Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2004
    Miasto
    A man, a city...
    Posty
    104

    Domyślnie Re: O Olympusie C-5060 słów kilka

    Cytat Zamieszczone przez Tr0n
    Tak więc szukanie kompakta zakończone [...]
    C5060, to jedyny (jak dotąd) kompakt, który spodobał mi się. Jako, że szukałem kompaktu dla koleżanki, udało mi sie wziąć do ręki z 20 różnych wynalazków. Niestety, żaden oprócz wzmiankowanego C5060, nie przypadł mi do gustu.

    Drugie "niestety" należy się Nikon'owi. Żaden z kompaktów nie leży dobrze w ręce. Podobnie Canon'y.
    Serdecznie pozdrawiam,
    Ayot

  2. #22
    absolon
    Gość

    Domyślnie

    Dziekuje Tr0n za odpowiedz.
    Kurcze niestety nie ułatwia mi to wyboru :/
    Bylem w zasadzie zdecydowany na Coolpixa 5400 ale teraz to juz sam nie wiem. W 5400 boje sie troche tego "AF przy słabyszm oswietleniu", ze sa problemy z łapaniem ostrosci...
    I jeszcze Ayot pisze ze 5060 najlepszy wg. niego kompakt z tego przedzialu cenowego....
    hmmm...

    aha znalazlem na tym forum post bez odpowiedzi a chodzilo o kwestie ""obóbki" plików z 5400
    Kod:
    Link został usunięty ze względu na jego niekompatybilność z nową wersją forum.
    czy ktos z uzytkowników 5400 moglby to zweryfikować?

    dzieki

  3. #23

    Domyślnie

    Absolon ja też chciałem kupić Nikona 5400, ale jednak zdecydowałem się na C-5060 i był to lepszy wybór. Jest zdecydwanie bardziej funkcjonalny, lepiej sie go trzyma i jest szybszy.
    pozdrawiam Sebastian

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez absolon
    Dziekuje Tr0n za odpowiedz.
    aha znalazlem na tym forum post bez odpowiedzi a chodzilo o kwestie ""obóbki" plików z 5400
    Kod:
    Link został usunięty ze względu na jego niekompatybilność z nową wersją forum.
    czy ktos z uzytkowników 5400 moglby to zweryfikować?

    dzieki
    Nikon 5400 to jak prawdziwy Nikon - dziwne pomysly, tu i owdzie niedopracowany, kaprysny i wkurzajacy, ale robiacy dobre zdjecia.
    Co do obrobki, niestety NC nadal robi to, co napisalem w tamtym poscie. Uzywam szopaCS bo raz, ze szybszy (w tym wypadku), dwa - w NC sa brzydsze NEFy niz w CS (rowniez w wypadku N5400) - zwlaszcza na zaszumionych fotkach, gdzie w NC wychodzi taka kasza, ze jej sie nijak nie daje odfiltrowac.

  5. #25

    Domyślnie 5060

    Widzę Tron, że podjęliśmy ten sam wybór, ale zapewne z zupełnie innych przyczyn.

    Ja byłem do bólu pragmatyczny.

    1. Kupiłem go jako prezent dla żony.... bo teraz jak się zbliży na 1 m do mojego sprzętu to usłyszy... "masz swój i proszę z daleka od mojego"... Wiem, że jestem świnia.

    2. Jak się zorientowałem ile kosztuje obudowa do zdjęć podwodnych do D70 (ok. 6000 Pln) to doszedłem do wniosku, że opłaca się pokusić o 2 aparat. I zestaw do zdjęć podwodnych wyjdzie za połowę tej kwoty. Jeśli coś się wydarzy i stracę go pod wodą to nie będzie to takim ciosem jak utopić D70.

    3. Właściwie oferta Olympusa , w zakresie szczelnych skorup do zdjęć podwodnych dla kompaktów, nie ma sobie równych a i nad wodą z rzadka widzę u nurkujących kolegów aparat inny niż Olympus. Zwracałem uwagę, aby aparat obsługiwał karty CF. Wizja dwóch aparatów z niekompatybilnymi systemami obsługiwanych nośników danych nie zachwycała mnie. A 5060 to bodaj obecnie jedyny Olek (w swojej klasie), który współpracuje również z CFami

    Z pierwszych kilku dni zabawy Olkiem pojawiły się u mnie następujące refleksje:

    1. Nauczyłem się odnajdywania 90% funkcji menu po 30 minutach właściwie bez otwierania instrukcj.

    2. Podobnie jak Tron straciłem wszystkie indywidualne ustawienia przy wyłączeniu aparatu przez bezsensowne ustawienie domyślne.

    3. Jakość zdjęć nie była dla mnie zaskoczeniem, bo przed zakupem przeczytałem w sieci wiele bardzo pozytywnych opinii – również fachowców. Tron ma rację, że przekolorowuje. Ale myślę, że to już takie nasze Nikonowe zboczenie. Od kilku miesięcy, odkąd przyzwyczaiłem się do zapisywanej kolorystyki Nikona, zdjęcia z innych cyfrówek, które widziałem właściwie wszystkie wydawały mi się cukierkowe. To chyba jednak różnica w filozofii podejścia producentów do wierności odwzorowania kolorów. Nikon postawił na wierność odwzorowania a większość na wizualny kolorystyczny orgazm fotoamatorów. Właściwie, co za różnica skoro i w jedną i w drugą stronę w edytorach graficznych łatwo przesunąć fotki.

    4. Fajnie, że 5060, podobnie jak w niektórych profesjonalnych lustrzankach, może współpracować jednocześnie z 2 załadowanymi kartami 2 różnych systemów... zawsze to większa funkcjonalność.

    5. Na koniec ogromny minus za wizjer optyczny, który jest jedynie szklanym oczkiem z zaznaczonym obszarem centralnym. Dobrze, że jest, ale szkoda, że właściwie w niezmienionej formie od czasów konstrukcji kompaktów tradycyjnych z połowy lat 90-tych. Mam takiego Olka do dziś i daję słowo nawet diody są w identycznym ustawieniu i kolorach. Nie wiem, dlaczego ale oczekiwałem więcej. Choć ja w odróżnieniu od wielu moich szanownych, ortodoksyjnych koleżanek i kolegów nie mam alergii na robienie fotek z monitora LCD. W niektórych nawet przypadkach jest to moim zdaniem bardzo wygodna opcja. Mam nadzieję, że za to bluźnierstwo nie spalicie mnie.

    6.AF nie udało mi się jak dotąd złapać na ewidentnym błędzie.

    Co do innych kompaktów.... to kolegom z pracy przywiozłem kilka K. Minolta A1 i jedną A2. Przy okazji trochę się pobawiłem tymi aparatem i byłem pod wrażeniem. Na pewno to konstrukcje pod wieloma względami bliższe naszym D70 niż Olkowi 5060 i to za niewiele większe pieniądze. Zapewne gdyby nie wyższy koszt obudów do zdjęć podwodnych i manualny zoom, który akurat pod wodą jest mało funkcjonalny, to zapewne zdecydowałbym się na A1.

    Ale się rozpisałem... pozdrawiam
    Kriss
    D70, szkiełka Nikkor 18-70mm i 50mm
    Eos 30, szkiełka Canon 28-105mm i 80-300mm

  6. #26
    absolon
    Gość

    Domyślnie

    Z tego miejsca raz jeszcze podziekuje wszystkim wrocławianom ... tak sie złozyło ze wszyscy z Wrocławia
    Bardzo cenie sobie Wasze opinie tym bardziej ze sami uzywacie duzo bardziej zaawansowanego sprzetu, z zupelnie innej pólki, jak rowniez czytajac wasze posty na forum i ogladajac zdjecia widac ze sie znacie . Dla mnie jako kompletnego amatora (ale z ambicjami robiacego obecnie zdjecia kompaktowym Canonem, którego najstarsi górale juz nie pamietaja aparat typu 5060 czy 5400 jest kolejnym krokiem na przód (tak mi sie przynajmniej wydaje) i na chwile obecna tez opcja "max" pod wzgledem finansowym.
    Dzieki Waszym sugestiom moj wybór bedzie bardziej swiadomy.

    pozdrawiam

  7. #27

    Domyślnie

    Gdybys sie decydował na Olka C5060 to Hesja ma bardzo dobrą cenę - na Nikona 5400 zreszta też
    pozdrawiam Sebastian

  8. #28

    Domyślnie

    A tak przy okazji naszej umiłowanej wrocławskiej Prowincji i innego wątku TrOna o naszych zabawkach i łupieżczych zamiarach dresików, to można by częściej wybierać się na wspólne (zespołowe) focenie. I to nie na zasadzie tekstu na forum - kto ze mną, ale może na zasadzie bardziej bezpośredniego kontaktu telefonicznego. Każdego wrocławianina chcącego ustalić jakiś wspólny termin na wspólne poszukiwanie ciekawego ujęcia, który zapyta mnie na privie o telefon, dostanie go i zapewne będzie łatwiej się spotkać. Choćby przy PIWKU.
    A muszę zaznaczyć, że mam gabaryty z gatunku odstraszających zaczepialskich .

    Absolon, jakkolwiek skromność to niezwykle cenna cech i w całkowitym zaniku, to wierz mi, że chyba większość z tutejszych forumowiczów myślą o sobie jako o amatorach (mówię oczywiście za sobie). Im więcej czytamy i doświadczamy na polu fotografii tym widzimy większe morze do przepłynięcia...

    [ Dodano: Czw Sty 06, 2005 10:19 pm ]
    Mam nadzieję, że ADMIN nie posądzi mnie o separatyzm i enklawiarstwo
    Kriss
    D70, szkiełka Nikkor 18-70mm i 50mm
    Eos 30, szkiełka Canon 28-105mm i 80-300mm

  9. #29

    Domyślnie

    A ja mam N5400 ktorego nikt nie lubi, nie kupuje, nie docenia i nie chce - oprocz mnie.
    I ja go na nic nie zamienie... no moze na Dxxx ale to kiedys, bo narazie jestem pijany ze hej.
    A tak wogole pozdrawiam wroclawian - sam nim jestem.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •