Close

Strona 6 z 82 PierwszyPierwszy ... 456781656 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 815
  1. #51

    Domyślnie

    Ja ma kilka(5-7) czarnych plamek przy f22, dmuchałem gruszką i nic nie pomaga( gruszka bardzo mała). mam pytanie czy powinienem wiedzieć te paprochy gołym okiem, bo za każdym razem jak bardzo dokładnie się przyglądam na matówce nie widze ani śladu najmniejszego paprocha

  2. #52

    Domyślnie

    bo paprochy ze zdjec nie maja nic wspolnego z paprochami na matowce. Paprochy z matowki widac tylko w wizjerze, na zdjeciu nie. Paprochy z (uogolniajac) matrycy - odwrotnie.
    Elektryczna klamka od Tippmana zasilona powietrzem o wysokim ciśnieniu, służąca do robienia siniaków w okolicach głowy. A do tego jakiśtam Nikon do dokumentowania dzieła zniszczenia.

  3. #53

    Domyślnie

    Żeby było jasne masz wyczyścić matryce a nie matówkę. W celu wyczyszczenia matrycy musisz podnieść lustro i otworzyć migawkę!!!
    N. D810, D5100, N. 18-70 f3.5-4.5G, 24-70 f2.8, 50 f1.8G, 105 Micro
    SB-800, SB-900. Sy. 500mm f6.3,

  4. #54

    Domyślnie

    ok ok wszystko mi się pomieszało, sorki. Paprochy są matrycyc w takim razie bo są widoczne na zdjęciach, ale czy nie powiniem choć troszkę widzieć ich gołym okiem ?

  5. #55

    Domyślnie

    Jak podniesiesz lustro weźmiesz latarke i lupe to moze je zbaczysz na filtrze czyli na matrycy... przez wizjer nie bo podczas patrzenia przez wizjer obraz odbija sie od lustra a nie od matrycy...
    pzdr
    Nikon D80 + N18-70DX+ S70-300 DG APO + Carena TZ-250

  6. #56

    Domyślnie

    aż tak głupi nie jestem, mój pierwszy post wprowadził wszystkich wiadomo, wyciągam obiketyw podnosze lustro i patrze w dobrym oświetleniu na matryce tzn filtr na matrycy i wygląda idealnie, z lupa nie próbowałem

  7. #57

    Domyślnie

    jezeli paprochy maja rozmiar kilku pixeli (co mozna ocenic na zdjeciu) to ich nie zobaczysz golym okiem bo nie da sie spojrzec na matryce pod takim katem aby bylo je widac, tak samo jak nie da sie zobaczyc poszczegolnych pixeli, sa tak gesto upakowane ze wraz z filtrem tworza powierzchnie jak lustro, mozesz probowac lupa ale po co, takie paprochy sa widoczne tylko powyzej f/16 i nie ma sensu sie tym przejmowac, bo bardzo latwo je wyretuszowac w PS
    pozdrawiam,
    Krzysiek

  8. #58

    Domyślnie

    o dzieki za odpowiedź, poprstu się troche dziwiłem że nic tam nie widzę, ale z jedenj strony domyślałem sie że są tak małe, niestety u mnie całkowiecie znikają dopiero przy f9 :/

  9. #59

    Domyślnie

    witam.
    ostatnio fotografowałem sporo na plaży, i bardzo często zmieniałem obiektywy. No i oczywiście na filtrze syf kosmiczny.

    Kupiłem Cleanser IPA, Ściereczki bezpyłowe, Zrobiłem kilka różnych przyrządów do czyszczenia filtra (szpatułka, karta kredytowa itp), zaopatrzyłem się też w grucholca.

    Samo wnętrze aparatu wyczyściłem taśmexem klejącym, wszystkie paprochy ładnie powyłaziły. Potem mocne dmuchańsko gruchą...a na koniec izopropanol.

    pomogło, ale nie w 100%. nadal widać kilka plamek.

    Stosowałem taką technikę czyszczenia filtra jak pokazane jest na youtube (Nikon Cleaning)

    Czy jest jeszcze jakiś magiczny sposób żeby całkowicie pozbyć się plamek? Oprócz serwisu Nikona i cholernie drogich zestawów do czyszczenia.

  10. #60

    Domyślnie

    Ja za czyszczenie matrycy w Lublinie zapłaciłem 30zł, aparat miałem na drugi dzień, a matryca jak nowa.
    Szukaj dobrego zakładu... ja czyściłem w prywatnym zakładzie.
    www.michalbilko.pl - fotografia tatrzańska

Strona 6 z 82 PierwszyPierwszy ... 456781656 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •