Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Statyw LEVENHUK TR100 do d5600 18-140

    Cześć.
    Zastanawiam się nad statywem, znacie i używacie, pomożecie?
    Zastanawiam się nad czymś w okolicy 200-250pln.
    - do terenu, krajobraz, zwierzaki leśne itp
    Używał ktoś tego LEVENHUK TR100?
    Polecacie coś ciekawego?

  2. #2

    Domyślnie

    Nikt nie pomoże?

  3. #3

    Domyślnie

    Kup sobie na początek statyw o wysokości ~1,5 m lub wyższy. Popatrz na bardziej znane marki ze średniej półki typu Manfrotto, Sirui, Vanguard, Benro, Triopo itp. Większość sklepów foto ma na stanie co najmniej kilka modeli i warto je zwyczajnie obejrzeć, sprawdzić wielkość i ciężar.

    Ps. Głowica z mocowaniem Arca-Swiss ma wiele zalet, dziś innego bym nie wybrał.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja z własnego doświadczenia mogę polecić Genesis Base ABT z głowicą kulową ABH-36, ale z tego co widzę są problemy z dostępnością.

  5. #5

    Domyślnie

    A ja polecam Genesis Base A3 z głowicą BH-34, ale w tej kwocie to trzeba czatować na używkę - ja kupiłem za 200, bo akurat się trafiło i jestem zadowolony. Ostatnio kupiłem też na aliexpress mini statyw firmy Xiletu (podobno nóżki carbon, ale nie jestem pewien) i jestem mega zaskoczony jakością wykonania, mam też od nich szynę do panoram i jest równie świetnie wykonana, żadnych luzów, czuć konkret metal. Mają w ofercie też duże statywy, ale w cenach poza budżetem.

    Tego levenhuka nie kupuj, już po zdjęciach widać, że to kupa z plastiku najgorszej jakości - na początku swojej zabawy z foto kupiłem coś takiego za 70zł, teraz leży w kącie bo jedynie do trzymania lampy ledowej się nadaje. Dołóż stówke lub dwie do budżetu i kup coś co można nazwać statywem jak właśnie genesis czy benro, żeby każda noga była odchylana osobno, z metalu a nie plastiku, tylko tak jak wspomniano wyżej patrz żeby było mocowanie arca swiss - daje dużo możliwości mocowania sprzętu i ciekawych głowic, szyn, prowadnic etc.
    Fotograficzny lajkonik, na co dzień webdev

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za pomoc. Rozglądam sie

Podobne wątki

  1. Statyw 200-500 zł (D5600)
    By Jano27 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-05-2020, 14:27
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-11-2013, 17:26
  3. Velbon statyw Sherpa 750r i SLIK statyw PRO 500 DX
    By jassekp in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-07-2008, 22:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •