Cytat Zamieszczone przez mimikm Zobacz posta
    jak to sailor zdaje się kiedyś wyliczył, branie za ślub mniej niż 1700 zł netto to nieporozumienie i miał świętą rację
    zakładając duże doświadczenie oraz umiejętności ale jeśli masz robić to pierwszy raz to lepiej niech młodzi o tym wiedzą bo to oni płacą

    wiesz to tak jak by ktoś się zapytał czy chcesz kupić samochód za 90 000 zeta, zakładając że masz taką kasę i chcesz samochód, no spoko mówisz tak (myśląc sobie że koleś przywiezie ci niezłego merola albo lexusa) a tu nagle pod domem stoi trabant!!!! - no przecież to też samochód!!

    może porównanie nie najlepsze ale chyba ilustruje to co chcę przekazać

  10. #10
    Oszczędny w słowach Awatar szedar1
    Dołączył
    08 2007
    Miasto
    50° 56' N 21° 24' E
    Posty
    47

    Domyślnie Odp: Ile za ślub?

    Zrozumcie to że ja całej pracy jemu nie zabieram tylko bedę pstykał i koniec. Resztą on się zajmuje bo ja go zastąpie. Więc nie moge wziąść tyle kasiory jakbym to sam robił cały ślub (czyli od deski do deski).
    Konkretnych odpowiedzi nie mogę uzyskać.
    ok pójdę waszym torem myślenia.
    Ktoś bierze za ślub 1700 i wypadło że ja będę robił tylko cały reportaż ślubny więc ile konkretnie pytam moge wziąść.
    Chcę wiedzieć ile żeby nie wyjść za głupola upierając się że wiecej lub żeby nie wyjść okantowany że zamało wziołem. Czy jest ktoś kto odpowie konkretnie na moje pytanie?

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •