Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21

    Domyślnie

    no to dorzucam pare moich albumowo-sniezkowych

    [center:f5da3e4db3]
    1. łapanie ostatnich przeddeszczowych promieni słońca

    2. ładną mam kamizelkę? a nie daje przepałów?

    3. oglądanie makiety

    4. co to za magiczne kulki? a przepowiedzą przyszłość (pogodową) ?

    5. to UFO? nieeee... to my jesteśmy na UFO

    6. ja też chcę być na zdjęciu, ja tez!!!

    7. przestań juz robić te zdjęcia i złaź na dół...

    8. zapatrzony-zamyślony...

    9. dżefko


    [/center:f5da3e4db3]

    a kilka innych
    tutaj

  2. #22

    Domyślnie

    Mnie się wydaje, że Alf chciał ukryć swoją siedzibę, którą udało się sfocić Hesji w ubiegłym roku.
    A tak nawiasem mówiąc to ktoś wie co to za kula i po jakiego grzyba tam jest?
    just follow your dreams
    |D50|Nikkor 18-70/3.5-4.5|Nikkor VR 70-300/4.5-5.6|Soligor 100/3.5 macro|SB-800|

  3. #23

    Domyślnie

    Ta na siódemce u Piotra? Starczyło czytać mój komentarz do zdjęć :P. Heliograf. Służy do pomiaru usłonecznienia .
    Pojawiam się i znikam...

  4. #24

    Domyślnie

    Dzięki, ale dla mnie nie zawsze stożek do góry nogami w kuli to odbicie kapliczki.
    just follow your dreams
    |D50|Nikkor 18-70/3.5-4.5|Nikkor VR 70-300/4.5-5.6|Soligor 100/3.5 macro|SB-800|

  5. #25

    Domyślnie

    Ekstra się ogląda.

    Czy Oni przepowiadają pogodę z tej kuli którą widać na 7? :P
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  6. #26

    Domyślnie

    Wg Wikipedii:
    Heliograf – urządzenie służące do pomiaru usłonecznienia. Zasada działania opiera się wykorzystaniu efektu cieplnego lub fotochemicznego wywoływanego przez promieniowanie słoneczne. Heliograf Campbella-Stokesa składa się ze szklanej kuli pełniącej funkcję soczewki, która skupia promienie słoneczne na odpowiednio ukształtowanym pasku papieru (są one zróżnicowane w zależności od pory roku - najdłuższy i najniżej położony pasek letni, pasek średni wiosenno-jesienny i najwyżej wkładany oraz najkrótszy pasek zimowy). Promienie wypalają ślad, którego długość określa czas operowania Słońca z dokładnością do 10 min. Na podobnej zasadzie działają heliografy rejestrujące czas padania promieni słonecznych na papierze światłoczułym. Inne konstrukcje (do których nazwy heliograf już się nie stosuje) wykorzystują element światłoczuły albo termoczuły (np. DSU12 firmy Vaisala), wynik pomiaru zapisywany jest elektronicznie z dokładnością rzędu 1 sek.
    Pojawiam się i znikam...

  7. #27

    Domyślnie

    a na 6 Mila sie prawie wywalił, ale sierotka hihihi
    a ta kamizelka Gosi zawsze daje przepały... na moich fotach hahahahaha
    ciekawa seria, fajna wycieczka, szkoda ze mnie juz nie bylo, chociaz nie wiem czy bym wszedl... mialem buty na slickach
    boli mnie kolano czasem

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •