Close

Strona 46 z 82 PierwszyPierwszy ... 36444546474856 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 451 do 460 z 815
  1. #451

    Domyślnie

    Szpatułka z linku ma 17 mm szerokości. Służy do czyszczenia matrycy DX.

    Do pełnej klatki są inne: takie jak te. Z rozmiaru może wynikać różnica w cenie.

    Rozmiar szpatułki odnosi się do szerokości sensora, czyli jego krótszego boku (w przybliżeniu).

    Rotin oferuje szpatułki MINI-TIK (do czyszczenia ciasnych i trudno dostępnych zakamarków korpusu/obiektywu), MAX-TIK do matryc APSC i FULL-TIK do pełnej klatki.

    Odpowiadając na Twoje pytanie, szpatułka z załączonego przez Ciebie linku "na oko" wydaje się być zbliżona rozmiarem do MAX-TIK (dla DX). Sam producent na swojej stronie nie podaje rozmiaru szpatułek w mm.

    Osobiście wybrałbym jednak polski produkt przed chińskim, pomimo niższej ceny tego drugiego.
    D7100, kilka obiektywów, statyw, głowica i flash
    "Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego" - Lew Tołstoj

  2. #452

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez warpman Zobacz posta
    Osobiście wybrałbym jednak polski produkt przed chińskim, pomimo niższej ceny tego drugiego.
    Jestem dokładnie tego samego zdania. Doświadczenie życiowe mnie nauczyło, że nie warto wybierać tego co wygląda "prawie" tak samo, a w rzeczywistości okazuje się marnym zamiennikiem dobrego produktu.

  3. #453

    Domyślnie

    Mnie też czeka czyszczenie. 1500 kłapnięć migawki i już syf w D7100
    A tak z ciekawości, taka szpatułka to na ile czyszczeń? Jedno? Dwa max?
    Ostatnio edytowane przez yazid ; 09-11-2013 o 15:03

  4. #454

    Domyślnie

    Jedną szpatułka, jedno czyszczenie. Ale można zmieniać owijki.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, V 20/2.8, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + N 24-70/2.8, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  5. #455

    Domyślnie

    Pozbyłem się tych plamek oleju nie czyszcząc na mokro matrycy ! Ufff
    Zrobiłem to w sposób następujący jeśli ktos nie chce jechac na mokro:
    Wziąłem patyczek do uszu. Owszem patyczek pyli więc wiadomo że nie można nim jeździć po matrycy, ma tez o wiele mniejszą rniż szpatułka więc na mokro też nim nie jeździłem bo po ostatniej próbie porobiłem zacieki. Skoro obraz jest odwracany o 180 stopni i moja plamka znajdowala się w lewym górnym rogu to na matrycy wydedukowałem iż znajduje się w prawym dolnym. Wziąłem więc patyczek do czyszczenia uszu i tylko przyłożyłem ze średnim naciskiem w miejscu przewidywanej plamy. Następnie podniosłem go i przyłożyłem ciut obok. I tak metodą stempla w granicach jednego centymetra kwadratowego. Żadnego tarcia na sucho po matrycy ! Następnie to samo zrobilem w okolicy drugiej plamki. Po wszystkim strzał kontrolny w niebo....czysto !!! Ufff ale ulga Teraz już po każdej plamce bede tak robił nie bojąc się o rozmazanie matrycy, "tylko stempelek"
    _________________________________________________
    Dwie puszki + parę szkieł...i lornetka.

  6. #456
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Patyczki do uszu i matryca do bardzo ryzykowne połączenie. Stanowczo odradzam!
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  7. #457

    Domyślnie

    Zgadza się. Nigdy więcej patyczkiem nie czyściłbym na mokro, nie tarł...ale jako stempelek od tej pory będę zawsze uzywał. Przy samym dotknięciu nie pylił a wchlonął plamke oleju jak gabka
    _________________________________________________
    Dwie puszki + parę szkieł...i lornetka.

  8. #458

    Domyślnie

    A matryca to nie jest pokryta szkłem czy aby ?
    FuFu X100T
    Było D90, D7000, D7100, D610 i wiaderko słoików
    M
    oje tereny https://500px.com/sesio/galleries/gluszyca

  9. #459
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Seś@ Zobacz posta
    A matryca to nie jest pokryta szkłem czy aby ?
    Może być pokryta nawet gontem bitumicznym. Wszystko da się zarysować.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  10. #460

    Domyślnie

    Ja włączyłem automatyczne czyszczenie przy włączaniu i wyłączaniu i został jeden maleńki paproch ale skubaniec uciążliwy bo widoczny od F11. Jak podnoszę lustro to skubańca widzę i teraz kminię co z tym zrobić. Dmuchałem gruszką i ni cholery siedzi w tym samym miejscu jak przyklejony. Nie chcę mi się stemplować za każdym razem gdy bardziej domknę przysłonę. Z drugiej zaś strony nie widzę żadnych plam oleju czy innych syfów.

Strona 46 z 82 PierwszyPierwszy ... 36444546474856 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •