Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1
    pebees
    Gość

    Domyślnie Osłona LCD i akumulator do d50 :)

    Co do osłony - ktoś tego używa? Jak to się sprawuje? Jak to się mocuje (szczególnie od odło.. czy tylko wisi na wizjerze, że tak się wyrażę)?
    Co do akumulatora - czego NIE kupować i dlaczego? Oryginał jest dość drogi, podróbki są po 30-50 zł, nie oczekuję od nich tego samego co od oryginału, ale choć połowy Ponoć (tak tu przeczytałem gdzieś) niezłe są Premium Gold jakieś (czy to o to chodzi - link allegro ?). Nie ma z tym problemów jeśli chodzi o ładowanie oryginalną ładowarką?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja też się przyłączam do tematu oraz mam pytanie czy stosuje ktoś folie ochronne na monitor ?? Jeżeli tak to jakie lub od kogo kupione ??

    Z góry dzięki :P

  3. #3

    Domyślnie

    ja mam w olympusie folie Zorin, do d50 mam innej firmy. Sprawuje sie bdb
    [D50] [Tamron 28-75mm f2.8] [Nikkor 70-300G] [Sigma EF-500 DG ST]

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wign
    ja mam w olympusie folie Zorin, do d50 mam innej firmy. Sprawuje sie bdb
    Czy to są folie z klejem czy bez ?
    Po zdjęciu folii z monitora pozostaje jakiś ślad np. po kleju ?

  5. #5

    Domyślnie

    tego to nie wiem, na olympusie jest od 3lat i wszystko ok. Nigdy nie zdejmowalem...
    [D50] [Tamron 28-75mm f2.8] [Nikkor 70-300G] [Sigma EF-500 DG ST]

  6. #6

    Domyślnie

    pebees, kurcze muszę pisać ponownie (padł interenet i skasowało mi piękny tekst), wersja skrócona. Do mojego D50 zakupiłem folię firmy BILORA (niemiecka), to taki cały zestawik do wyczyszczenia LCD-eka + folie, 3 spore arkusiki. Wyjdzie z tego 8 użytków. Wg instrukcji 12 dla 2,5". Mają własny klej - bezpieczny dla monitorka. Uwaga kolorystyka i kontrast ulega istotnej zmianie, ja już przywykłem. Folia jest dość grubai nie jest idealnie przeźroczysta. Koszt 10 zł, zakup w Fotojockerze.
    Czy jest sens, dla mnie tak ciągle zasówam po zamkach i guzikach przy bluzach, no i mogę spokojnie kłaść lunetą w niebo.

    p.s. od grudnia mam pierwszą folijkę, reszta w szufladzie, osłony (te składane) wydają się niepraktyczne - nie znaczy to, że nie spełniające swojej roli w specyficznych warunkach
    NIKON Z6II | FTZ | N 50/1.4 G |N 14-30/4 S | N 24-70/4 S | SB-900 | SanDisk CFexpress 128 GB | Velbon ULTRA VOXi L + Triopo B-1

  7. #7
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    zotornik, no właśnie zastanawiałem się nad składaną osłoną, ale jakoś mnie to nie przekonuje, a jak mam wydać prawie 100 zł za kawałek plastiku.. Skąd wiesz, że klej jest bezpieczny dla monitorka, skoro masz pierwszą, nie zdjętą jeszcze folijkę ?

  8. #8

    Domyślnie

    pebees, bo sie mi w jednym rogu uparcie odklejała, ale se w końcu ładniuśko dociołem i tera sie nie odklejo. A podspodzikiem był monitorek całkiem zacny, gładziutki jak ... no wicie panocku (oglądałem Janosika i mi ta zostało, a poza tym wróciłem z nocnych zdjęć i muszę odreagować

    odnośnie akumulatorka, to mam Premium Gold z tej stronki
    http://www.eltec.alpha.pl/produkty.php?id=5
    trzyma równie dobrze jak oryginał, czy wytrzyma 1000 ładowań?, oby korpus tego doczekał
    NIKON Z6II | FTZ | N 50/1.4 G |N 14-30/4 S | N 24-70/4 S | SB-900 | SanDisk CFexpress 128 GB | Velbon ULTRA VOXi L + Triopo B-1

  9. #9

    Domyślnie

    Kupiłem takie aku z Allegro i będę testował, jak cos z tego wyjdzie to napiszę. Pozdrawiam. Marek
    Marek
    D800 + parę szkiełek.

  10. #10

    Domyślnie

    ja kupilem jakas folie na allegro za okolo 3zł. starczylo na lcd do d70 oraz do telefonu i zostalo jeszcze troche... do eksperymentu. Ten klej nie jest groźny. Można ściągnąć. Nie ma żadnych śladów kleju.

    po zrobionym eksperymencie z cyrklem pojecachnym bo lcd z nalozona folią, nie dostrzegłem porysowania lcd.

    Moim zdaniem nie oplaca sie wydawac 100zł za plastik ktory i tak przeszkadza.
    Nikon D70 / D200 / Nikkor 50mm / Peleng 8mm / Sb600 / MF /

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •