Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Wątek: Strobist laptop

  1. #11

    Domyślnie Odp: Strobist laptop

    Cytat Zamieszczone przez tomnow: Zobacz posta
    "camel setup"
    Możesz podać jakąć podpowiedź (może znam to pod inną nazwą)? Szczerze mówiąc nie przypominam sobie czegoś takiego, a chętnie zobaczę.

    Pozdrawiam
    Remek

  2. #12

    Domyślnie Odp: Strobist laptop

    Cytat Zamieszczone przez remek Zobacz posta
    Możesz podać jakąć podpowiedź (może znam to pod inną nazwą)? Szczerze mówiąc nie przypominam sobie czegoś takiego, a chętnie zobaczę.
    okazuje się, że jakoś tak sobie tą nazwę sam dopowiedziałem hihi nazywa się to coś "clamshell"...

    wygląda tak
    http://www.flickr.com/photos/98609590@N00/2290424963/
    http://www.flickr.com/photos/9860959...n/photostream/

    pozdrawiam.
    body | stałki | 3xSB | 5xYN | RF-602 | Pixel King |

  3. #13

    Domyślnie Odp: Strobist laptop

    OK to wiem dzięki wielkie bo szczerze troszkę mnie zaskoczyłeś tym camelem Zamiast jednej lampy błyskowej (tej dolnej) możesz zastosować blendę. Efekt będzie podobny a drugą lampę można wykorzystać do innych celów.

    Jeszcze do CTO. Jeśli mogę Tobie poradzić to kup filtr w arkuszach np. Lee konfekcjonuje w taki sposób. Wydatek rzędu 20PLN a będziesz mógł je dowolnie przycinać. Od razu kup kilka gęstości. Stopniowane są co 1/8 EV. Zwykle używa się 1/4, 1/2 i 1.

    Pozdrawiam
    Remek
    Ostatnio edytowane przez remek ; 04-06-2008 o 18:56

  4. #14

    Domyślnie Odp: Strobist laptop

    remek a gdzie kupić w Lee w takiej cenie ?
    W sumie może nie być Lee
    NIKON Coolpix S510

  5. #15

    Domyślnie Odp: Strobist laptop

    W Poznaniu w Raysfto - można zamówić telefonicznie. Pytaj o folię Orange do lamp studyjnych. Nie wiem ile masz lamp. Jeśli sporo 4 i więcej warto folię w arkuszach i później ją dowolnie od potrzeb modyfikować, przycinać itd. Jeśli 1-2 to lepiej kupić próbnik. To takie małe filterki ale w zestawie. W jednym próbniku masz różne odcienie, o różnej gęstości.

    Pozdrawiam
    Remek

  6. #16

    Domyślnie Odp: Strobist laptop

    Cytat Zamieszczone przez remek Zobacz posta
    Jeszcze do CTO. Jeśli mogę Tobie poradzić to kup filtr w arkuszach np. Lee konfekcjonuje w taki sposób. Wydatek rzędu 20PLN a będziesz mógł je dowolnie przycinać. Od razu kup kilka gęstości. Stopniowane są co 1/8 EV. Zwykle używa się 1/4, 1/2 i 1.
    Na razie mam 2 lampy - dlatego na początek przyda mi się bardziej próbnik - będę miał więcej kolorów do wyboru, do wykorzystania choćby na tło, więcej możliwości kombinowania. W arkuszach pewnie zakupię jak mój zestaw się rozrośnie dzięki za info

    pozdrawiam.
    body | stałki | 3xSB | 5xYN | RF-602 | Pixel King |

  7. #17

    Domyślnie Odp: Strobist laptop

    Z tym próbnikiem to zatelefonuj do nich bo ceny nie znam. Wiem jedynie, że to jest dostępne.

    Pozdrawiam
    Remek

  8. #18

    Domyślnie Odp: Strobist laptop

    Cytat Zamieszczone przez remek Zobacz posta
    Z tym próbnikiem to zatelefonuj do nich bo ceny nie znam. Wiem jedynie, że to jest dostępne.
    Zbigniew w swoim wątku pisał, że z przesyłką to 31zł. Jutro tam zadzwonię i jeśli będą mieli to w drodze z pracy wlecę do nich do sklepu i nabędę drogą kupna
    body | stałki | 3xSB | 5xYN | RF-602 | Pixel King |

  9. #19

    Domyślnie Odp: Strobist laptop

    O, ja się w zeszłym miesiącu też w strobista bawiłem i udało się obejść bez korekcji w PS, czy innych takich. U mnie były w sumie 3 lampy i kawałek niebieskiej folijki....
    Druh Synchro Pinhole
    http://www.spychalski.info

  10. #20

    Domyślnie Odp: Strobist laptop

    Cytat Zamieszczone przez Dziku Zobacz posta
    O, ja się w zeszłym miesiącu też w strobista bawiłem i udało się obejść bez korekcji w PS, czy innych takich. U mnie były w sumie 3 lampy i kawałek niebieskiej folijki....
    Liczy się efekt końcowy dlatego PS nie jest zły jak w końcu kupię sobie filtry to będę kombinował, szczególnie to co opisują w ostatnim wpisie strobista - w świetle dziennym, aparat na żarówkę i CTO na lampę - fajnie to wychodzi

    pozdrawiam.
    body | stałki | 3xSB | 5xYN | RF-602 | Pixel King |

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •