Close

Strona 2 z 22 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 217
  1. #11

    Domyślnie Odp: Capture NX 2 trial

    Niech by jeszcze dolozyli prace na prevkach, bez otwierania i zapisu kazdego pliku z osobna, i mialbym swoj wymarzony soft do RAWow. Niemniej dzieki tej szybkosci i poprawie interface'u -- i tak jest swietnie.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  2. #12

    Domyślnie Odp: Capture NX 2 trial

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Niech by jeszcze dolozyli prace na prevkach, bez otwierania i zapisu kazdego pliku z osobna, i mialbym swoj wymarzony soft do RAWow. Niemniej dzieki tej szybkosci i poprawie interface'u -- i tak jest swietnie.
    Hmmm wyczytałem, że NX2 jest w pełni skalowalny, tj. im więcej procesorów (jąder) tym szybszy - czy ktoś może to potwierdzić? Przy czym nie interesują mnie zmiany szybkości rzędu paru procent wynikające z równomiernego obciążenia procesów systemowych na procesory.
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  3. #13

    Domyślnie Odp: Capture NX 2 trial

    Cytat Zamieszczone przez Erie Zobacz posta
    Hmmm wyczytałem, że NX2 jest w pełni skalowalny, tj. im więcej procesorów (jąder) tym szybszy - czy ktoś może to potwierdzić? Przy czym nie interesują mnie zmiany szybkości rzędu paru procent wynikające z równomiernego obciążenia procesów systemowych na procesory.
    To nie jest tak do końca - nawet jeśli ma się 8 rdzeni czy lepiej, to nie da się w pełni i absolutnie tego wykorzystywać, bo wąskim gardłem staje się przerzucanie procek-pamięć-procek (z tego co czytałem w materiałach Adobe: http://blogs.adobe.com/jnack/2008/04...on_tuning.html ). Niezależnie więc od tego jak dobrze aplikacja jest napisana, 8-o rdzeniowy procesor nie będzie 8x bardziej wydajny. Ale tak czy owak na C2D nowy NX zapiernicza konkretnie.

  4. #14

    Domyślnie Odp: Capture NX 2 trial

    Jednak Nikon to jest mistrz marketingu. Najpierw dodaje "gratis" do aparatów a potem po wyczerpaniu nakładu oferuje natychmiast upgrade do nowej wersji za jedyne 99Euro.

    Co do samego programu. Widzę wyraźny przyrost prędkości. 2 rdzenie są wykorzystywane równomiernie.Wszystkie czynności odbywają się szybciej niż w poprzedniej wersji. Co ciekawe subiektywne odczucia przyrostu prędkości pracy programu nie przełożyły się na wynik przetwarzania wsadowego.

    Wrzuciłem przetwarzanie wsadowe - widzę że przy identycznych ustawieniach pliki wynikowe z wersji 2 są o 100-200 k większe. Nie ma natomiast ŻADNEJ różnicy w czasie wykonania zadania. Obie wersje wykonały zadanie w tym samym czasie. Sprawdzone za pomocą czasu zapisu plików. Ewentualne różnice w sekundach przy przetworzeniu 100 zdjęć mnie nie interesują.
    Plik ustawień wykonany był w wersji 1.3, ale nie podejrzewam żeby czyniło to różnicę.
    Ostatnio edytowane przez Tr0n ; 03-06-2008 o 10:58
    pozdrawiam Sebastian

  5. #15

    Domyślnie Odp: Capture NX 2 trial

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    To nie jest tak do końca - nawet jeśli ma się 8 rdzeni czy lepiej, to nie da się w pełni i absolutnie tego wykorzystywać, bo wąskim gardłem staje się przerzucanie procek-pamięć-procek (z tego co czytałem w materiałach Adobe: http://blogs.adobe.com/jnack/2008/04...on_tuning.html ). Niezależnie więc od tego jak dobrze aplikacja jest napisana, 8-o rdzeniowy procesor nie będzie 8x bardziej wydajny. Ale tak czy owak na C2D nowy NX zapiernicza konkretnie.
    Marcin ja wiem doskonale o tym, że jak mam dwa procki to przyrost prędkości nie będzie 100%, tylko jakieś max 60% dla dobrze napisanej wielowątkowej aplikacji. Ale właśnie o to mi chodzi czy ten przyrost jest czy nie w nowym NX2.
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  6. #16

    Domyślnie Odp: Capture NX 2 trial

    Niech wersja NX2 pokaże coś więcej od poprzedniczki, bo ja byłem już bliski porzucenia - traciłem nerwy tracąc czas przy jego "muleniu" i dość często mi się wywalał przy większej ilości operacji na jednym zdjęciu.
    Ciekawe, czy zwiększyli możliwości selekcji obszarów, na których przeprowadza się operacje.

    P.S> Najpierw rzucili darmowy gratis -niedopracowany produkt - a teraz chcą wyciągać kolejną kasę
    Coraz więcej sprzętu (D70s pozostał), tylko ciągle czasu i umiejętności mało

  7. #17

    Domyślnie Odp: Capture NX 2 trial

    Cytat Zamieszczone przez pinio Zobacz posta
    Niech wersja NX2 pokaże coś więcej od poprzedniczki, bo ja byłem już bliski porzucenia - traciłem nerwy tracąc czas przy jego "muleniu" i dość często mi się wywalał przy większej ilości operacji na jednym zdjęciu.
    Ciekawe, czy zwiększyli możliwości selekcji obszarów, na których przeprowadza się operacje.
    Nigdy, przenigdy nie wywalił mi się NX, a naprawde długo na nim pracuję wykonując mnóstwo operacji. Zalecam zatem sprawdzenie swojej konfiguracji systemu.

    P.S> Najpierw rzucili darmowy gratis -niedopracowany produkt - a teraz chcą wyciągać kolejną kasę
    O jaki gratis chodzi? Jaki niedopracowany produkt? Bo jeśli chodzi o NXa to nie był gratisem .
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  8. #18

    Domyślnie Odp: Capture NX 2 trial

    Niedopracowany? Dla mnie ma tylko jedną wadę - za wolny.
    Po tym, co widziałem na niektórych filmach w internecie co można zrobić za pomocą NXa, to może wiele funkcji z powodzeniem mi z PSE zastąpić.
    D200 plus graty...

  9. #19

    Domyślnie Odp: Capture NX 2 trial

    Cytat Zamieszczone przez opiekun Zobacz posta
    Niedopracowany? Dla mnie ma tylko jedną wadę - za wolny.
    Po tym, co widziałem na niektórych filmach w internecie co można zrobić za pomocą NXa, to może wiele funkcji z powodzeniem mi z PSE zastąpić.
    Tyle, że PSE kosztuje 80€ a nie 200€
    pozdrawiam Sebastian

  10. #20

    Domyślnie Odp: Capture NX 2 trial

    Ale nic tak nie woła RAW, jak NX.
    D200 plus graty...

Strona 2 z 22 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •