Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: Marumi vs B+W

  1. #1

    Domyślnie Marumi vs B+W

    Witam mam pytanie, który filierek wybrać Marumi CPL-WPC 480zł w RaysFoto czy może ten B+W MRC SLIM aukcja> http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=100640886 .Marumi na 58mm mam i używam jestem zadowolona teraz potrzebuję kupić 82mm.Różnica w cenie to tylko 19zł, więc jeśli ten B+W jest lepszy to bym się na niego zdecydowała z góry dziękuję za podpowiedz
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Roznicy optycznej nie zauwazysz. Marumi ma gwint zewnetrzny co sie czasem przydaje, z tego co pamietam to B+W nie ma.

  3. #3
    Zbanowany
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Pogranicze
    Posty
    1 402

    Domyślnie

    Antonina

    To ma być do tej sigmy 20-40 podpiętej do D70?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vadim
    Antonina

    To ma być do tej sigmy 20-40 podpiętej do D70?
    Tak

  5. #5

    Domyślnie

    różnicy nie zauważysz, a B+W slim to brak przedniego gwintu i konieczność korzystania ze specjalnego dekielka...z marumi WPC nie ma problemu...
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  6. #6
    Zbanowany
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Pogranicze
    Posty
    1 402

    Domyślnie

    Antonina

    To rzeczywiście powinieneś mieć w wersję slim. Dla takiej średnicy nie więcej jak 5mm. Ten B+W jest lepszy od marumi, ale Ty podałeś konkretną ofertę sprzedaży. Pytanie, czy to jest nowy filtr, jak nie nowy, to w jakim jest stanie i czy do niego jest w komplecie specjalny dekielek? Ta wersja B+W pozbawiona jest przedniego gwintu i nie będziesz mógł założyć orginalnego dekielka od tej sigmy. Pytam więc, czy jest w komplecie, bo B+W zawsze dodaje do swoich slimów dekielek. I czy Ty znasz tego sprzedawcę?

    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Jeśli optycznie się nie różnią wezmę Marumi 19zł będzie do dekielka na smyczy link do dekla na smyczy dla roztargnionych ciągle coś gubiących > http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=101274560 bo już drugi zgubiłam
    Pozdrawiam

    [ Dodano: Pon 08 Maj, 2006 ]
    VADIM
    Filterek chyba jest nowy ale da pewności zaraz wyślę pytanie i zapytam

  8. #8
    Zbanowany
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Pogranicze
    Posty
    1 402

    Domyślnie

    ALF

    Korzystając z okazji zapytam, jaką szerokość ma ten slim marumi z gwintem?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vadim
    ALF

    Korzystając z okazji zapytam, jaką szerokość ma ten slim marumi z gwintem?
    Ten mój na 58mm bez gwintu, który wkręca się do obiektywu ma 5mm i około dwa mm gwint, ale dokładnie nie zmierzę, bo kiedyś wkręciłam taką osłonę przeciwsłoneczną gumową i tak została nie można jej odkręcić

  10. #10
    Zbanowany
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Pogranicze
    Posty
    1 402

    Domyślnie

    Antonina

    Jeśli to w sumie ma 7 mm i to jest slim, to ja Cię gorąco zachęcam do kupna B+W MRC F-PRO. Też ma 7mm i gwint z przodu. A z tą osłoną to bardzo ciekawe. Jak to nie można jej odkręcić?

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •