Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: Serwer FTP

  1. #1

    Domyślnie Serwer FTP

    Witam,
    Zgodnie z obietnica od tej chwili stoi juz Tomajkowy serwer FTP na ktory prosze o wrzucanie zdjec z Pleneru.
    Kazdy z Was dostanie ode mnie w przeciagu 1h wiadomosc PW z danym do logowania i haslem (Jesli ktos nie dostanie to prosze o napisanie PW do mnie - przesle na pewno)
    Prosze rowniez o nie udostepnianie loginu i hasla osoba nie bedacym na plenerze (im pozostaje ogladanie zdjec na Forum)

    Przyjąłem pewna zasade, aby nie bylo "balaganu", gdyz zgrywanie zdjec troche trwa.
    1. Pliki wrzucamy do folderu ze swoim nickiem, np. ja mam folder deoc
    2. Gdy zgramy juz wszystkie zdjecia prosze o zmianie nazwy folderu na _ok, czyli np. deoc_ok Unikniemy dzieki temu sciagania plikow, ktore sa niedograne, czy przeoczenia jakiegos zdjecia.
    3. Format i nazwa... tu jest pewien klopot i nie wiem jak to rozegrac. Albo obrobione .jpg, albo surowe NEFy. Nazwa - najlepiej z nickiem osoby na zdjeciu (unikniemy sciagania wielu MB danych) ew. DSC_
    4. Na serwerze jest 250GB wolnego miejsca. A transfer danych 100/100MBit, wiec jesli ktos sie uprze to moze sciagac/wgrywac do woli wszystkie zdjecia.
    5. Serwer zostanie odlaczony za 2tyg., 19 czerwca (data ruchoma ). Mysle ze do tego czasu wszyscy "wymienimy" sie Swoimi fotkami.


    6. Wrzucanie i sciaganie plikow jest dziecinnie proste i dla nie wtajemniczonych ogranicza sie do otwarcia Internet Explorera i wpisania adresu podanego na PW - otworzy Wam sie okno w ktorym wpiszecie login i haslo, a nastepnie ujrzycie wszystkie foldery - utworzenie folderu i zgrywanie zdjec poprzez "przeciagniecie" ze swojego folderu do okna serwera FTP. Ew. prawy myszy Nowy.... Folder... i Kopiuj/wklej...
    Wszelkie szczegoly i problemy prosze kierowac do mnie....


    PW dostali:
    tomajk ; hesja ; wasia ; b202 ; kurczak ; Sl@wcio ; robren ; Nivelen ; vitter ; NikoBellic ; KaleidoStar ; Przemoon ; kronos28 ; wld ; Nemeth ; Esjot ; glisek ; admin ; david ; dwl ; Imago ; gajowy ; lechupe
    Prosze osoby, ktore pominalem o kontakt, ew. uzyskanie hasla i loginu os osob ww.


  2. #2

    Domyślnie Odp: Serwer FTP

    No więc jakie duże zdjęcia mają być? Tak jak pisał Sl@wcio 1600x1200?? czy takie jak zrobiliśmy? bo u mnie to waży 2,7 GB więc długo będzie szło.

  3. #3

    Domyślnie Odp: Serwer FTP

    To moze rzeczywiscie powrzucajmy je w .jpg ale nie wszystkie jakie zrobilismy tylko wybierzmy max. po 100 Co i tak jest b.duzo JPG srednio biech wazy 3MB to bedzie po 300MB bo nawet na słabym łączu da sie wyslac przez wieczor lub te kilka dni


  4. #4

    Domyślnie Odp: Serwer FTP

    Dokładnie, rozdzielczość taka jaką robilismy, do tego jpg i 100 najlepszych. Całkiem przyzwoicie. To wieczorem zaczynam kopejszon do katalogu

  5. #5
    Sławomir Szychowski Awatar Sl@wcio
    Dołączył
    12 2005
    Miasto
    Golczewo/Szczecin
    Posty
    2 054
    Wpisów
    6

    Domyślnie Odp: Serwer FTP

    Wysylam 63 pliki (50MB). Wszystko w jpg (jednak 1200x800pix). Gdyby ktoś znalazł siebie i chciałby NEF to proszę o kontakt.
    Pazdrawljaju Was.

  6. #6

    Domyślnie Odp: Serwer FTP

    Cytat Zamieszczone przez Sl@wcio Zobacz posta
    Wysylam 63 pliki (50MB). Wszystko w jpg (jednak 1200x800pix). Gdyby ktoś znalazł siebie i chciałby NEF to proszę o kontakt.
    Pazdrawljaju Was.
    Mnie tam i 1200x800 starczy. Na odbitkę do albumu jest ok, na "naszą-klasę" ok. czego na pamiątkę chcieć więcej :P
    Też takie chyba powysyłam. W razie czego mam wszystko na kompie i jak ktoś będzie potrzebował czegoś większego to da znać, co nie?

  7. #7

    Domyślnie Odp: Serwer FTP

    W sumie pewnie macie racje - niech bedzie max. 1600x1064 - latwiej sciagnac, a jak ktos bedzie bardzo chcial to NEFy na maila, ew. na FTP w folderze np. dla_deoca itp. Zreszta robta co chceta :P
    Sam dzis posiedze nad zdjeciami i kilka na pewno wrzuce (bo te ktore sa to tylko zwierzece )


  8. #8

    Domyślnie Odp: Serwer FTP

    Cytat Zamieszczone przez deoc Zobacz posta
    W sumie pewnie macie racje - niech bedzie max. 1600x1064 - latwiej sciagnac, a jak ktos bedzie bardzo chcial to NEFy na maila, ew. na FTP w folderze np. dla_deoca itp. Zreszta robta co chceta :P
    Sam dzis posiedze nad zdjeciami i kilka na pewno wrzuce (bo te ktore sa to tylko zwierzece )
    No ładnie, zwierzęta przy wodopoju aka plenerowicze przy wódce

  9. #9
    Sławomir Szychowski Awatar Sl@wcio
    Dołączył
    12 2005
    Miasto
    Golczewo/Szczecin
    Posty
    2 054
    Wpisów
    6

    Domyślnie Odp: Serwer FTP

    Tylko po wgraniu nie moge zmienic nazwy katalogu. Bo juz wsio poszlo.

  10. #10

    Domyślnie Odp: Serwer FTP

    zaraz to poprawie, tylko odwioze Kasie na impreze :P


Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •