Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Profile D2X

  1. #1

    Domyślnie Profile D2X

    Czy ktoś ma może profile D2x ale nie w takim formacie jak na stronie Nikona - NOP tylko jako NTC tak aby można je było użyć w innym programie niż NX. Chyba że mylę pojęcia co jest bardzo możliwe i te pliki są do różnych zastosowań. wówczas moje pytanie brzmi czy jest możliwość wyeksportowania profili D2X które udostępnił Nikon do formatów akceptowalnych przez inne programy np Ufraw czy RawTherapee?

  2. #2

    Domyślnie Odp: Profile D2X

    To nie są standardowe profile zgodne z jakąkolwiek specyfikacją ICC i nie będą działać z niczym.

  3. #3

    Domyślnie Odp: Profile D2X

    szkoda bo za kolor z D2x warto zaplacic pieniadze ktore on kosztuje... w tej chwili to juz nie sa dramatyczne pieniadze, wiec warto zmieniac chociazby z tego powodu.

  4. #4

    Domyślnie Odp: Profile D2X

    Szkoda NX to jedyna aplikacja która wymaga Windows w moim przypadku. Profile kolorów w połączeniu z D200 bardzo mi odpowiadają. Oczywiście w innych programach udaje mi się to samo uzyskać ale zajmuje mi to bardzo dużo czasu i wychodzi dobrze tylko wtedy jak mam wzór wykonany z NXa.
    pozdrawiam Sebastian

  5. #5

    Domyślnie

    Odświeżam kotleta, poszukuję profili z D2X w formacie ntc dla D200, nigdzie nie mogę tego znaleźć, na stronie nikona są profile z D2x ale dla aparatów takich jak D300/D700... czy ktoś pomoże?

  6. #6

    Domyślnie

    A możesz rzucić linkiem do tych profili dla D300?

    To może być związane z moim pytaniem w tym wątku: http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=81978
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    Ah. Czyli to jednak nie to. Ja bym potrzebował w takim formacie, żeby dało się je (te profile) wrzucić do programu do obróbki nefów - w moim przypadku bibble pro.
    Tak czy siak - dzięki.
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

  9. #9

    Domyślnie

    odświeżę temat, mógłby ktoś zrobić tutek, ewentualnie dokładnie wytłumaczyć jak dodać i używać profili d2x na nefach w NX2?
    x-pro2 + xt-10 | 23 2.0 + 35 1.4 + 50 2.0 <3
    www.ma-foto.pl

  10. #10

    Domyślnie

    To i ja odświerzę temat kolejny raz. Do jakich zastosowań są predefiniowane D2x mode 1 vs 2 vs 3? Dwojeczka to chyba portret, a pozostałe?
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •