Close

Strona 25 z 25 PierwszyPierwszy ... 15232425
Pokaż wyniki od 241 do 246 z 246
  1. #241
    bombel
    Gość

    Domyślnie Odp: Pytanie do przeciwników obróbki (choć nie tylko)

    OK, myślę, że zostawię tą dyskusję, którą notabene chyba rozpętałem - bo wkracza na taki poziom abstrakcji, że wszelka dalsza rozmowa staje się już nadzwyczaj trudna.

    Białe kartki, coraz bardziej przerysowane przykłady, wydumane teorie, Witch plotąca głupstwa, rzucane tytuły książek (im mądrzejsza, tym lepiej), i tak dalej, i tak dalej...





    A ja cały czas mam pretensje do najprostszych odzywek pod niektórymi zdjęciami. Mam pretensje nie do akademickich dyskusji o wysokim stopniu uogólnień i budowanych na tą okazję dziwnych teorii. Przykład?

    Zdjęcie początkującego. Klasyka - za jasne niebo, za ciemna podłoga, czyli ogólna kupa.

    user1: to trzeba poprawić.
    Autor: ale ja nie lubię zmieniać rzeczywistości, tam naprawdę tak było.
    user2: ale nawet tego nie obrobiłeś.
    Autor: obróbka jest zaprzeczeniem fotografii.

    No i czy nie opadają Wam ręce w takich wypadkach?

  2. #242

    Domyślnie Odp: Pytanie do przeciwników obróbki (choć nie tylko)

    Cytat Zamieszczone przez bombel Zobacz posta
    Przykład?

    Zdjęcie początkującego. Klasyka - za jasne niebo, za ciemna podłoga, czyli ogólna kupa.

    user1: to trzeba poprawić.
    Autor: ale ja nie lubię zmieniać rzeczywistości, tam naprawdę tak było.
    user2: ale nawet tego nie obrobiłeś.
    Autor: obróbka jest zaprzeczeniem fotografii.

    No i czy nie opadają Wam ręce w takich wypadkach?
    A po co w ogóle przejmować się takimi duperelami...?

    Kwestie dotyczące "moralności" PSa albo mają sięgnąć troszkę wyższego poziomu - albo w ogóle nie ma sobie co zaprzątać tym głowy... IMHO
    "Często kończy się na formie, nic z tego nie wynika. Po tym jak Marcel Duchamp ogłosił, że pisuar ustawiony na środku jest dziełem sztuki - artystą może być każdy..." - R. Opałka

  3. #243

    Domyślnie Odp: Pytanie do przeciwników obróbki (choć nie tylko)

    Cytat Zamieszczone przez bombel Zobacz posta
    OK, myślę, że zostawię tą dyskusję, którą notabene chyba rozpętałem - bo wkracza na taki poziom abstrakcji, że wszelka dalsza rozmowa staje się już nadzwyczaj trudna.

    Białe kartki, coraz bardziej przerysowane przykłady, wydumane teorie, Witch plotąca głupstwa, rzucane tytuły książek (im mądrzejsza, tym lepiej), i tak dalej, i tak dalej..
    A no tak, bo tylko Twoje zdanie w tym temacie się liczy. Ja plotę głupstwa, tylko dlatego, że mi się Twoje zdjęcia nie podobają. Jak ktoś inny napisze to samo, to już jest ok. Ale jestem kobietą, to można wyszydzić i upokorzyć. Zresztą powiem tak - skoro ja plotę głupstwa, to Ty tym bardziej. Pozdrawiam i życzę udanych zdjęć

  4. #244

    Domyślnie Odp: Pytanie do przeciwników obróbki (choć nie tylko)

    Cytat Zamieszczone przez bombel Zobacz posta
    OK, myślę, że zostawię tą dyskusję, którą notabene chyba rozpętałem - bo wkracza na taki poziom abstrakcji, że wszelka dalsza rozmowa staje się już nadzwyczaj trudna.

    Białe kartki, coraz bardziej przerysowane przykłady, wydumane teorie, Witch plotąca głupstwa, rzucane tytuły książek (im mądrzejsza, tym lepiej), i tak dalej, i tak dalej...
    tej części Twojgo postu nie będę komentował - musiałbym być bardzo złośliwy.

    Pozdrawiam - faktycznie czas zamknąć może wątek?
    "Często kończy się na formie, nic z tego nie wynika. Po tym jak Marcel Duchamp ogłosił, że pisuar ustawiony na środku jest dziełem sztuki - artystą może być każdy..." - R. Opałka

  5. #245

    Domyślnie Odp: Pytanie do przeciwników obróbki (choć nie tylko)

    Zadał pytanie Bombel w pierwszym poście:
    Cytat Zamieszczone przez bombel Zobacz posta
    Pytam, czy zauważacie jakieś oszustwo, czy obróbka na tym obrazku wprowadza coś, co Wy - ludzie obróbce niechętni nazywacie 'oszukiwaniem oglądającego'?
    "Często kończy się na formie, nic z tego nie wynika. Po tym jak Marcel Duchamp ogłosił, że pisuar ustawiony na środku jest dziełem sztuki - artystą może być każdy..." - R. Opałka

  6. #246

    Domyślnie Odp: Pytanie do przeciwników obróbki (choć nie tylko)

    dobra koniec bajek - zamykamy wątek (Bombel jak chcesz aby ktoś otworzył to napisz)

    Bombel poprosił tylko o możliwość odpisania na zarzuty, więc wklejam jego wypowiedź:


    @ eldritch - złośliwość nie była w Twoją stronę, a jeśli tak to odebrałeś - to wiesz, stanąłeś na linii ognia. Przepraszam, jeśli wziąłeś to osobiście (i robię to poważnie, bez przekąsu). Nie mam nic przeciwko Tobie, wierzaj mi, ale przeciwko takim dyskusjom coraz więcej.

    @ Witch - tak, rzeczywiście mam takie zdanie o Tobie - w dodatku wyłącznie dzięki Twoim wypowiedziom. Zarzucam Ci kłamstwo od jakiegoś czasu, ale nie pokazałaś tych zdjęć, które ponoć sprzedajesz. Nie znasz nawet podstaw pracy w ciemni. Nie znasz obróbki w stopniu najsłabszym (choć jałowo twierdzisz, że te na handel, to obrabiasz). Rok temu sama mówiłaś, że jesteś strasznie początkująca i dopiero się uczysz. Jak Ci wierzyć?

    Jakbyś wypowiadała się inaczej i nie konfabulowała tak śmiesznie - pewnie byłbym innego zdania. Nie mieszaj do tego płci - bo to jest seksizm. TO właśnie jest manipulacja!



    A akademicka dyskusja o imponderabiliach wyższego sortu mnie już nudzi. Fotografia cyfrowa jako malarskie widzenie świata gafików w spadku po negatywach przy możliwości zmiany białych kartek w kwitnące krajobrazy przez skropowanie, które jawi się oszukiwaniem widza wysoce specjalistyczną obróbką, widziane przez pryzmat książek Szanownych Autorów i Wikipedii w oparciu o różnice pomiędzy starym i nowym na przykładzie telewizji kolorowej i nie...

    Ale fajnie się zrobiło.
    szkoda, że to już nie to samo forum...

Strona 25 z 25 PierwszyPierwszy ... 15232425

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •