Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 52
  1. #1

    Domyślnie Czy warto kupić skaner ?????

    Witajcie.
    Od niedawna nurtuje mnie pytanie : czy warto kupić tani skaner do kliszy, np coś takiego http://www.dragoncomp.pl/szczegoly/7...cfilm_7200_usb , czy lepiej znaleźć dobry profesjonalny punkt, gdzie zeskanują za mnie np na czymś tej klasy http://www.sklepfotograficzny.pl/skanery/LS-9000-ED/.
    Czekam na wasze opinie.
    Kuba.

  2. #2
    Gaduła Awatar wlopis
    Dołączył
    07 2006
    Miasto
    Swarzędz koło Poznania
    Posty
    1 198

    Domyślnie Odp: Czy warto kupić skaner ?????

    Porównujesz świetny skaner LS 9000 ED dedykowany do 120-tek, ze słabym ( moim zdaniem ) OpticFilm 7200, przeznaczonym wyłącznie do skanowa 35 -tek. Zaleta tego drugiego jest jedynie oprogramowanie SilverFast przeznaczone do usuwania drobnych uszkodzeń skanowanego obrazu. Nie wierzę w te 7200 dpi, również niski parametr gęstości optycznej D ok. 3,3.
    Czy kupić OpticFilm 7200, czy zlecić skanowanie, to zależy ile masz negatywów czy slajdów do zdygitalizowania.
    Ponadto skanowanie własnych zbiorów pochłania dużo czasu, włąśnie przez tą operację przechodzę, trwa to juz trzy lata ale lubię to.
    Gdybym dzisiaj wybierał skaner dla siebie, wybrałbym Nikon LS 50 ED, ale mam naprawdę spory zbiór negatywów i slajdów.
    Ostatnio edytowane przez wlopis ; 24-06-2008 o 12:55
    SLR/FX/DX/ N/24/35/50/85/SB800/SB600/NX2

  3. #3

    Domyślnie Odp: Czy warto kupić skaner ?????

    Lepsze to drugie rozwiązanie, chyba, że masz bardzo dużo do skanowania, ale i tak ten tani skaner nie zapewni Ci zadowalających wyników.
    Natomiast powinno Cię zadowolić coś takiego, o ile nie potrzebujesz skanować średniego formatu:
    http://www.sklepfotograficzny.pl/skanery/LS-50-ED/
    Jacek, pozdrawiam!
    D700+To16-28/2.8+T28-75/2.8+N80-200/2.8DED+N50/1.8+SB800


  4. #4

    Domyślnie Odp: Czy warto kupić skaner ?????

    Nie chciałem porównywać broń Boże tych dwuch urządzeń. Wiem ( a raczej przypuszczam) że jest między nimi przepaść. Chodziło mi raczej o zasadę, czy lepiej kupić coś tańszego, czy zlecić profesjonalistom na profesjonalny sprzęt. Mam oczywiście na myśli fotografię amatorską, hobbystyczną, nieprofesjonalną.
    Robiąc powiedzmy 4 rolki miesięcznie po 20 PLN/szt w skali roku robi się 1000PLN. Z tąd moje rozważania.

  5. #5

    Domyślnie Odp: Czy warto kupić skaner ?????

    Jeśli kupować skaner do małego obrazka, to Coolscana. 9000ED jest drogi, bo to skaner średnioformatowy, w małym obrazku jego odpowiednikiem jest 5000ED. VED/50ED oraz 4000ED osiągają tą samą rozdzielczość co 5000/9000ED, mają tylko nieco gorszą dynamikę.

  6. #6
    Gaduła Awatar wlopis
    Dołączył
    07 2006
    Miasto
    Swarzędz koło Poznania
    Posty
    1 198

    Domyślnie Odp: Czy warto kupić skaner ?????

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Jeśli kupować skaner do małego obrazka, to Coolscana. 9000ED jest drogi, bo to skaner średnioformatowy, w małym obrazku jego odpowiednikiem jest 5000ED. VED/50ED oraz 4000ED osiągają tą samą rozdzielczość co 5000/9000ED, mają tylko nieco gorszą dynamikę.
    ...a dlaczego nie Coolscana Ls50 ED ?
    SLR/FX/DX/ N/24/35/50/85/SB800/SB600/NX2

  7. #7

    Domyślnie Odp: Czy warto kupić skaner ?????

    Cytat Zamieszczone przez wlopis Zobacz posta
    ...a dlaczego nie Coolscana Ls50 ED ?
    Hmmm - napisałem ogólnie: Coolscana. Oczywiście, z powodzeniem można kupić VED, 50ED i 4000ED. Te skanery to pod względem jakości praktycznie to samo. Odrobinę lepszy jest 5000ED, oraz jego średnioformatowy odpowiednik - 9000ED.

  8. #8
    Gaduła Awatar wlopis
    Dołączył
    07 2006
    Miasto
    Swarzędz koło Poznania
    Posty
    1 198

    Domyślnie Odp: Czy warto kupić skaner ?????

    ok, rozumiem, zbyt szybko przeczytałem Twoją pierwszą wypowiedź
    SLR/FX/DX/ N/24/35/50/85/SB800/SB600/NX2

  9. #9

    Domyślnie Odp: Czy warto kupić skaner ?????

    Powiedz proszę Czornyj, gdzie w Krakowie można dobrze zeskanować (również slajdy) tak żeby skóry nie zdarli.
    Pytam, ponieważ widzę że nie ma co kupować taniego skanera, a na wydatek rzędu 9000 PLN mnie nie stać.

  10. #10

    Domyślnie Odp: Czy warto kupić skaner ?????

    Cytat Zamieszczone przez kwacek Zobacz posta
    Powiedz proszę Czornyj, gdzie w Krakowie można dobrze zeskanować (również slajdy) tak żeby skóry nie zdarli.
    Pytam, ponieważ widzę że nie ma co kupować taniego skanera, a na wydatek rzędu 9000 PLN mnie nie stać.
    Nie mam zielonego pojęcia, bo mam swoje własne 9000ED.

    Co do wydatku - 9000 to lekka przesada, nowe LS-V/50ED kosztuje 2000PLN z hakiem.

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •