Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 55
  1. #1

    Domyślnie Nikony i deszcz -- rewelacja!

    Chcialem sie podzielic z Wami pewnym doswiadczeniem. Otoz dzisiejsza noc, wraz z kolega JohnnyB spedzilismy na imprezie plenerowej w swieckim Zamku pokrzyzackim. Odbywalo sie tam techno-party – Terminal Sound Factory. Fotografowalismy praktycznie non-stop przez 7 godzin w padajacym deszczu (i nie byla to jakas tam mrzawka, tylko regularny deszcz). Janusz walczyl D50tka z kitowym 18-55 i SB-600, a ja; D200 z 28-70 i SB-800. Aparatu w ogole nie oslanialem -- caly zestaw ociekal woda. I jedyne z czym mialem problem, to 2x zalany kontakt lampy ze stopka aparatu. Wystarczylo przetrzec stopke koncem rekawa, zalozyc ponownie lampe i dalej fotografowac. Januszowi zdarzylo sie to tylko raz, ale on czasami zakrywal swoj zestaw.
    Dziele sie tym z Wami, bo jestem bardzo zadowolony z tej ciezkiej proby. Wczesniej tylko raz fotografowalem w deszczu (jeszcze D70tka) i co prawda tez nie moglem na nic narzekac, ale jednak trwalo to raptem nascie minut, a nie 7 godzin.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  2. #2
    nin
    Gość

    Domyślnie

    o! dobrze wiedziec
    choc ja zazwyczaj staram sie chronic aparat przed deszczem
    widac moze nie potrzebnie

  3. #3

    Domyślnie

    Ja wczoraj przeżywałem to samo na Torze Poznań. Aczkolwiek profilaktycznie w wolnych chwilach chowałem aparat pod kurtkę. Wierzę w uszczelnienia w korpusie ale nie wierzę w dobrą szczelność przy bagnecie :> Tak czy siak nic się nie stało. Jedynie raz coś się stało, że zdjęcie nie chciało się zgrać na kartę. Pomogło wyłączenie aparatu i wyjęcie i włożenie karty.
    The hardest thing about being a photographer is, you have to take pictures.-Doug Bartlow
    Nikon D200 + N AF 50/1.8D + N AF-S DX 18-70/3.5-4.5G ED + N AF 80-200/2.8D ED + SB-800

  4. #4
    Gaduła Awatar cypherdid
    Dołączył
    04 2006
    Miasto
    bydgoszcz/gdańsk/warszawa
    Posty
    1 141

    Domyślnie

    no może nie niepotrzebnie..ja zawsze chronie moje d70 ale nie przesadnie...
    cyfraki są bardzo szczelnymi konstrukcjami...
    stig! fajnie że przetestowałeś szczelność najkona
    z canonem byś tak nie mógł dlatego canon wypuścił do sprzedarzy jakieś "szmatki" na rzep co mają chronić puche
    nikon widać nie musi
    instagram.com/darkroomnightlife

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cypherdid
    stig! fajnie że przetestowałeś szczelność najkona z canonem byś tak nie mógł
    W trakcie podszedl do nas koles pytajac jakie mam korpusy, bo chcial sprawdzic swoja lampe... Jego Canonierce cos sie stalo i przy stalym czasie 1/125 walila mu pelna moca.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  6. #6
    Gaduła Awatar cypherdid
    Dołączył
    04 2006
    Miasto
    bydgoszcz/gdańsk/warszawa
    Posty
    1 141

    Domyślnie

    Jego Canonierce cos sie stalo
    a może to go nauczy i zmieni system na nikona
    instagram.com/darkroomnightlife

  7. #7

    Domyślnie

    Ja wiedziałem że tak będzie
    Moje nikony wiele razy fotografowały na deszczu i nigdy mnie nie zawiodły. Wiadomo, że nie ma co przesadzać z zamaczaniem sprzętu, jednak jak wskazuje praktyka deszcz im nie straszny.
    Pozdrawiam słonecznie fotografujących w deszczu
    Jacek
    dwie różne puszki - "staruszki" kilka jasnych szkieł, błysk, torba i dobre chęci

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig
    Cytat Zamieszczone przez cypherdid
    stig! fajnie że przetestowałeś szczelność najkona z canonem byś tak nie mógł
    W trakcie podszedl do nas koles pytajac jakie mam korpusy, bo chcial sprawdzic swoja lampe... Jego Canonierce cos sie stalo i przy stalym czasie 1/125 walila mu pelna moca.

    czyzby male przepiecie ?
    Iconography fucks with me
    You look great in bloodstains

    D100/50mm1.8/85mm1.8/Lensbaby

  9. #9
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    body to body - a obiektywy?
    nie chlupocze woda między soczewkami?
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z
    body to body - a obiektywy?
    nie chlupocze woda między soczewkami?
    Nie... Wode wylewalem jedynie z "mydelniczki" Sabiny...
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •