Close

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 61 do 69 z 69
  1. #61

    Domyślnie

    TO tak samo jak rozwazac."Jak sie czujesz gdy kupiles D7-0 za poand 6 tysiecy a inni za mniej niz 5."NO wez sie niewscieknij.
    | N D200 | | 28-70/2.8 | | 70-200/2.8 VR| | SB-800 |

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adik
    TO tak samo jak rozwazac."Jak sie czujesz gdy kupiles D7-0 za poand 6 tysiecy a inni za mniej niz 5."NO wez sie niewscieknij.
    A jednak jest pewna różnica. Cena D70, jak i innych aparatów spada stopniowo. Ja kupiłem za 6000, a teraz bym kupił za 4000, ale od tego czasu minęło 6 miesięcy, przez które pstrykałem zdjęcia, czegoś się nauczyłem, itp - krótko mówiąc, nie mogę powiedzieć że te 2000 straciłem. Wściekłbym się natomiast, gdybym kupił za 6000, a po tygodniu cena by spadła do 4000. Nie mówiąc już jak bym był wściekły, gdybym stracił połowę wartości i to w dodatku jaką połowę - 6000. Dlatego z punktu widzenia długofalowego marketingu to nie był chyba dobry ruch ze strony Nikona. Jak D2H kiepsko się sprzedawał, trzeba było obniżyć cenę o 10,15, max 20 %, a taką obniżkę zrobić jak już na rynku będzie następca. No i nie rozumiem sensu kończenia produkcji modelu dla którego nie ma jeszcze następcy na rynku.

  3. #63

    Domyślnie

    Za różnicę w cenie pomiędzy tą jaką zapłaciłem (w wakacje) a tą jaka jestez mógłbym kupić D70 z kitem
    Pzdr
    lenek

  4. #64

    Domyślnie

    Alez na rynku jest juz nastepca, no moze nie doslownie. Do tej pory zarzucano Nikonowi ze nie ma przejscia miedzy D70 i D100 (porownywalne) a wyzsza polka. Teraz kiedy sie pojawia, narzekamy ze to nietakt ze strony Nikona. Oczywiscie za chwile znowu jej nie bedzie bo to wyprzedaz, ale w koncu Nikon planuje przeniesienie srodka o jedna pozycje w gore (nowa konstrukcja). Ja juz wiem ze nie wydam na D2H nawet zlotowki bo mi ta puszka nie jest potrzebna do tego co robie. Jesli jednak Nikon zadysponuje w modelu zastepujacym D100 cos co mnie przekona w wiekszym stopniu, na pewno odejde od D70. Jednak jesli okaze sie ze bedzie to jedynie 12 mpix, zastanowie sie nad tym

  5. #65

    Domyślnie

    Ale skoro to wyprzedaż, to chyba nie można tego modelu traktować jako coś pomiedzy D70 i D100 a wyższą półką. Gdyby D2H był dalej produkowany i sprzedawany za 7000,8000 to był by rzeczywiście tym "pośrednim" modelem.
    Czy tym następcą jest D2X? Z tego co ostatnio pisał Radek, wynika że kosztuje 17000 - D2H widziałem za 12500, więc ten następca jest chyba jednak o półkę wyżej, przynajmniej cenowo. A samo wprowadzenie modelu pośredniego,poprzez zmiejszenie o połowę ceny modelu z półki wyżej, moim zdaniem może zaszkodzić wizerunkowi firmy. Jeśli natomiast chodzi o sam sprzecik, to gdybym teraz kupował aparat, w ogóle bym się nie zastanawiał - tyklo D2H. Moje narzekania dotyczą tylko marketingowych skutków tej redukcji cen, a marketingu można nie lubić, można na niego narzekać, ale jednak dobrze prowadzony daje firmie pieniądze, między innymi na rozwój nowych modeli, na czym mi, jako kilentowi tej firmy najbardziej zależy.

  6. #66

    Domyślnie

    Cos za malo uwaznie przeczytales moj post Tarde Napisalem ze z uwagi na cene, ze stal sie polka przejsciowa i tak jest. Dopisalem tam ze na chwile. Nikon znacznie spokojniej wprowadza nowosci i czekamy juz jakis czas na nowe aparaty zapelniajace nisze. Ot co.

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez admin
    Cos za malo uwaznie przeczytales moj post Tarde
    Zapewniam Ciebie Piotrze, że przeczytałem bardzo uważnie, może niezbyt jasno napisałem o co mi chodzi A mianowicie o to, że rzeczywiście teraz D2H jest półką przejściową, ale ta półka przejściowa została osiągnięta tylko dzięki obniżeniu jego ceny, a nie przez wprowadzenie nowego modelu, więc trochę sztucznie. W dodatku jego następcy jeszcze nie ma w sprzedaży (albo, wierząc RE, dopiero co się pojawił i jest trudno dostępny), wiec na obecną chwilę i tak jest najlepszym modelem w sprzedaży - czyli nawet trudno mówić o półce przejściowej, bo nic lepszego (z wyższej półki) ze stajni Nikona obecnie kupić nie można (oby to trwało jak najkrócej), a jak już będzie można, to pewnie zniknie ze sprzedaży D2H i wraz z nim półka przejściowa.
    W dodatku Nikon, moim zdaniem, wprowadził trochę zamieszania na rynku. Obecnie w podobnej cenie jest D100 i D2H - nie wiem dokładnie jaka różnica, ale chyba niewielka, natomiast różnica funkcjonalna chyba spora. O 30 % taniej jest D70, który podobno jest lepszy od D100. Dla mnie jest to spory chaos, niestety. Niech Nikon wprowadza nowe modele spokojnie, nie mam nic przeciwko. Wcale nie uważam, że powinni wprowadzać po 5 nowych lustrzanek na rok . Natomiast to co robią w tej chwili wygląda bardziej na nieuporządkowane i niekonsekwentne działanie. Przynajmniej jak dla mnie - mam nadzieję, że tylko ja tak myśle i że tak naprawdę wiedzą co robią i mają rację, a Nikon nic nie straci w oczach uzytkowników, bo "zabawki" mają naprawdę fajne Ot co.

  8. #68

    Domyślnie

    Dyskutujac w tym nurcie bardzo powaznie sie zastanawiam czy Nikon dalej produkuje D100. Byc moze wcale tak nie jest, a to co wciaz jest na rynku to sprzedaz z magazynow... Dywaguje. D2H po wyjsciu D2X nie mialby szans na sprzedaz na swiecie, w cenie za ktora byl dotad sprzedawany. Roznica dla kupujacych zainteresowanych takim aparatem na poziomie 5000,- jest niemal zadna (D2h vs D2x, oczywiscie nie biore pod uwage rodzimego rynku). Nie dziwi mnie wiec ten ruch marketingowy, choc szokuje % przeceny. Jest jednak niemal pewne ze Nikon przeliczyl bardzo dokladnie ile sztuk zalega na polkach i uznal ze dla 87 sztuk nie warto sie babrac w mniejszy upust

    O nowych modelach nie dywaguje, nie ma sensu. Dokad nie ma komentarza producenta, szkoda gadac

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez admin
    Dyskutujac w tym nurcie bardzo powaznie sie zastanawiam czy Nikon dalej produkuje D100.
    Ja również się nad tym zastanawiałem i sądzę, że nie miałoby to większego sensu.
    Cytat Zamieszczone przez admin
    D2H po wyjsciu D2X nie mialby szans na sprzedaz na swiecie, w cenie za ktora byl dotad sprzedawany. Roznica dla kupujacych zainteresowanych takim aparatem na poziomie 5000,- jest niemal zadna (D2h vs D2x, oczywiscie nie biore pod uwage rodzimego rynku)
    Przy różnicy 5000 pewnie rzeczywiście nie miałby szans, ale przy cenie powiedzmy w granicach 8000-9000? Byłoby to mniej więcej połowę ceny D2X i rzeczywiście mógłby być półką pośrednią.
    Cytat Zamieszczone przez admin
    Jest jednak niemal pewne ze Nikon przeliczyl bardzo dokladnie ile sztuk zalega na polkach i uznal ze dla 87 sztuk nie warto sie babrac w mniejszy upust
    I ja tak myślę . Jak napisałem wcześniej, mam nadzieję, że wiedzą co robią.
    Cytat Zamieszczone przez admin
    O nowych modelach nie dywaguje, nie ma sensu. Dokad nie ma komentarza producenta, szkoda gadac
    I słusznie - pogadamy na wiosnę

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •