Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Wątek: Marumi vs B+W

  1. #11

    Domyślnie

    Na zdjęciu pokazałam ten fragment filtra nie ma jak złapać, aby odkręcić osłonkę wygląda jakby się zapiekła a ta część z ząbkami się kręci niezależnie od tej, w którą jest wkręcona osłona

  2. #12

    Domyślnie

    Delikatnie popukaj z boku w filtr (po calym obwodzie), potem delikatnie sprobuj odkrecac, nie na sile. Powinno sie udac.

  3. #13

    Domyślnie

    Jesli tylko ten filtr jest nowy to bierz B+W i o nic wiecej nie pytaj. B+W oprocz znakomitej jakosci optycznej da Ci wykonanie na najwyzszym poziomie. Marumi jak to Marumi - sredniak na rynku filtrow.

    Jeszcze jedna wazna sprawa - jak przyjdzie taki moment ze bedziesz chcial sprzedac ten filtr to zobaczysz jak duzo stracisz na Marumi... z B+W stracisz duuuzo mniej. Mysle, ze to jest tez bardzo wazny aspekt, o ktorym jakos sie nie wspomina a jednak filtr na 82mm to duzo kasy.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  4. #14
    Zbanowany
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Pogranicze
    Posty
    1 402

    Domyślnie

    Antonina

    W imadło trzeba...

  5. #15

    Domyślnie

    jak radzi gall...delikatnie popukać, a później bardzo delikatny uchwyt i delikatny ruch odkręcający...jak nie pójdzie, to nie kombinuj tylko chwyć kawałek dalej i następna próba, aż do skutku...

    a co do B+W to zakleszcze mi się wcale nie rzadziej niż marumi, więc nie gadajcie, że to ideał baaa...nawet mosiężny helipan się zakleszcza
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  6. #16
    Zbanowany
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Pogranicze
    Posty
    1 402

    Domyślnie

    ALF

    Napisałeś "...nawet mosiężny helipan...". Oprawki B+W też są mosiężne.

  7. #17

    Domyślnie

    A co powiecie na uzywanego polara (bez rys i jakichkolwiek sladow) Heliopan 67mm SH-PMC? Ile warto dac?
    D800, D750 i Z6 + Tokina 17-35/4, Z50/1.8, Tamron 28-75/2.8, Nikkor 85/1.8, Samyang 135/2.0, Tamron 70-210/4, SB900, Godox 685 i 350 i zawsze za malo czasu...

  8. #18

    Domyślnie

    filtr bez rys i sladow mozna pod wzgledem uzytkowym traktowac jak nowke. za heliopana spokojnie mozna dac 350-400zl
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  9. #19

    Domyślnie

    Juz aukcja zakonczona, kupilem za 140zl
    D800, D750 i Z6 + Tokina 17-35/4, Z50/1.8, Tamron 28-75/2.8, Nikkor 85/1.8, Samyang 135/2.0, Tamron 70-210/4, SB900, Godox 685 i 350 i zawsze za malo czasu...

  10. #20

    Domyślnie

    ALF,
    Ty to musisz dostawać jakieś "gratisy" od Rays......

    [ Dodano: Pon 08 Maj, 2006 ]
    Miałem UV B+W(sprzedałem bo mi średnica nie pasowała...), mam Marumi...
    To chyba coś na ten temat mogę powiedzieć?
    Oprawki są genialnie lepsze w b+w twarde i dobrze się zakręcają. W marumi jakieś takie lekkie i cały cholerny czas mam problem z odkręcaniem...!!!!! grrrr Ale skoro marumi to jakieś zwykłe lekkie aluminium a b+w mosiądz to chyba o czymś świadczy?
    Poza tym same szkło no kuźwa chyba ktoś chory na mózg powiedział że marumi czyści się łatwiej od b+w. Pamiętam że na bw wystarczyło wręcz „splunąć” bo czyściło się pięknie i nic do jasnej ciasnej do niego nie lazło. Marumi? Czyści się spoko nie jest źle ale lezie do tego filtra pył jak jasna… cały czas usmarkane mam te Marumi. Zresztą wystarczy spojrzeć na szkło w obydwu filtrach by zrozumieć.

    Jakaś paranoja ALF ględzi o tym marumi cały czas że aż ludzie pomyśleli ze to jakiś cud świata…
    A to ani wcale aż tak dużo tańsze…
    Jak marumi to volkswagen to b+w to BMW. Toż ludzie skoro BW to klasa „heliopana” to co to porównywać…
    Zresztą ehhh dyskutować tyle o głupich filtrach…
    Pozdrawiam Marcin
    "Zdjęcie można zrobić wszystkim, tylko po co się męczyć skoro jest Nikon "
    "Oby piękno miało moc wzbudzania dobra..."

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •